Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 53 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #1001 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca stiti cum functioneaza partea asta de platforma care permit sellersi. La fel ca la Amazon, fiecare e liber sa puna ce vrea la vanzare si la ce pret doreste.
    Nu are importanta imaginea eMag in ecuatie.

  2. #1002 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Urmeaza sa vedem oameni care se plang ca OLX permite vanzatorilor sa puna ce pret vor ei la anunturi, in loc sa faca politia preturilor la milioane de produse.

  3. #1003 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca stiti cum functioneaza partea asta de platforma care permit sellersi. La fel ca la Amazon, fiecare e liber sa puna ce vrea la vanzare si la ce pret doreste.
    Nu are importanta imaginea eMag in ecuatie.
    Ba stiu prea bine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1004 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    M-au sunat aia de la curierat ca îmi vine ds5 ,comanda făcută in urma cu aproximativ 2 săptămâni (cred ca e si ultima )

  5. #1005 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Mai aveți și voi comenzi de black friday in București care încă nu au fost livrate? Am comandat un TV chiar atunci de dimineata, și nu au dat niciun semn pana acum, doar un mesaj ca nu au uitat de comanda mea..

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  6. #1006 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Au zis ca livreaza tot pana pe 27. Eu mai am 3 comenzi neprocesate inca, desi alte 2 comenzi facute zilele astea au ajuns acasa/la easybox. Ei stiu in ce ordine le iau, mai ales ca ce comenzi au mai ramas, sunt ffff mici (niste carticele de copii, charger de usb, samd).

  7. #1007 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by andreics96 View Post
    Mai aveți și voi comenzi de black friday in București care încă nu au fost livrate? Am comandat un TV chiar atunci de dimineata, și nu au dat niciun semn pana acum, doar un mesaj ca nu au uitat de comanda mea..

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk
    Acum doua minute am vorbit cu ei la telefon.

    Eu am avut trei comenzi, doua dintre ele au ajuns foarte rapid, samabata 14nov, iar una este fara niciun semn de viata, doar acel sms primit ca nu au uitat de comanda mea.

    I-am sunat acum sa-i intreb de ce doua comenzi au ajuns atat de rapid iar aceasta inca este lipsita de viata, la mine problema a fost ca am schimbat datele de livrare si asta m-a pozitionat la sfarsitul cozii.

    M-a asigurat ca pana pe 27nov vor fi livrate toate coletele.
    Attached Images Attached Images emag.jpg

  8. #1008 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Au simțit ca ma plâng, acum am primit mesaj ca se va livra în 21-22.11

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  9. #1009 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca stiti cum functioneaza partea asta de platforma care permit sellersi. La fel ca la Amazon, fiecare e liber sa puna ce vrea la vanzare si la ce pret doreste.
    Nu are importanta imaginea eMag in ecuatie.

    Pe eMag nu e asa din pacate; stiu persoana cu o mica afacere care a fost fortata de ei sa mareasca pretul produselor pentru ca sa nu-i afecteze foarte tare pe vanzatorii mai mari care vindeau aceleasi produse.

  10. #1010 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e partea a doua si e cam nasol daca exista o aliniere de pret minim

    Dar revenind la discutia de mai sus, nu cred ca eMag a decis sa nu mai onoreze precomenzi/vanda ei console catre end users care sa vanda catre gamesline (sau cine sunt aia) pentru a obtine profit mai mare.

  11. #1011 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Salut!

    Oare daca s-au generat factura si garantia la PS5, sunt sanse sa vina mai repede? Pe aplicatie, scrie “livrare incepand de luni”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1012 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Imi pare mie sau emag si-a golit stocul de jocuri PS4 si Xbox one catre C&A Connect, Ventum si Gamesline? Mai au doar sub 90 de titluri disponibile direct de la ei. Stiu saptamanile trecute ca erau cam 200-400 titluri la ambele categorii(Altex de ex are acum undeva la 300 de titluri).

  13. #1013 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    eMag are niște comisioane... am ajuns să intru pe eMag doar ca să caut produse și recenzii. apoi încerc să găsesc site-ul vânzătorului sau magazine alternative care vând acele produse (de exemplu ozone din bulgaria). nu știu cum rezistă eMag (sau comercianții) cu așa comisioane aberante. produsele vândute direct de eMag sunt ok, livrarea prin easybox e ok, dar am ajuns să evit să mai cumpăr de la ceilalți comercianți. treaba asta e valabilă inclusiv pentru jocuri.

  14. #1014 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Este simplu, cauti direct magazinul in afara emag, asa fac eu. Unii comercianti de pe emag sunt de evitat, mai ales cei care vand produse IT. Daca ai vreo problema, nu-ti mai raspund.

  15. #1015 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, asa si trebuie procedat. Eu nu iau din marketplace decat daca nu gasesc vandut de emag.
    Avantajul de a luat din marketplace, chiar si pentru 10-20 lei diferenta, este acel genius, cu transport gratuit, chiar si "doar" la easybox, indiferent de valoarea produsului, dar si sistemul de retur in caz de ceva.

    Dar mostly, nu e vandut de emag, la mine e big no no si astept pana il gasesc de la emag.

  16. #1016 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mie cel mai mult imi place sistemul de comision aplicat cand vrei sa platesti cash. Si e valabil pentru mai multi comercianti, nu doar emag.

    Selectezi plata cash si, automat, creste pretul final cu 5 lei Taxa de procesare bani lmao

    Ei vor sa incurajeze plata cu cardul, dar nu baga o reducere de 1-2-5 lei la cine achita cu cardul, nu, nu, ei baga o taxa la clientii care platesc cash

    Nu mai zic de faza imputita atunci cand utilizezi card - se misca precum melcii; cand stiu ca le trebuie banii numerar, atunci se misca precum iepurii

  17. #1017 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pe partea de jocuri au căzut rău.
    Iar toate precomenzile sunt fără genius. Parca te roagă sa nu cumperi de la ei.

  18. #1018 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Dar nici cu comenzile la jocuri nu-i inteleg. Am vrut sa comand acum Kirby And The Forgotten Land care apare pe stoc cu livrare maine si am 7.99 transport la easybox si 12.99 tranport prin curier.
    Daca iau niste pampers de 38 de lei am livrare gratis la easybox.
    Am comandat pana la urma jocul punand un pachet de pampers in cos ca sa am transport gratuit.
    PS: Am genius.

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  19. #1019 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Chestia este ca au devenit nesimtiti si cu modul de ambalare a produselor. Cafea, dulciuri, produse de bacanie, toate vin in cutii sau cel putin plicuri cu bule (de multe ori individual), pe cand produse scumpe si fragile, de ex harduri externe, periferice (electronice in general), seturi LEGO (asta chiar ieri) vin fara nici macar o folie de protectie. Si cel mai deranjant e ca lipesc foaia de transport fix pe fata cutiei LEGO-ul de care ziceam l-am comandat cu ridicare din showroom in ideea ca nu mai lipesc foaia pe cutie. Wrong! Retur direct, timp pierdut. Voi ati avut probleme de genul?

  20. #1020 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    da, asa fac. Retur direct e singura solutie pana se invata. Eventual refaci comanda si iei legatura cu call center, daca nici asa, retur din nou si la revedere.

    Acuma daca e urgent, sau chiar nu gasesti produsul altundeva, poti da jos usor foaia de transport cu putin alcool(Mona to the rescue) atata tinp cat cutia e laminata, si majoritatea sunt

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 53 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 547 Last Post: Yesterday, 23:08
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts