Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 35 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast
Results 561 to 580 of 690

Thread: Dark Souls III

  1. #561 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    Se indura cineva de mine sa imi dea Wolf Ring, Wolf Knight's Greatshield, Darkmoon Ring si Darkmoon Blade pentru 5 minute cat fac un backup la save si i le dau inapoi? Pot da ceva souls pentru deranj. Sunt pe PS4.

  2. #562 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by paduroiu View Post
    Se indura cineva de mine sa imi dea Wolf Ring, Wolf Knight's Greatshield, Darkmoon Ring si Darkmoon Blade pentru 5 minute cat fac un backup la save si i le dau inapoi? Pot da ceva souls pentru deranj. Sunt pe PS4.
    Daca nu rezolvi pana imi vine ps4pro te ajut eu. Add me: mircoids

  3. #563 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Te-as ajuta dar nu cred ca am toate acele obiecte.

  4. #564 SP
    Junior Member paduroiu's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Daca nu rezolvi pana imi vine ps4pro te ajut eu. Add me: mircoids
    Ti-am trimis un friend request, nu ma grabesc foarte tare, intre timp mai farmez Silver Knights si Ghru cand gasesc timp.

    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Te-as ajuta dar nu cred ca am toate acele obiecte.
    Wolf Ring si Wolf Knight's Greatshield sunt rank 2 rewards de la Watchdogs of Farron covenant iar Darkmoon Ring si Darkmoon Blade sunt rank 1 si 2 rewards de la Blue Santinels sau Blades of the Darkmoon.

  5. #565 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dark Souls 3 Regulation 1.22:
    The regulation version will be deployed on November 11th and will not need a maintenance.
    • Fixed an issue where bleeding damage could not be inflicted with Eleonora.
    • Fixed an issue where Faith did not scale correctly for Friede’s Great Scythe.
    • Increased player’s resistance to physical attacks when equipping Ultra Greatswords, Great Hammers, and Greataxes.
    • Increased player’s resistance to physical attacks, and increased damage done to opponent’s guard when equipping Halberds.
    • Reduced attack power of the Carthus Curved Sword and the Follower Sabre.
    • Increased power of the Way of White Corona.
    • Increased the area of effect for Bursting Fireball.
    • Increased length of effect for Charcoal Pine Bundle and Gold Pine Bundle.

  6. #566 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Dark Souls 3 Regulation 1.22:


    Increased power of the Way of White Corona.
    Sunt curios cat de mult, momentan cu 60 Faith si cele 2 inele de Faith face un damage de tot rasul.

  7. #567 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    No clue, sincer in 3 miracolele sunt foarte underpowered.

  8. #568 SP
    Member mircoid's Avatar
    A incercat cineva cu PS4Pro sa se logheze online in DS3?

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  9. #569 SP
    Member esop's Avatar
    Am terminat si eu jocul. Chiar reusit. Am mai pierdut ceva din entuziasmul de la inceput.
    Timp efectiv in joc, aproape 80 de ore /SL 113. Exagerat, stiu; am vrut sa fac un fel de Completionist route, mai putin trophies, daca are sens ce spun, realizand ca nu o sa-l mai iau de la incep si incercand sa experimentez pe cat posibil totul din prima.
    Si tot nu gaseam Archdragon Peak, daca nu ma uitam inainte de lupta finala la un guide sa vad daca am pierdut totusi ceva. Nu am stiut ca jocul nu se termina si te da automat de la inceput. Oricum nu mai am placerea sa continui.
    Poate daca vor mai exista DLC-uri si un GOTY/Prepare to Die in viitor... ramane de vazut.
    Mai am cateva titluri pe care vreau sa pun mana si mult prea putin timp la dispozitie.
    Nota finala, un solid 8.5 chiar 9. O experienta foarte placuta.

    Si la final. Un filmulet cu un om chiar dus rau de tot. O experienta Dark Souls dusa la limita masochismului, ar spune unii


  10. #570 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Ma pregatesc sa incep si eu jocul, as vrea sa ma bazez mai mult pe sorceries si sa ma axez pe lupta de la distanta. Astept niste sfaturi de la veterani. Multumesc!

  11. #571 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Uita-te cateva pagini in urma, s-au discutat build-uri de sorcerer si faith.

  12. #572 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Great Soul Arrow, Crystal Soul Spear, the end.

  13. #573 SP
    Member flightcrank's Avatar
    HELP,am ramas blocat la yhorm the giant,nu stiu unde sa mai ma duc

  14. #574 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ce bossi ai batut pana acum?

  15. #575 SP
    Member clax_117's Avatar
    La inceput de an vreau sa profit de cateva zile libere si sa incep si eu Dark Souls. Am cumparat limited edition care include si dark souls I. Acum ma gfandeam sa cumpar si dark souls2 de pe store la oferta, insa am vazut mai multe reviewuri pe youtube ale primului dark souls si nu prea am fost impresionat. Nu stiu ce sa fac. Povestea din dark souls 3 este o continuare a primelor doua jocuri? sau tinand cont de timpul meu limitat sa ma apuc direct de dark souls 3 si sa profit la maxim de acesta, adica as putea sta mai mult timp doar in acest joc. Voi ce imi recomandati? Pierd lucruri importante daca nu joc toata seria?

  16. #576 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu am jucat doar Bloodborne (stiu ca n-are legătură, dar seamana gameplay-ul) si DS3 si nu am simțit ca si cum as fi pierdut ceva. Am încercat sa joc si DS1, dar nu am rezistat prea mult. Mi s-a părut prea lent combat-ul.

  17. #577 SP
    Member clax_117's Avatar
    Eu sunt pe xbox Cam acelasi lucru am sesizat si eu in reviewuri. si fiind un joc mai vechi, nici la partea grafica nu ma impresioneaza.
    multumesc pt reply. astept si alte pareri

  18. #578 SP
    Member esop's Avatar
    Salut,
    Eu am jucat toata seria.
    Pe scurt. Nu trebuie neaparat sa joci primele doua titluri ca sa te bucuri de al 3-lea. Dar sincer, este recomandat

    Varianta mai lunga, fara prea multe spoilers este ca vei intalni in Dark Souls 3, locuri care iti vor parea familiare daca ai juca mai intai Dark Souls 1 sa zicem. Si cum universul Dark Souls se stie ca nu prea te tine de mana sa iti explice lucruri prin cutscene's... nu prea vei intelege tot ce se intampla in joc.
    Oricum, cateva zile, asa cum spui ca ai la dispozitie sigur nu iti vor ajunge nici macar pentru Dark Souls 3, dar sa mai vorbim de celelalte doua

    Acum, din ce imi aduc aminte, pentru mine cel putin, Dark Souls 1 a fost cel mai reusit. Atmosfera, poveste, cel mai ridicat nivel de dificultate din cele 3, etc. Dar pentru cineva care nu a jucat deloc pana acum, poate sa fie descurajator. Si chiar sa renunti la el complet in prima faza. Ai mentionat si ca nu te impresioneaza grafica...
    Dark Souls 2 a fost ok... il consider totusi cel mai slab din serie. Usor de batut. Lejer de navigat prin el, etc. A nu fi inteles gresit. A fost un joc bun. Dar la sfarsit nu ramai cu multe momente prea adanc intiparite in amintire.
    Dark Souls 3, o experienta placuta per total. Cateva zone refolosite din trecut, dar si cateva noi, una optionala chiar forte reusita. Dificultate buna. Te acomodezi treptat. Am petrecut multe ore in el.

    Sper ca a fost de folos postarea mea.
    Decizia iti apartine.

  19. #579 SP
    Member clax_117's Avatar
    Pana la urma o sa incep direct cu Dark Souls 3 si sper sa ma prinda povestea.Nu cred ca mai am rabdare sa joc si celelalte doua din serie tjnand cont si de faptul ca mai sunt foarte multe titluri importante pe care nu am reusit sa le joc pana acum, de exemplu the witcher.

  20. #580 SP
    Member Mishy's Avatar
    E mai greu sa te prinda povestea daca te astepti sa fie ca intr-un RPG obisnuit. Majoritatea povestii o gasesti in descrierea armurilor, armelor, etc. Se pune accent mai mult pe combat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 35 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts