Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 53 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #721 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Caca, si eu tot cu Sameday am. Si mi-au spart acum in TREI comenzi - una zice 24-25 (desi inca nu a fost predata la cuier), una zice 25-26 (desi a fost predata la curier) si una canci, nu stiu nici ei ce-i cu ea.

  2. #722 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Imi place ca au livechat-ul ala pe site care e efectiv degeaba, nu te ajuta cu nimic persoana aia. Am dat sa intreb daca a 2-a comanda cu nr x o sa sufere aceiasi soarta sau o sa vina la timp (azi sau maine), am stat 10 minute sa dea reply cu: Comanda dvs este la sortare.

    I-am explicat ca sunt mai slab de creier si nu inteleg ce inseamna la sortare si cu ce ma ajuta pe mine aceasta informatie ci vreau sa stiu daca mai vine in timpul alocat. La care persoana aia deosebita, mi-a comunicat iar ca...comanda va fi trimisa de la centru catre sediul din sectoru in care apartin si de acolo mie si ca acest raspuns da la fiecare persoana....drept urmare, vine comanda nu vine comanda azi maine...aparent oamenii nu mai au servici si stau mereu acasa sa astepte o comanda preplatita. In viata mea nu mai platesc inainte.

    La timpul asta alocat unei comenzi banale imi faceam eu monitoru din piese.

  3. #723 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Wait, au live chat? Unde ca nu vad?

  4. #724 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Eu am citit la reclame ca pot contacta live chat si am cautat cred ca jumate de ora chatu...si era in fata mea altfel nici eu nu il vedeam.
    Attached Images Attached Images 32111.jpg

  5. #725 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ah, credeam ca zici de emag. Pai pe astia nici nu am ce sa-i intreb ca emag-ul nu mi-a dat AWB.

  6. #726 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Mda, rectific. Aparent eMag si Sameday nu sunt pe aceiasi pagina.
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Caca, si eu tot cu Sameday am.
    In caz ca nu stiati, Sameday Courier = eMag. I-a cumparat si i-a "rezolvat" si pe astia...

  7. #727 SP
    Junior Member raptorEdko's Avatar
    PS4 PRO, comandat de BF, abia azi imi apare in aplicatie "pe drum spre showroom". Am avut multe emotii cum ca e posibil sa nu ajunga deloc..

  8. #728 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    aveti idee daca pot sa schimb din livrare in ridicare din showroom?

  9. #729 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Se poate. Dar ai mare grija sa nu se incurce si sa-l livreze cu intarziere din cauza asta.

  10. #730 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Dintre cei care au lansat comanda pe 17 cu livrare in showroom si a ramas mult timp in "comanda plasata", ati reusit sa ridicati ceva?

  11. #731 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    aveti idee daca pot sa schimb din livrare in ridicare din showroom?
    Asta am vrut si eu initial gen..la 2 ore dupa ce am plasat comanda, din pacate nu am gasit nicaieri optiunea, doar sa schimb adresa. Daca comanda e deja la curier...please don't dejaaa cred ca o ceri sa iti ridici coletele la toamna iarna. Eu ma gandeam sa chem curieru la mine ca sa "trimit" colet si sa platesc doar doar poate imi aduce si coletu din sediu dar deja o dadeam in retardisme.

  12. #732 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta e ca inca nu e predata la curier. Dar mi-e sa nu fie probleme ca e o singura comanda mare, chiar daca ei mi-au impartit-o in trei si doar doua au fost predate la curier (pe cea nepredata as vrea s-o ridic).

  13. #733 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MCVlad View Post
    Dintre cei care au lansat comanda pe 17 cu livrare in showroom si a ramas mult timp in "comanda plasata", ati reusit sa ridicati ceva?
    Nu cred ca este o problema cu actualizarea site-ului/aplicatie, ci efectiv nu au procesat comenzile. Eu sunt in acelasi stadiu cu TV-ul si tare-mi e ca pana miercuri nu-l vad. Si cumva, sper sa vina macar atunci, sa nu se constate ca tot nu au timp sa livreze CHIAR toate comenzile.

  14. #734 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vedeti ca merge cu ridicare din showroom (atat timp cat e available pe site) numai sa nu fie vreun produs din comanda predat la curier, altfel nu merge.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  15. #735 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mi-au facut "the old razzle dazzle" comanda la care mi-au dat sms ca vine pana pe 29..vine chiar azi (care nici macar nu era predata de emag catre ei), comanda care in schimb e in sediul lor central...pauza, fix de care aveam nevoie, extraordinar.

  16. #736 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica-ti vine mai devreme decat te-au anuntat si nu e ok?

  17. #737 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Comanda x este o amarata de tigaie (random stiu), la comanda asta au zis ca vine pana pe 29 out of the blue.
    Comanda y este un monitor Samsung....care inca figureaza ca ar veni Vineri - Sambata (e duminica).

    Am dat comanda luni la astea, tigaia a plecat de la eMag ieri (sambata), iar monitoru a plecat marti, de marti imi sta monitoru la curier in depozit. Nu...si normal ca nu sunt multumit de asemenea rollercoaster al sentimentelor, ah tigaia intarzie dar monitoru e ok, a ramas data, dar stai ca tigaia care a fost dat mesaj pt ea ca vine pana pe 29 vine azi..what?

    Mai devreme decat m-au anuntat clar nu, tigaia trebuia sa vina de miercuri-joi (dupa cum zice frumosul site emag).

  18. #738 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...eh. Ce sa zic. Tot esti mai norocos decat mine. La mine cred ca nu mai gasesc TV-u prin depozit si n-au ce sa trimita

  19. #739 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Rectific, am aflat pe site ca "exceptie de la livrare conform solicitarii", ce solicitare nu stiu. Am sunat curieru respectiv si cica am fost sunat de mai multe ori. Nu stiu cum pentru ca eu nu aveam nici macar un apel pierdut si tineam si telu langa mine. INCREDIBIL.

  20. #740 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa fac ei. Zi-i sa-ti dea desfasurator de la telefon sau print screen de pe el. 100000% ca nu exista. Dar asa fac scarbele cand nu au chef sa livreze in zona aia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 53 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 543 Last Post: 30-01-2024, 13:31
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts