Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 53 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #921 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Eu cred ca tu bagi strambe pe aici - https://www.emag.ro/mouse-wireless-a.../pd/DJ5QBYBBM/

  2. #922 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Eu cred ca tu bagi strambe pe aici - https://www.emag.ro/mouse-wireless-a.../pd/DJ5QBYBBM/
    1. Daca tu crezi ca nu am ce face si am " manarit " eu poza - print sceen-ul aici te inseli
    2. Nu e singura data in care cel putin eu atasez poze cu disfunctionalitatile emagului. Totusi e un gigant care nici chiar el nu poate sa-si tina sitele curat, sub control.

  3. #923 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Hai ma, mouse redus la 29 lei de la 3570 lei?

  4. #924 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Daca stai putin si faci o analiza iti dai seama de urmatoarele - mouse a+ la 3570 lei e foarte putin probabil dar nu imposibil doar sa fie din haur si cu diamant, deci IT-ul care dupa stirile din media au si un salariu de minim 8000 lei pe luna nu a pus punct, virgula dupa primele cifre. Da poate pretul este de 35, 70 lei . Asa ca spor la scoala .

  5. #925 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Salariul mediu, nu minim, si de senior e 8000 de lei in Romania. Dublu daca esti bun pe freelancing. Triplu daca lucrezi remote pentru o companie din alta tara, dar asta e mai rar.


    Invidios?

  6. #926 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Nu sunt invidios deloc. Ideea era ca emag-ul si sau IT-ul sa-si asume eventualele greseli mai ales cele in minus sa le onoreze ca in cazul celor supra evaluate la care bine-nteles nici unul - emag, IT - nu revine sa-ti spuna ca a fost o greseala si sa-ti inapoieze diferenta sau sa-si ceara scuze pentru eventualele gresili - pret, stoc, date corecte produs, etc.

  7. #927 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Emag a trimis televizoare la 1 leu cand a gresit pretul, nu inteleg ce vrei mai exact.

  8. #928 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    El vrea mouse-ul la 3.700 nu 20 cat e acuma, sa respecte pretu..

  9. #929 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Pai ori suntem cocalari ori nu mai suntem. Ce mama dracului doar trăim în România.

  10. #930 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Emag a trimis televizoare la 1 leu cand a gresit pretul, nu inteleg ce vrei mai exact.
    Am auzit de mai multe astfel de situatii care s-au dovedit campanii marketing de succes.

  11. #931 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Care e scopul postului, sa ne arati ca pe tine nu te pacalesc corporatiile? Cineva a zis ca emag ar trebui sa trimita produse cand gresesc pretul, eu am zis ca au facut-o. Ce legatura are daca a fost sau nu marketing de calitate in contextul discutiei noastre?

  12. #932 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Care e scopul postului, sa ne arati ca pe tine nu te pacalesc corporatiile? Cineva a zis ca emag ar trebui sa trimita produse cand gresesc pretul, eu am zis ca au facut-o. Ce legatura are daca a fost sau nu marketing de calitate in contextul discutiei noastre?
    Nu obisnuiesc sa fac analiza pe text dar incercam sa iti zic ca aia nu a fost o greseala ci campanie marketing (adica "treaba" intentionata, nu greseala de pret cum sustii tu), prin urmare exemplul tau devine irelevant (in contextul discutiei voastre).

  13. #933 SP
    Member Aliosa's Avatar
    10% reducere la jocuri pe Emag. S-a dovedit destul de bună în ultima perioadă cel puțin pentru precomenzi.
    E bună și pentru carduri valorice. PS Plus Ro abonament pe 1 an la 180 lei și card valoric de 250 lei la 225.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  14. #934 SP
    Member chris diaz's Avatar

  15. #935 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Acelasi caz l-au avut saptamana trecuta cu cateva obiective foto ( canon 70-200 f2.8 III ) care in mod normal sunt 10.000ron, am dat comanda de unul la 800ron si a trebuit sa platesc integral cu cardul.
    Mi-au dat un mail in doua zile ca nu imi pot onora comanda si ca imi vor da banii inapoi.

  16. #936 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Salut.
    Tocmai ce a ajuns un PS4 din service la EMAG. Scrie produs inlocuit.
    Cum este cu garantia la acest produs? Ca este alta consola. Merge in continuare pe garantia celei vechi?
    Mersi.

  17. #937 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ai garantie 2 ani din momentul achizitiei initiale. Nu primesti inca 2 ani pentru consola noua.

  18. #938 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Ai garantie 2 ani din momentul achizitiei initiale. Nu primesti inca 2 ani pentru consola noua.
    Interesant este ca tipa de la emag imi zice ca produsul beneficiaza de 24 luni de garantie. Dar cand am zis ca nu detin nici un act sa stipuleze acestea nu a mai zis nimic.

  19. #939 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Interesant este ca tipa de la emag imi zice ca produsul beneficiaza de 24 luni de garantie. Dar cand am zis ca nu detin nici un act sa stipuleze acestea nu a mai zis nimic.
    In cazul inlocuirii unui produs, garantia continua de la produsul vechi (ca d-aia e inlocuit sau reparat). Ar fi fain ca dupa 23 de luni sa ti se inlocuiasca si sa mai beneficiezi de inca 24 de luni in plus. Probabil nu era informata tipa. Cel mai bine suna-i sau deschide un tichet la ei online si ii intrebi de ce garantie dispune produsul inlocuit.

  20. #940 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    In cazul inlocuirii unui produs, garantia continua de la produsul vechi (ca d-aia e inlocuit sau reparat). Ar fi fain ca dupa 23 de luni sa ti se inlocuiasca si sa mai beneficiezi de inca 24 de luni in plus. Probabil nu era informata tipa. Cel mai bine suna-i sau deschide un tichet la ei online si ii intrebi de ce garantie dispune produsul inlocuit.
    Raspunsul de la sesizari

    "
    Buna ziua,


    Multumesc.
    Produsul beneficiaza de 24 luni garantie.
    Daca produsul a fost schimbat, acesta beneficiaza de alt termen de garantie. Ca un produs nou

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 53 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 547 Last Post: Yesterday, 23:08
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts