Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: PS 4 sau Xbox One pentru online?

  1. #1 SP
    Junior Member Marius7's Avatar

    PS 4 sau Xbox One pentru online?

    Salut tuturor! As dori luna următoare sa.mi cumpar o consola tin sa precizez ca vreau sa o folosesc doar pentru online (COD,BTF,GTA) pe mine ma interesează acum care consola are serverele mai populate adica sa nu intru si sa nu am cu cine juca 😁 sper ca nu am spus aberatii deoarece nu am detinut pana acum o consola...

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi si tu ce au prietenii tai si ia-ti ceva ce poti juca cu ei.

    Marea majoritate de aici de pe forum au PS4 asa ca-ti poti face prieteni si aici, dar daca te intereseaza strict calitatea serviciilor online, Xbox are un avantaj.

  3. #3 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    ps4 all the way. Sunt mult mai multi pe platforma asta si intotdeauna gasesti pe cineva online.

  4. #4 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Cumpara consola care iti place cel mai mult, din punct de vedere estetic, tehnic, nu conteaza; oameni online vei gasi tot timpul indiferent de consola.

  5. #5 SP
    Junior Member Marius7's Avatar
    Nu doresc sa joc neaparat cu romani,prietenii mei nu au console...deci tot cu straini o sa joc ������ Mulțumesc pentru raspuns.

  6. #6 SP
    Member luciteck's Avatar
    Cumpara-le pe amandoua Best of both worlds.

  7. #7 SP
    Member bdevil's Avatar
    Depinde si de joc sa stii. Eu am PS4, si joc FIFA15 in turneele online, bronz si rareori gold, dar in special le joc pe cele cu premii mari. La turneele online bronz rar de tot apuc sa ajung in finala dupa 4-5 meciuri, nu prea imi gaseste adversar. Acum, depinde si de joc, cum am zis.

  8. #8 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Microsoft are servere mai stabile insa pe serverele celor de la Sony sunt mai multi jucatori, deoarece ps4 sa vandut mai bine.
    Pentru online vei fi nevoit sa cumperi abonament ps+ pentru ps4 sau Live Gold pentru XboxOne, cel din urma este un pic mai ieftin.
    Insa in cele din urma cel mai mult conteaza preferintele personale, daca ai timp mergi in Altex si butoneaza un pic ambele console vezi cum te impaci cu controllerele si cu meniurile.

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PS 4 sau Xbox One pentru online?

    Online amandoua sunt ok dpdv al numarului de jucatori pe servere, eu iti recomand sa iei in vedere si jocurile exclusiviste ce urmeaza sa apara pe ambele console, gasesti pe internet tot felul de liste. Sfatul de mai sus e foarte bun si util, sa mergi sa le incerci pe amandoua intrun magazin deoarece conteaza enorm cum te simti cu controllerul in mana si sunt diferite amandoua . Bafta in alegere

  10. #10 SP
    Junior Member croky222's Avatar
    Ceau! Sâmbăta trecuta am achizitionat si eu o consola ps4 si Bf hardline ...sunt extrem de mulțumit de toate serviciile pe care le oferă dar deocamdată i have no friends to play with...da e ok si toate serverele pline de la visceral. Daca achizitionezi ps4...psn meu e : ChrisXYLO putem juca un BFH...poate o sa cumpăr di bf4 dar inca ma gândesc...controlerul se descurca ireproșabil...venind de pe PC cu all the way shootere am început sa ma descurc cat de cât si pe maneta...parcă este o senzație mai plăcută cu maneta decât cu k&m. Despre xbox consider ca e o consola pe cinste...merita banii si ea.. Poate când termin studenția..pe salariu meu o sa achiziționez mai multe . succes.

  11. #11 SP
    Member namename's Avatar
    Ca sa iti impartasesc experienta mea, eu am avut in prima faza xbox one care dupa ce isi instaleaza softu si updateul iti mai lasa spatiu vreo 350 de gb. Al doilea lucru care nu mi-a placut a fost maneta cu care nu ma intelegeam deloc, desi cea de la x360 imi placuse foarte mult. Intr-un finalam schimbat-o ( multumiri fetelor de la altex) cu ps 4 care are o maneta beeheheheeton.Mai departe tragi tu concluzile.

    Le: am uitat ce am vrut sa spun despre online. Scuze

  12. #12 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Iti dau un sfat prietenesc...cumpara-ti ce te atrage mai mult...incearca ambele console pt a vedea cu ce controler te descurci mai bn...la intrebarea asta o sa primesti mereu raspunsuri gen"cumpara-ti PS4 ca am eu" sau discutii despre hardware...astea sunt irelevante, jocurile or sa fie optimizate mereu pentru fiecare platforma...

  13. #13 SP
    Junior Member croky222's Avatar
    Adevărat si ce spune zero. Dar pe forumul asta chiar sunt multi cu ps4 :d si e fain sa fii in grup cu toată lumea

  14. #14 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ia-ti, mai, Wii U si rezolvi toate problemele.

    /s

  15. #15 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Foarte informativa postarea ta solecon...iti arde de glume aiurea...asta este un forum pt gameri nu pentru mistocari.

  16. #16 SP
    Junior Member Marius7's Avatar
    O sa merg pe mana la ps4....Eu eram nedumerit in privinta la online sa nu astept 5 ani sa.mi gaseasca 1 server pe btf sau cod,adica sa gasesc si eu servere si sa am de unde alege,poate v.am batut la cap cu asta dar eu nu sunt genul care sa fiu atras de story d.asta am vrut sa stiu cat de populate sunt consolele astea doua in materie de multiplayer.Mulțumesc pentru raspuns si ce sa zic sper sa fiu satisfacut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS4 sau Xbox One? By Genuine in forum Console Club
    Replies: 46 Last Post: 12-12-2015, 08:55
  2. Dragon Ball online pentru xbox 360 By yoyy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 19-11-2011, 17:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts