Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 53 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #561 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am adaugat acum produse in cos de 210 RON, si spune clar "transport gratuit". Care transport se face prin curier. Eu n-am platit niciodata curier la eMag... decat in cazurile in care era sub nu stiu ce limita, sau venea de la un vanzator de pe marketplace eMag.
    Total produse:210 00 Lei
    Cost livrare:GRATUIT
    Subtotal:210 00 Lei

  2. #562 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Cei 5 lei se platesc la ridicarea de la oficiile postale partenere. Nu toti clientii pot selecta acesta optiune, ci doar la adresele unde este valabila. Nu se trimite la orice oficiu postal.

    In ultimul timp evit emag-ul, preturile sunt nesimtit de mari, in special fata de Altex, de multe ori preturi mai mari cu 25 - 30%.

  3. #563 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Sa mai injuram si pe emag zic, ca la altex e tot timpul plin.

    Comandat Nintendo Switch, prin februarie, alaturi de Zelda si niste nisip pentru matza Platit integral cu cardul. Vineri primesc sms, livrare 4-6. Pe weekend evident nu vine, nici o problema zic, ajunge luni. Luni...sunt sunat de curier, pe la 4 si jumatate, ca e pe drum. Bine zic, sunt la birou, dar gasiti pe cineva. La 6 si jumatate sun eu...mesagerie vocala, ca orice persoana importanta cum sunt curierii in Ro.

    Intreb pe facebook curierul...nu stie, intreaba. Pe la 19...stupoare! Pe tracking apare Destinatar contactat pentru livrare ulterioara. Lucru evident o minciuna grosolana, explicata de curier ca fiind o greseala de scanare. Explicatia curierilor a fost ca defapt din 3 pachete, erau doar 2. Sun la emag...de la ei au plecat 3 pachete. Acum eu nu stiu ce sa fac...plangerea la ANPC e conditionata de incercarea de rezolvare amiabila anterioara, deci nu am de ce sa o fac, pot sa merg oricand la ING si sa fac un refuz la plata. Totusi, emag e aerian...iar curierii de la sameday sunt niste cocalari mincinosi.

  4. #564 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    N-am înțeles ce vina are emag in toata treaba asta din moment ce ei au trimis pachetele dar curierul e cel care nu ti le-a livrat.

  5. #565 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Emag nu stie despre ce e vorba, sustine ca a trimis niste pachete dar tipa cu care am vorbit s-a balbait intens vreo 20 de secunde citind exact acelasi tracking pe care il citeam si eu si a zis ca revine ea cu un telefon. Guess what ? Nu a revenit Totodata, ca esti tu incapabil sa trimiti niste pachete Bucuresti-Brasov in 4+ zile sau ca sunt incapabili colaboratorii tai, tot ca esti praf se numeste. E ideea aia, ca eu ca si client nici nu ar trebui sa sun la curieri sa ma lamuresc, ca de bine de rau emagului i-am dat 1700 de lei.

  6. #566 SP
    Member VictusG's Avatar
    O chestie care am observat-o dupa mai multe comenzi la Emag....
    Plata cu ramburs curier, nici o problema, 99% ajunge comanda in urmatoare zi
    Plata integrala pe site.....numai probleme am avut.
    Eu cred ca baietii odata ce au vazut ca ai platit comanda, se "hodinesc"

  7. #567 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Da, într-adevăr. Curierii au target pe coletele cu ramburs. De obicei prioritizează ce e cu ramburs. Așa am pățit și eu cu un laptop plătit în avans. Am stat după el cu enshpe telefoane vreo 7 zile. Pt un colet amărât de 30 de lei cu ramburs, imediat s-au prezentat.

    ---------- Post added 06-03-2017 at 21:27 ----------

    E vina firmelor de coletărie și modelul de business cu target pe ramburs. Nici emag nu se dau pe spate cu livrarea când se văd cu banii în cont. Ce primești tu ca Tracking pe site-ul lor e un awb generat automat. Dar de la generare până la ridicare efectivă din depozit durează.

  8. #568 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    Quote Originally Posted by Zahpeter View Post
    Sa mai injuram si pe emag zic, ca la altex e tot timpul plin.

    Comandat Nintendo Switch, prin februarie, alaturi de Zelda si niste nisip pentru matza Platit integral cu cardul. Vineri primesc sms, livrare 4-6. Pe weekend evident nu vine, nici o problema zic, ajunge luni. Luni...sunt sunat de curier, pe la 4 si jumatate, ca e pe drum. Bine zic, sunt la birou, dar gasiti pe cineva. La 6 si jumatate sun eu...mesagerie vocala, ca orice persoana importanta cum sunt curierii in Ro.

    Intreb pe facebook curierul...nu stie, intreaba. Pe la 19...stupoare! Pe tracking apare Destinatar contactat pentru livrare ulterioara. Lucru evident o minciuna grosolana, explicata de curier ca fiind o greseala de scanare. Explicatia curierilor a fost ca defapt din 3 pachete, erau doar 2. Sun la emag...de la ei au plecat 3 pachete. Acum eu nu stiu ce sa fac...plangerea la ANPC e conditionata de incercarea de rezolvare amiabila anterioara, deci nu am de ce sa o fac, pot sa merg oricand la ING si sa fac un refuz la plata. Totusi, emag e aerian...iar curierii de la sameday sunt niste cocalari mincinosi.

    La fel am patit si eu!
    Precomanda Switch + Controller Pro achitat integral => Primit SMS vineri livrarea se face 4-6 => weekend pauza (pe siteul curierului parea ca a fost livrat sambata - contactat dar nu a fost gasit - vrajeala) => luni, intr-un final apar cu coletul

  9. #569 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Voucher Emag cu 15% extra-reducere la produsele de bricolaj (22 – 24 aprilie 2017)
    7570-3419-5921-4184
    • aparate de spalat cu presiune
    • masini de tuns iarba
    • fierastraie cu lant
    • masini de gaurit si insurubat
    • polizoare
    • fierastraie electrice
    • becuri
    • felinare si stalpi
    • baterii sanitare
    • chiuvete bucatarie
    • cazi si cabine de dus
    • prelungitoare


  10. #570 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    In perioada 3 – 9 mai 2017, foloseste voucher si vei beneficia de 10% extra-reducere la produsele Electrolux vandute de Emag.
    Da, voucherul se acumuleaza cu reducerile deja existente pe site.
    3071-0185-4976-3403

  11. #571 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Discutii legate de eMag

    Short story about eMag: Comandat parfum Dior Sauvage de la ei, pe care am dat aproape 400 lei, constat ca parfumul livrat este o copie ordinara, se vede de la o posta ca exista diferente enorme intre sticluta parfumului de la eMag si cea prezenta in parfumeriile autorizate. Caut pe net si toate semnele imi spun ca este fake, parfumul se simte (la miros ma refer) intr-o buna masura ca și cel original, insa nu persista nici 30 de minute. Sun sa raportez acest aspect si implicit sa solicit returul, insa mi se refuza pe motiv ca produsul este desigilat.

    Felicitari eMag, trebuia sa imi dau seama ca parfumul nu este autentic, fara sa il scot din cutie!

    Mai bine dadeam 150 lei in plus si il luam din Douglas sau Sephora!


    PS: Nu am avut pana acum probleme cu ei, in afara de faptul ca mi-au livrat doua ceasuri de perete care nu aveau nici o treaba cu ce comandasem, insa mi se pare penibil raspunsul lor. Nu e vina lor ca a ajuns in depozitul lor un produs fake, insa presupun ca puteau sa accepte returul macar sa verifice acest aspect. Sa nu mai zic ca nu mi-au acceptat review-ul la produs pe site, pe motiv ca nu respecta nu stiu ce reguli.

  12. #572 SP
    Member PumaS's Avatar
    Am pățit acelasi lucru . Am comandat 3 parfumuri si din 3 doar Invictus era original, am sunat la ei m-au întrebat daca e desigilat ? Le-am spus cum as putea sa-mi dau seama ca e fake daca este sigilat? Raspunsul lor a spus ne pare rau dupa ce ca a fost comanda de 1000 RON

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  13. #573 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Întreb și eu: De ce nu faceți plângere la OPC?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  14. #574 SP
    Member PumaS's Avatar
    Fiindca dureaza foarte mult si nu se rezolva nimic . De ce ? Nu au echipa de expertiza in domeniul parfumurilor. Trebuie sa faci tu la un anume laborator/magazin nu știu exact unde ca parfumul celor de la Emag este fake sa demonstrezi oficial ( pe hartie) OPCului. Doar cand auzi aberatia asta te lasi pagubas

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  15. #575 SP
    Member kinezu's Avatar
    Dar e de la eMag sau de la un partener din Marketplace?

  16. #576 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Cu gândirea asta nu se schimba nimic iar vânzătorul profita. În momentul în care sunt mai multe persoane care se plâng de produsele respective, ma gândesc ca nu stau ei indiferenți.

  17. #577 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Discutii legate de eMag

    Quote Originally Posted by kinezu View Post
    Dar e de la eMag sau de la un partener din Marketplace?
    de la eMag. daca era de la un partener, nici nu mai postam.

    am sa incerc sa fac o plangere la OPC, sa vad ce se poate rezolva.

  18. #578 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Imi poate explica si mie o chestie cu garantiile la eMag? Am avut o pereche de casti Razer in garantie, mi s-au stricat, aceiasi problema mileniala de la casti (nu se auzeau intr-o casca), totu bine si frumos, au venit la usa mi-au luat castile stricate si au venit dupa 2 zile cu alta pereche. Buuun...faza e ca nu mi-au adus la ele nici garantie nici nimic, doar casti noi. E ceva normal ca sa nu intri in timp si spatiu infinit cu garantia sau?...

  19. #579 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ai garanția pe care o aveau căștile cumpărate inițial. Garanția nu se reînnoiește prin schimbare produsului, nici nu expira. Nu ai nevoie de documente pentru ca totul e online in contul tău emag.

    Logodnica mea a cumpărat anul trecut un parfum fake de la emag, deci nu e o practica tocmai recenta.

  20. #580 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Vezi ca nu e asa, in momentul in care se schimba un produs se incepe cu o garantie noua, poti cauta in legislatie.


    (4) Produsele de folosinţă îndelungată care înlocuiesc produsele defecte în cadrul termenului de garanţie vor beneficia de un nou termen de garanţie care curge de la data preschimbării produsului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 53 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts