Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 31 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 611

Thread: Black Friday 2014

  1. #361 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu acum sunt curios daca va exista si adevaratul Black Friday in Romania... si daca vor fi si atunci o mana de console si smartphone-uri la super pret, disponibile pentru sute de mii de clienti. Eu oricum voi fi ocupat cu achizitiile de pe Amazon, dar intreb asa... ca sa ma aflu si eu in treaba

    Oricum pe partea de gaming ofertele au fost aproape inexistente. Iar cele care au fost pentru console (PS4 si PSVita), probabil nu au satisfacut nici 0.01% din cumparatori...

  2. #362 SP
    Member Merdiso's Avatar
    ramonski: la faza cu multumitul ai perfecta dreptate, doar ca, prin metoda "mea" cu reducerile mai normale, ati fi reusit sa satisfaceti mai multi clienti (chiar daca nu la un nivel atat de mare, pt ca sa fim seriosi, la 1000 RON PS4 e o nimica toata) si totodata reuseati sa descurajati bisnita intr-o oarecare masura, ajutand astfel mai multi oameni care chiar doresc sa se bucure de produs, nu sa-l revanda peste 5 minute pentru a scoate profit. La 1000 RON era clar ca se vor baga toti profitorii pentru a revinde consola pe alde Olx, la 1300 nu stiu daca mai erau atat de convinsi de oferta, caci profitul era injumatatit. In fine, o noapte buna, din pacate doar eMag ce s-au mai miscat, la restul a fost Fraierday.

  3. #363 SP
    Member ramonski's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    ramonski: la faza cu multumitul ai perfecta dreptate, doar ca, prin metoda "mea" cu reducerile mai normale, ati fi reusit sa satisfaceti mai multi clienti (chiar daca nu la un nivel atat de mare, pt ca sa fim seriosi, la 1000 RON PS4 e o nimica toata) si totodata reuseati sa descurajati bisnita intr-o oarecare masura, ajutand astfel mai multi oameni care chiar doresc sa se bucure de produs, nu sa-l revanda peste 5 minute pentru a scoate profit. La 1000 RON era clar ca se vor baga toti profitorii pentru a revinde consola pe alde Olx, la 1300 nu stiu daca mai erau atat de convinsi de oferta, caci profitul era injumatatit. In fine, o noapte buna, din pacate doar eMag ce s-au mai miscat, la restul a fost Fraierday.
    Man fii pe pace!
    Nu am absolut nici o implicare in partea de marketing a campaniei BF.
    Dar din cate am observat dupa fiecare BF sunt prezentate cifre / recorduri. Ai sa fii surprins
    Si nu e vorba doar de eMAG aici ci de toti organizatorii de astfel de evenimente.
    Si mai este ceva, oamenii genereaza trendul.

  4. #364 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine inca ma seaca faza asta cu inchisul online-ului. Pana si emag.ro acum a inchis site-ul... pe motiv ca "Black Friday s-a terminat". Oameni buni, dar poate suntem multi fraieri care vrem sa cumparam si avem nevoie de produse, indiferent de ce zi este... Cine mama naibii a adus in Romania faza asta cu "hai mai bine sa inchidem site-ul"?!? A vazut cineva amazon.com inchis?

    Eu chiar vroiam acum sa iau pt. un client un laptop care costa de n ori mai mult decat am achizitionat eu de la ei de Black Friday... mi se pare aiurea sa-mi inchizi usa in nas... Bine ca imi prezinti echipa din spate, de parca pe mine ca si cumparator fix asta ma intereseaza.
    Attached Images Attached Images 2014-11-22_005615.jpg

  5. #365 SP
    Member SwingShot's Avatar
    M-au bagat in pamant.

    La Altex/Megaimage apare consola Xbox1 alba cu sunset overdrive, pe stoc de o saptamana.

    M-am dus in magazin :
    - nu avem in nici un magazin.
    - Pai si de ce scrie stoc?
    - Pai e in depozit
    - pai si unde e depozitul asta, nu e in romania?
    - da dar nu aducem de acolo decat la comanda
    - pai si cum fac comanda, pot de aici?
    - nu, de pe site
    - pai nu merge siteul ca e inchis
    - da

    si gata.


    Ma mut la emag

    - Vreau si eu xbox
    - Nu
    - Cum adica nu?
    - Nu puteti cumpara de aici (eram in showroom), trebuie sa faceti comanda pe site
    - Pai am banii acum, nu pot sa iau?
    - Nu, nu se elibereaza de black friday nimic din showroom, numai cu curier

    si gata.


    Si aia a fost, asa m-am facut eu cu XB1 de black friday.

  6. #366 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SwingShot a zis-o mai bine in 2 dialog-uri decat puteam eu sa o fac in o mie de cuvinte. Nu-i nimic man, astepti sa treaca Black Friday-ul sa-ti poti cumpara o consola si jocuri. O sa ajungem sa fugim de perioada asta... in timp ce in afara se asteapta cu interes maxim.

    Parca vad la anul: "Ce zi e azi? Black Friday! Ah... mai bine ma culc..."

  7. #367 SP
    Member b615dub's Avatar
    Foarte tare Eu sper sa-mi ajunga laptop-ul comandat, ca dupa ce am plasat comanda a aparut faimosul "Stock epuizat" cred ca si la asta au fost doar 100 de bucati calde.

  8. #368 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie luni respectiv marti imi ajung comenzile am primit SMS-urile de confirmare.

    Eu tot n-am inteles-o pe aia cu "cosul meu", deci:
    1. intru pe site
    2. vad produsul dorit si il adaug in cos - practic ESTE AL MEU, ii rezervat (e ca si cum as pune un KG de cartofi in cos...pai e al meu, nu? daca vine altu si vrea sa-l cumpere...ghinion)
    3. continui sa ma uit pe site si sa mai adaug "chestii"
    4. dau check out cand am eu chef aka dupa ce mi-am terminat cumparaturile (a se intelege o perioada de timp rezonabila...gen 10-15 minute). Daca eram intr-un super market ce faceam? Mergeam la casa de fiecare data pt. fiecare produs cumparat ca sa mi-l asigur?
    Eu nu inteleg cum ii asta daca eu am pus ceva in cos sa-mi dispara pt. ca n-am platit primul. Ce-i prostia asta? Pai daca s-ar aplica asa si la produsele din supermarket am ajunge la razboi civil, lol.

    *p.s.

    Zic asta pt. ca am vrut sa-mi cumpar un produs, l-am adaugat in cos (deci era inca pe stoc) si cand sa dau check out cica nu mai e pe stoc desi imi apare in cos...

    ...no ma. Pana la urma am luat alt produs, mai bun, dar totusi...


  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: nicaieri pe lumea asta, pe niciun shop online, nu exista ceea ce vrei tu sa se intample. Mai exact, faptul ca dupa ce ai pus in cos sa fie automat rezervat pentru tine. Gandeste-te ce le-ai face daca te-ai apuca sa bagi in cos tone de produse... le-ai nenoroci stocul. Vanzatorul nu are cum sa stie daca tu esti decis sa-l cumperi sau doar l-ai pus in cos sa vezi ce frumos arata. Nu exista asa ceva nici pe amazon, nici pe ebay (desi pe ebay exista un Commit to buy), newegg... nu vei vedea nici pe emag & co. Sorry.

  10. #370 SP
    Junior Member Piticlick's Avatar
    Atasat gasiti lista cu produsele si reducerile valabile pana in data de 25 11 2014 in toate magazinele Altex si Mediagalaxy. Xbox 1 Alb cu sunset il gasesti in Baneasa, Orhideea , Mall Vitan ( toate Mediagalaxy ) si are si un pret mai mic .

    Download link
    http://we.tl/laQFuXNqLu

  11. #371 SP
    Banned Templier's Avatar
    in cazul exprimat de RonanN1 sunt de acord cu el si mai ales de BF, nu cred ca se joaca cineva cu stocul in ziua aia.

  12. #372 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca stie cineva o oferta redusa bine pentru iPhone 5 sau iPhone 5c (sau chiar iPhone 5S) va rog sa imi spuneti.
    *sa fie online, sa fie in stoc, sa fie nou, sa fie magazin nu persoana fizica

  13. #373 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Cargus livrează si azi
    Comanda 1170xxxx4, va fi livrata pe 22.11.2014 in intervalul orar 09:00-14:00, la adresa specificata prin CARGUS.

    In schimb ssd'ul nu cred ca il mai vedem

  14. #374 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RonanN1: nicaieri pe lumea asta, pe niciun shop online, nu exista ceea ce vrei tu sa se intample. Mai exact, faptul ca dupa ce ai pus in cos sa fie automat rezervat pentru tine. Gandeste-te ce le-ai face daca te-ai apuca sa bagi in cos tone de produse... le-ai nenoroci stocul. Vanzatorul nu are cum sa stie daca tu esti decis sa-l cumperi sau doar l-ai pus in cos sa vezi ce frumos arata. Nu exista asa ceva nici pe amazon, nici pe ebay (desi pe ebay exista un Commit to buy), newegg... nu vei vedea nici pe emag & co. Sorry.
    Pai de aia exista BAN pe cont, nu? Sau suspend sau whatever. Pt. ca daca eu (sau oricine...) vreau sa fac lucrui naspa oricum le pot face. Le comand (si asa serios de 100 de mil vechi), le cumpar si aleg sa platesc la curier si dupa aia nu raspund la telefon si fac pe prostu...

    Da-ti seama daca eram eu acela care prindea PS4-le si acel laptop de 500 de lei si alte produse...si le cumapram si refuzam sa le platesc la curier. Ce se intampla? Erau din nou la reducere peste 4-5 zile?

    No daca tot fac asta de 1000 de ori...imi mai trimite la adresa aia sau mai pot face comenzi pe numele ala? NU no pai asa sa faca si pe site.

    Ia sa vedem ce face fraieru asta...pune in cos aiurea si nu plateste? BAN. Next please.

    Ar trebui impusa o limita de timp (si acea limita sa varieze in functie de promotie...etc.) in care produsul pus in COSUL TAU sa fie al tau. Daca in 12 de ore (sa zicem...pt. cumapraturi normale) sau in 10 minute (BF) nu l-ai achitat...salut/dispare.

    Asa se face.

  15. #375 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Se pare ca pana la urma dupa ce am discutat cu ei imi vor trimite Vita-ul

    Aveam doua comenzi, una pentru 3G, una pentru WIFI. Am primit mail cum ca amandoua ar fi fost anulate iar apoi am primit un mail care spunea ca cea de-a doua comanda, cea cu WIFI-ul va fi procesata si voi fi contactat de un operator. Site-ul lor este f t t in ultimul hal, o comanda aparand ca fiind confirmata, iar cand dai click pe ea iti spune ca este 'anulat' iar cealalata fiind direct anulata.

    Le-am dat mail si le-am spus ca daca nu-mi voi primi comanda care apare ca fiind confirmata ii voi reclama la OPC.

    E vreo diferenta intre 3G si WIFI in afara de evidentul fapt ca prima beneficieaza de 3G?
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1416649000766.jpg

  16. #376 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, vezi ca nu pot sa iti dau pm, cred ca ai casuta plina

  17. #377 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Gata

  18. #378 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu este nicio diferenta, ba chiar cu nimic nu te ajuta 3g-ul ala.
    Cu cat ai luat consola?

  19. #379 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    350 de lei

  20. #380 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Lol, bun asa. Pff era buna o comanda

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 31 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  2. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11
  3. Oferte console Black Friday la noi in Romanica By psicho1986 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2011, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts