Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cum vi se pare ideea de licitatie CG ? Ati participa ?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • Ideea e rea. Nu as participa !

    4 4.88%
  • Ideea e ok. Insa nu as vinde/cumpara in sistem licitatie nimic.

    16 19.51%
  • Ideea e buna. Doresc sa particip !

    62 75.61%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Licitatii CG ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Question Licitatii CG ?

    Mi-a venit ideea in dimineata aceasta (ma tot gandesc cum sa salvam CG-ul, avand in vedere ca in 2 luni e deadline-ul pentru un an de hosting) Ce parere aveti de un sistem de licitatii ? Scoatem cei care putem/dorim diverse jocuri, game items, console, etc... intr-un sistem de licitatie... si banii se duc la hosting ? Ce ziceti, ati fi de acord, ati participa la asa ceva ?

  2. #2 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Imi place ideea.

  3. #3 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Imi place ideea.
    +1

  4. #4 SP
    Member alalalt's Avatar
    Suna interesant. Imi place mult

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Daca iti spun ca vroiam sa-ti propun asta , nu ma crezi

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    MonkY.. mai stam sa vedem? Pierdem timp cu pollul asta... mereu sunt destui care voteaza dar cand se ajunge la practica...
    Mai bine un thread frumusel unde punem fiecare ce avem disponibil... Le trimitem frumos catre persoana x care le centralizeaza sai asta e... Cine e de acord cu pollul acesta o sa dea direct si cine nu, la fel...

  7. #7 SP
    Member alalalt's Avatar
    Sunt de acord cu ce spune trickz, desi cred ca cel mai bine ar fi sa avem o sectiune de licitatii. Si nu la publicitate. Ci in capul listei. Daca nu avem threaduri separate, o sa iasa haos.

  8. #8 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    Sunt de acord cu ce spune trickz, desi cred ca cel mai bine ar fi sa avem o sectiune de licitatii. Si nu la publicitate. Ci in capul listei. Daca nu avem threaduri separate, o sa iasa haos.
    Adevarat,iar eu sunt de acord cu ideea!!!

  9. #9 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ideea trebuia aplicata demult si e bine-venita. sunt curios sa vad cati vor trece si la fapte

    eu zic ca ar trebuit pus in aplicare imediat man.

    cheers

  10. #10 SP
    Member Vami's Avatar
    Sounds nice !

  11. #11 SP
    Member andreips3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mi-a venit ideea in dimineata aceasta (ma tot gandesc cum sa salvam CG-ul, avand in vedere ca in 2 luni e deadline-ul pentru un an de hosting) Ce parere aveti de un sistem de licitatii ? Scoatem cei care putem/dorim diverse jocuri, game items, console, etc... intr-un sistem de licitatie... si banii se duc la hosting ? Ce ziceti, ati fi de acord, ati participa la asa ceva ?
    Ideea e buna dar as vrea mai multe detalii. Noi donam CGului ce se liciteaza sau un anume procentaj se duce la CG?

  12. #12 SP
    Member cobain's Avatar
    interesante idee

  13. #13 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Cred ca treaba sta in felul urmator . Fiecare doneaza ce are pe acasa , jocuri , console vechi , controllere , etc . Iar CG le scoate la licitatie , tot profitul revenind CG-ului pentru hosting . Sper sa fi inteles bine .

  14. #14 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    O idee buna. I agree and will support it.

  15. #15 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Sicer sa spun nici nu mai stiu ce sa zic asa sa facut mare tam tam ca sa faca Monky cont bancar ca doneaza lumea si tara pana la urma sau donat doar 9 euro .

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Da huber dar o licitatie are un efect psihologic mai mare decat donatia.
    Cei care cumpara au impresia ca au ramas cu ceva, povara ramanand doar pe spatele donatorului. Eu as avea cateva chestii de donat, daca e.. incep de azi.

    MonkY spune-mi unde sa fac thread

  17. #17 SP
    Member Snake's Avatar
    Am votat si eu ca e o idee buna. Chiar mi-ar parea rau sa nu va mai vad. M-am obisnuit aici si ma simt ca acasa
    Sincer, in afara de voi mai verific zilnic 2-3 site-uri din afara de gaming si cam atat.

    Dar inainte de a incepe licitatiile va recomand sa faceti reguli serioase ca altfel e de rau. De exp. eu propun ca licitatia sa tina un timp determinat (7 zile sa zicem), castiga cel care ofera cel mai mult iar vanzatorul se obliga sa trimita produsul la cumparator si sa depuna banii (fie in cont, fie prin PayPal). Altfel, faceti mai mare daraua decat ocaua si le puneti celor din CG mai multe in carca. Cred ca au destule pe cap. Promit sa mai donez si eu luna aceasta (imediat cum vine salariul).

    Bafta baieti ! Hai ca iesim noi la liman

  18. #18 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Da huber dar o licitatie are un efect psihologic mai mare decat donatia.
    Cei care cumpara au impresia ca au ramas cu ceva, povara ramanand doar pe spatele donatorului. Eu as avea cateva chestii de donat, daca e.. incep de azi.

    MonkY spune-mi unde sa fac thread
    Sincer sa iti spun eu ma simnt mai bine cand donez , decat sa particip la licitati . In alta ordine de idei cand incepeti cu licitatile eu am un joc Wii Play nou nout nefolosit cu Codul de Nindento Club si un Cablu av pentru psp ( doar pentru LCD si Plasma ) si acesta nou. Daca le doreste cineva PM va rog platesc eu posta iar bani sunt in contul ConsoleGames.ro de indata ce ai primesc.

  19. #19 SP
    Member alalalt's Avatar
    Licitatiile ar trebui sa contina ceva special, unic. Daca vom merge pe obiecte intalnite peste tot (jocuri, console), in momentul in care se va ajunge aproape de pretul din magazin, nu se va mai licita decat de cei care chiar doresc sa doneze.

  20. #20 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Ideea este buna, in principiu... Sa vedem ce o sa iasa...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Regulament Licitatii CG By MonkY in forum Licitatii
    Replies: 173 Last Post: 26-02-2014, 03:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts