Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 47 of 47

Thread: PS4 sau Xbox One?

  1. #41 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Xbox one a luat foc mai repede decat PS4, de aici si concluzia . Cel mai bine te sfatuiesti cu prietenii tai si vezi care isi va cumpara ce si cum si iti iei ce isi va lua si majoritatea.

  2. #42 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    De fapt, au luat foc controllerurile ambele console sunt bine merci chiar si in astfel de conditii

    inca un motiv in plus pentru PS4

    http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS...and_Framerates

  3. #43 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pentru FIFA, daca joci UT, Xbone, ai legends si in principiu preturi mai mici la jucatori(momentan sunt mai putini jucatori de fifa pe xbox). Mai ai de luat in calcul si gamepad-ul, aici e strict opinie personala. Daca te atrage ceva din exclusivitatile unei tabere, le poti lua si pe alea in calcul, chit ca joci in mare parte a timpului fifa. Sincer sa fiu, nu stiu ce asteptari ai de la un astfel de thread, nu exista niciun beneficiu sau dezavantaj ascuns pentru nicio consola, achizitia depinde strict de preferintele tale.

  4. #44 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Sunt posesor de XBOX360 si doua luni de PS4.
    Mi-a fost destul de greu sa aleg intre PS4 si XBOX ONE cand am facut trecerea, dar am luat decizia de a trece pe PS datorita magazinului online romanesc.
    Consider ca am facut cea mai buna alegere, ofertele pe PlayStation Store sunt foarte bune daca ai rabdare sa-ti iei jocul cand trebuie iar lucrul cel mai important sunt exclusivitatile care le consider mult peste cele de pe XBOX.
    Controlerul mi se mare mult mai OK pe PS4 si am facut destul de usor trecerea de la un controler la altul, de fapt ma joc pe amandoua (in dormitor am XBOX360 iar in sufrageriea PS4 .

    In concluzie, din punctul meu de vedere, nu exista indoiala in a alege intre aceste doua console. PS4 l-as mai alege oricand.

  5. #45 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Aici alegerea o faci tu!
    Tu hotarasti daca esti fanboy sony ori microsoft .
    Chiar daca sony ne pune sa platim pentru jocuri de 10 ani si mai platim si pentru ps now , da jocuri de***** la plus,eu totusi daca as mai putea as mai alege odata ps4.

  6. #46 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu trebuie sa fii fanboy in sensul peiorativ. Pana la urma trebuie sa vezi ce fel de jocuri iti plac si care dintre platforme pare ca are mai multe exclusivitati pe gustul tau. In al doilea rand poate conta controller-ul, care insa la noua generatie este la inaltime pe ambele platforme. Aici ma refer la grip, comoditate, triggers etc.

    Altfel, eu unul desi am si prefer PS, nu as zice nu unui xbone daca as avea bani. Fie si doar pentru Tomb Raider

  7. #47 SP
    Member jacksonikus's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. PS 4 sau Xbox One pentru online? By Marius7 in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 25-04-2015, 00:03
  2. Wager matches on FIFA 14 (PS3/PS4/XBOX 360/XBOX ONE) By nomak2008 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 23-01-2014, 22:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts