Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 283 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 188 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1741 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    trebuia să faci cerere de 2x diferența după ce cumpărai (achitai) produsul (*aşa aveai şanse să îl primeşti, dar ai făcut comandă doar pentru acel voucher, nu cred că aveai de gând să ridici produsul).

    dacă lucrurile mergeau aşa cum îți imaginai tu, probabil că românii se reprofilau în a căuta prețuri mai mici decât la Altex/Media Galaxy, că deh, s-ar fi căştigat bine..

    perfectă atitudinea ta în legătură cu semnătura mea..

    mult noroc!


    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  2. #1742 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Intre timp am comandat un frigider si un aragaz pe o adresa fictiva, asta ca tot zicea cineva mai sus ca trebuie sa fii tâmpit sa te răzbuni pe companie. Media Galaxy, daca citești asta cu interes, sa stii ca o comanda din Timișoara nu va fi ridicata. Săptămâna viitoare montam aer condiționat in Brăila, si tot asa pana facem paguba de 1000 de lei. Daca nu citești asta, sa fii sănătos si Doamne-ajută.

    PS: Folosesc VPN. Sâc.
    Vârsta?

  3. #1743 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Vârsta?
    probabil pana in 20 de ani. But who cares....

  4. #1744 SP
    Member marv's Avatar
    bravo Espiritus, le-ai aratat tu lor. Dupa intamplarea asta cu siguranta o sa-si reevalueze atitudinea, o sa-si reinstruiasca angajatii sau o sa-i concedieze direct pe cei care au gresit, o sa-si dea refresh din 5 in 5 minute la stocuri, o sa invete sa nu se mai puna cu clientii care au cunostinte aprofundate de IT si stiu sa foloseasca VPN-ul, iar lumea in care traim va deveni un loc mai bun.

  5. #1745 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Poate in cazul asta scot de la vanzare si ps3-ul ala la 1400 lei din MG orhideea, din bun simt as zice eu, sa nu dea teapa la un necunoscator nevinovat.

  6. #1746 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Vârsta?
    Sa ma scuzi te rog, dar nu discut cu derbedei.
    https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem

    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    trebuia să faci cerere de 2x diferența după ce cumpărai (achitai) produsul (*aşa aveai şanse să îl primeşti, dar ai făcut comandă doar pentru acel voucher, nu cred că aveai de gând să ridici produsul).
    Dude, e foarte improbabil sa primești voucherul înainte sa ridici produsul, normal ca il luam. De ce vorbești de parca e normal sa imi anuleze comanda știind ca trebuie sa imi dea diferenta după ce o ridic? In viziunea ta este normal ca Altex sa faca tot ce poate ca sa nu isi respecte promisiunile, sau invers?

    Quote Originally Posted by marv View Post
    bravo Espiritus, le-ai aratat tu lor. Dupa intamplarea asta cu siguranta o sa-si reevalueze atitudinea, o sa-si reinstruiasca angajatii sau o sa-i concedieze direct pe cei care au gresit, o sa-si dea refresh din 5 in 5 minute la stocuri, o sa invete sa nu se mai puna cu clientii care au cunostinte aprofundate de IT si stiu sa foloseasca VPN-ul, iar lumea in care traim va deveni un loc mai bun.
    Nu sunt salvatorul lumii, nu am pretins niciodata. Nu vad de unde ai scos ideea. Te rog sa imi dai un PM sau postează aici cand am spus ca eu cred ca Altex va remedia ceva. Pana atunci, tot ce am spus este ca vor pierde niste bani din transport, o suma relativ mica pentru afacerea lor, dar destul de mare incat sa se eschiveze cand e vorba de returnarea diferenței, iar ironia ta este invalida.
    A doua eroare de logica este devierea de la subiect. Ce spui tu acolo nu are legătură cu "ce se întâmplă cu Media Galaxy", ci ce se întâmplă cu Espiritus, iar asta e cu totul alta poveste.

  7. #1747 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Sa ma scuzi te rog, dar nu discut cu derbedei.
    https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
    Alt exemplu: Espiritus si Alexandru au o discutie contradictorie pe forum. Alexandru ii spune lui Espiritus ca nu a procedat corect. Espiritus ii spune lui Alexandru ca parerea lui e irelevanta caci e posibil sa fie angajat altex si afiseaza public ce telefon are.

  8. #1748 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Sau atunci cand nu ai un contraargument solid si incerci sa combati afirmatia interlocutorului luandu-te de faptul ca afiseaza public ca are galaxy s6.
    şi îmi place că reproşul legat de semnătura mea (care oricum apare la finalul unui mesaj în mod automat când postez via Tapatalk, nici măcar nu am introdus eu acolo informația despre telefon), vine de la o persoana care are la profil informații publice despre ce telefon deține, ce maşină conduce.. (şi nu numai)

    nu vreau să fiu nesimțit, dar cred că e vorba de ipocrizie aici.

    nu doresc să deranjez pe nimeni, aşa că mă opresc aici. numai bine!

    ps. Nu sunt angajat Altex/Media Galaxy, dacă asta are vreo relevanță.

  9. #1749 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mai, nu stiu, dar cred ca avem nevoie de Ronan aici

  10. #1750 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poftim

  11. #1751 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post

    Nu sunt salvatorul lumii, nu am pretins niciodata. Nu vad de unde ai scos ideea. Te rog sa imi dai un PM sau postează aici cand am spus ca eu cred ca Altex va remedia ceva. Pana atunci, tot ce am spus este ca vor pierde niste bani din transport, o suma relativ mica pentru afacerea lor, dar destul de mare incat sa se eschiveze cand e vorba de returnarea diferenței, iar ironia ta este invalida.
    A doua eroare de logica este devierea de la subiect. Ce spui tu acolo nu are legătură cu "ce se întâmplă cu Media Galaxy", ci ce se întâmplă cu Espiritus, iar asta e cu totul alta poveste.
    Sunt ultimul om care isi doreste sa ia apararea Altex/MG totusi regulamentul lor spune ca iti dau voucherul daca respectivul pret ramane in piata 3 zile. Ei au procedat gresit in mod evident ca ti-au anulat comanda. Dar nici tu nu te puteai astepta la ceva de genul faci sesizarea asteapta toata lumea 3 zile si daca cel nu schimba pretul tu iei produsul si voucherul daca nu nu iei nimic. Din punctul meu de vedere faza cu de doua ori diferenta ar fi o facilitate excelenta "daca" s-ar aplica pe bune si nu ar avea 99 de *, realitatea o stie oricine a vrut diferenta asta pe bune se da din an in paste.

    Partea cu comandatul de produse cu livrare aiurea nu o comentez dar nu o aprob.

  12. #1752 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Quote Originally Posted by Baracuda View Post
    Precomanda la WOW Legion CE din 24mai si nici pana acum nu am primit cutia, desi este in stoc de luni. Foarte neseriosi, sunt deja ultima optiune cand mai cumpar ceva.

    Si cel mai mult ma oftic ca nu am de unde sa-l cumpar ca sa anulez comanda de la Altex. Emag nu-l are, la Pcgarage nu este pe stoc si la Gamestore arata ca este pe stoc dar de fapt nu este, am sunat ieri si mi-au zis ca posibil sa ajunga maine dar cel mai sigur ajunge luni.

    Nici treaba asta nu o inteleg, daca tu stii ca nu ai produsul in stoc, ce naiba mai pui pe site ca este in stoc...

    Am plasat alta comanda miercuri 31 aug care mi-a si fost livrata. Precomanda din 24 mai este inca in procesare. Sa-ti mai faci precomanda la altex...

  13. #1753 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Stai asa ca se apropie lansarile de toamna sa vezi atunci haos.

  14. #1754 SP
    Member Chazy90's Avatar
    O intrebare (poate sa pus deja, daca da sorry) dar as vrea sa stiu cum e cu politica de returnare la Media Galaxy, cand le cumperi din magazin. As vrea sa returnez un produs pe care l-am cumparat acuma fix 3 saptamani si am vazut ca exista campiana de retur 31 zile. Mai exact ma intereseaza daca mai este valabila si sectiunea asta:
    MEDIA GALAXY | Retur in 31 de zile

    4. Conditii de retur
    Produsele returnate nu trebuie sa aiba urme de folosinta, uzura, matuire, deteriorari mecanice si trebuie sa aiba ambalajul original;

    Ce exact ar insemna urme de folosinta? Adica l-am probat putin si aia e, dar evident este ca nou (fara urme etc) si am toate ambalaje. Credeti ca se mai aplica sa il returnez si sa primesc banii integral inapoi?

  15. #1755 SP
    Member party_man's Avatar
    Daca e un joc nu ai nicio sansa.

  16. #1756 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    poți returna produse software doar dacă sunt sigilate.

  17. #1757 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ce vrei sa returnezi?

  18. #1758 SP
    Member musat's Avatar
    In 30 de zile poti sa returnezi produsul, nu o sa fie nici o problema cu returul. Sa nu faca "gura" la produsul in sine (sa nu fie vizibile urme de uzura). Fara produse digitale (softuri si jocuri).

  19. #1759 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Cred ca am uitat sa mentionez, e vorba de un accesoriu (volan) cumparat pe 19 August, deci nu are legatura cu software. Nu e stricat, dar pur si simplu numai doresc produsul ca oricum de abia daca l-am folosit si nici nu il voi mai folosii. A fost luat direct din magazin cu card-ul.

  20. #1760 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    îl poți returna fără nici un fel de problemă. doar mergi cu produsul însoțit de bon şi le spui că vrei să îl returnezi. ideea e să fie complet (inclusiv manuale and stuff) pachetul şi returul va fi acceptat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 283 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 188 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts