Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 25 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast
Results 341 to 360 of 482

Thread: VR, AR, MR, XR - Realitate Virtuala, Augmentata, Mixta

  1. #341 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Să nu băgați în seamă data de lansare afișată de Altex, deocamdată nu a fost anunțată o dată oficială pentru România

  2. #342 SP
    Member marv's Avatar
    it has begun!

  3. #343 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata si cu Oculus Rift. Primul customer din Alaska a primit deja Oculus Rift in varianta finala: Oculus founder: 'I'll be damned if some random delivery guy will deliver the first Rift.' | Polygon. De maine incepe nebunia! Sunt curios si pe la noi cine o sa aduca, si la ce preturi... V-ati facut careva pre-order?

    Avem aici si filmuletul cu livrarea: https://www.facebook.com/palmer.luck...type=2&theater

  4. #344 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu o sa primesc la inceputul saptamanii viitoare, dar personal nu voi cumpara prima generatie, decat daca ma va da pe spate in vreun fel. Slabe sanse insa avand in vedere ca am incercat si modelele pre-launch.

    LE: Lol, urmatoarele care apar cu delivery stabilit le primesti in iulie

  5. #345 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeh, poti sa cumperi linistit Oculus, gandindu-te ca nu prea e prima generatie... e cam a treia daca nu ma insel (la urma urmei oamenii au dat bani si pe DK1 si pe DK2)...

  6. #346 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Problema e ca jocurile disponibile la lansare sunt putine si slabe in general, uite o lista aici pentru Oculus: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...s_Rift_support

    Marea majoritate a celor mai noi si/sau bune sunt doar planned, nu inca disponibile. Pana la urmatoarea generatie cred ca va creste suportul pentru Oculus.

    Nu as da 600EUR pentru un device de VR cu care sa ma joc demo-uri si prostioare de genul. E cam scump pentru un toy de genul, cred ca e si motivul pentru care acele Gear VR de la Samsung de exemplu, sunt un compromis bun daca vrei doar sa te prostesti cu VR din cand in cand. Nici Oculus nu e pregatit pentru gaming adevarat.

  7. #347 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cum ar fi VR fara controller.. ?
    Sa le luam pe rand ma gandesc, trebuie sa incepem de undeva.

  8. #348 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy: nu uita ca foarte multi nu-l iau doar pt. gaming, ci si pentru "cinema experience", virtual tours sau mai stiu eu ce alte nebunii... Da, Cardboard/Gear VR sunt solutii alternative ieftine, dar care ai putea spune ca sunt invers pozitionate: not for gaming! Sau cel putin nu ceva serios...

    ---------- Post added 29-03-2016 at 00:34 ----------

    "I've played games projected on a 100-inch screen, and that's still not nearly as immersive as what the Rift provides." - Oculus Rift review: High-end VR is here -- if you can pay

  9. #349 SP
    Member Kratos's Avatar

  10. #350 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au aparut review-uri la Oculus Rift si de la altii:
















  11. #351 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    arrrrr
    Attached Images Attached Images tumblr_o46nyfukpn1u4emsno1_1280.jpg

  12. #352 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    tot cruduta mea e frumoasa... o doamna adevarata nu ca tarfele astea...

  13. #353 SP
    Admin MonkY's Avatar
    First look at HoloLens: Untethered and unguided: Our first deep look at HoloLens.

    ---------- Post added 01-04-2016 at 03:52 ----------

    Si dupa cum va asteptati, un teardown marca iFixit la Oculus Rift: https://www.ifixit.com/Teardown/Ocul...Teardown/60612



    ---------- Post added 01-04-2016 at 04:08 ----------

    HoloLens si la CNET:


  14. #354 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    numai apare pe counsole. vindeț si luaț PC

  15. #355 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi Monky, chiar asteptam ceva legat de HoloLens.
    Pacat ca a murit Mike Ey (project designer/engineer) -- ar fi aiurea sa nu se mai lucreze la produs (si sa ajunga asa doar o chestie.. precum Kinect).
    In tot noianul asta de casti VR, este nevoie de asa ceva.

  16. #356 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai ca s-a ridicat embargo-ul de reviews si pentru asta VIVE. Mi se pare foarte aiurea faza cu tracking cubes, dar macar te poti juca in toata camera, daca ai o camera goala prin vila


  17. #357 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi se pare foarte aiurea sa vrei sa te misti prin camera legat fiind cu ditmai cablul... Sooner or later, disaster will happen!

    Stiu, e o experienta mai interesanta sa te poti si misca in tandem cu VR-ul, dar sa fim seriosi... nu cred ca sta nimeni cu o camera goala de 50mp cu niste cuburi in colturi... Si chiar daca ai avea 50mp, cu siguranta nu vei avea suficient cablu. Flawed tech, i guess...

  18. #358 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mi se pare atat de.. greoi (nu stiu, aproape totul).
    Nu stiam mare lucru despre Vive (nu sunt interesat in mod deosebit de VR) dar nu ma asteptam la o.. asa desfasurare :/

  19. #359 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am fost ieri la emag pentru a testa oculus rift.Erau puse 4 monitoare ca sa vedem ce vede cel ce testeaza jocul.Era mai mult un demo cu mountain russe.Ei spuneau ca varianta de am testat-o nu este ultima,mai este inca una de teste si varianta de retail,deci cu 2 variate in urma.Pe tv arata acceptabil dar cand am folosit ochelarii m-a lasat dezamagit.Era o rezolutie mica,se vedeam pixelii in modul in care te deranja.Cred ca la acest model,cel putin,au sacrificat detaliile in favoarea fps-urilor.Asta este strict parerea mea si bazata doar pe acel model.In plus,oamenii cu ochelari erau rugati sa ii dea jos.

  20. #360 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A face demo-uri pe o varianta de acum 2 generatii e ca si cand ti-ai dori sa faci anti-reclama la o astfel de tehnologie. E ca si cand la lansarea unui joc de PC te-ar lasa sa te joci pe o placa video de acum 5 ani, spunandu-ti "sa vezi ce bine arata pe o placa actuala"... Mi se pare complet aiurea, chiar daca probabil au avut intentii bune...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 25 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Realitate virtuala pe PlayStation By maimutzica in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 13-06-2018, 14:02
  2. Teapa sau realitate ? By DeeJay-RainY in forum Offtopic
    Replies: 17 Last Post: 31-08-2014, 03:11
  3. Cortana a devenit asistenta virtuala By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 8 Last Post: 05-05-2014, 17:18
  4. Replies: 25 Last Post: 27-03-2014, 23:49
  5. Replies: 4 Last Post: 06-09-2013, 15:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts