Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 35 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 690

Thread: Dark Souls III

  1. #21 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mda... pare mai mult un expansion.

  2. #22 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Mda... pare mai mult un expansion.
    Chiar sunt curios cum ai ajuns la concluzia asta!

  3. #23 SP
    Member Mishy's Avatar


    Arata ca o combinatie intre Demon's Souls, Dark Souls si Bloodborne.

  4. #24 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Au preluat din Bloodborne, si au si de ce, jocul merita. La restul ma abtin nu ma jucat Darksoul.

  5. #25 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ala care joaca e proaspat sosit din Bloodborne

  6. #26 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Din cate vad eu in clip-ul ala...tipu' a murit dupa vrio 4 min, that's Dark Souls right there.
    Daca avem piromancy eu ma declar multumit

    Ps: nu mai fiti carcotasi, oamenii astia au livrat de fiecare data ce au promis.

  7. #27 SP
    Member Inuhanyou's Avatar


    Se joaca diferit de Bloodborne.

  8. #28 SP
    Member razu's Avatar
    Mda... pare mai mult un expansion.
    Si eu sunt curious, ce te-ai aștepta sa aibă în plus?

    Ps: nu mai fiti carcotasi, oamenii astia au livrat de fiecare data ce au promis.
    cu excepția dark souls 2

    dar au recuperat în dlc-uri.

  9. #29 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, au revenit destul de bine cu ele, chiar au fist în spiritul Souls. Din ce am văzut până acum pare ok, o combinație între Dark1 și Demon's.

  10. #30 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Din ce am observat arata si se misca mai degraba ca Bloodborne combinat cu primul Dark Souls. Mi-a placut mult design-ul si miscarile boss-ului din videoclip, semana cu general Grievous din Star Wars Episode 2
    Totusi se observa cum greutatea armurii parca nu mai conteaza, miscari bruste si rostogoliri rapide, schimbari rapide de directie fara probleme sau penalitati.

  11. #31 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sunt foarte curios cum o să fie cu arcul, având în vedere că ziceau că poate fi folosit ca Main.

  12. #32 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  13. #33 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Totusi se observa cum greutatea armurii parca nu mai conteaza, miscari bruste si rostogoliri rapide, schimbari rapide de directie fara probleme sau penalitati.
    Greutatea armurii nu conta nici in jocurile anterioare daca cresteai in nivel anumite stats sau aveai diferite inele care mareau equip load-ul plus ca nu stim ce stats are caracterul din demo.

  14. #34 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Greutatea armurii nu conta nici in jocurile anterioare daca cresteai in nivel anumite stats sau aveai diferite inele care mareau equip load-ul plus ca nu stim ce stats are caracterul din demo.
    cu end la 40 si havel's ring - inca 50% load - tot nu poti sa porti armura grea fara sa te misti incet.

    si mie mi se pare cam sprinten caracterul...

  15. #35 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^ E posibil sa ai fast roll in orice armura cu destule puncte in endurance, asa ca nu vad de ce ti se pare sprinten caraterul aici.

  16. #36 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Mishy, nu trebuie sa fim astronomi sa ne dam seama ca evenimentele videoclipului se desfasoara undeva pe la inceputul jocului, considerand inamicii, modelul armurii si armele echipate. Caracterul se misca mult prea rapid, considerand ca are echipat un fel de Knight Armor. Nu pot sa zic ca imi displace dar astfel se indeparteaza de la realitatea luptelor asa cum erau pana acum.

  17. #37 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  18. #38 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Mishy, nu trebuie sa fim astronomi sa ne dam seama ca evenimentele videoclipului se desfasoara undeva pe la inceputul jocului, considerand inamicii, modelul armurii si armele echipate. Caracterul se misca mult prea rapid, considerand ca are echipat un fel de Knight Armor. Nu pot sa zic ca imi displace dar astfel se indeparteaza de la realitatea luptelor asa cum erau pana acum.
    Nu neapărat, eu am jucat și Alpha la celelalte Souls și acolo aveai stats-uri destul de mari față dw cât ai fi avut normal dacă făceai progresie. În DS2 de exemplu aveam stats pe la 30-40 în Huntsman Copse, care era zona de început. Oricum, chiar și cu armuri grele puteai să dai Dodge fără stres cu build-ul potrivit.

  19. #39 SP
    Member Mishy's Avatar
    ^ Asta incerc sa zic si eu, dar se pare ca nu ma intelege. Nu stim ce stats are caracterul avand in vedere ca e un demo si din cate am citit nici nu se pot accesa in el.

  20. #40 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Trebuie sa asteptam sa vedem varianta finala, din astea nu poti sa iti formezi o parere constructiva. La Bloodborne de exemplu primele build-uri de dinaintea lansarii au fost foarte proaste, cu multe probleme, inclusiv pe partea de gameplay si la final a iesit un produs foarte bine finisat. Din acest motiv nu ma panichez inca, astept sa vad ce va iesi in final build.
    In legatura cu faza de viteza chiar sper sa fie totul putin mai rapid, DS2 a incetinit foarte multe actiuni, fiind destul de slow paced. Nu la fel ca in Bloddborne, evident, acolo e alta mancare de peste. Dar daca s-ar apropia mai mult de Demon's Souls ar fi perfect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 35 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts