Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 35 FirstFirst ... 25 33 34 35
Results 681 to 690 of 690

Thread: Dark Souls III

  1. #681 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din ce am inteles, in momente de genul asta, Boss-ul este mai slab sau egal cu nivelul celui care intra sa te ajute. Astfel ca daca tu esti level 30 si ala este level 10, boss-ul va fi cel mult level 10.
    Probabil ca atunci cand ai iesit si ai ramas in joc, sa fi ramas si jocul la nivelul respectiv.
    Nu am auzit de varianta asta și le-am jucat pe toate. Ce știu este ca in momentul când vine un player sa te ajute la un boss, crește viața boss-ului intr-un anumit procent precum și dps-ul lui ușor. Dacă player-ul care vine moare, tu rămâi sa te descurci cu un boss cu dps-ul și health-ul mai mare ceea ce e nasol. De multe ori la diverși boss-i este mai recomandat sa îi faci singur fiind poți gestiona și anticipa mult mai ușor miscarile lui, mai ales la aia cu mișcări ușor haotice.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #682 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Daca tot a reinviat topic ul, care vi se pare cel mai cancer boss? base game + dlc.

  3. #683 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Syni View Post
    Nu am auzit de varianta asta și le-am jucat pe toate. Ce știu este ca in momentul când vine un player sa te ajute la un boss, crește viața boss-ului intr-un anumit procent precum și dps-ul lui ușor. Dacă player-ul care vine moare, tu rămâi sa te descurci cu un boss cu dps-ul și health-ul mai mare ceea ce e nasol. De multe ori la diverși boss-i este mai recomandat sa îi faci singur fiind poți gestiona și anticipa mult mai ușor miscarile lui, mai ales la aia cu mișcări ușor haotice.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Vazusem aici la 2:56 - dar e posibil sa fi inteles eu gresit.


  4. #684 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am inceput sa joc online. Experienta total diferita fata de offline. Unii bosi in jocul asta cred ca au fost facuti sa fie invinsi in co-op. Namles King a cazut rapus ca un tantar cu ajutorul unui alt jucator cu magie. Ii dadea o bila mare mov de ii lua juma de viata, mai ii trageam si eu cateva sabii si a fost gata . Cred ca o sa rejoc si Bloodborne online. Efectiv nu mai ai emotii cand vine vorba de un boss.

  5. #685 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Exact. Co-op e de fapt un fel de easy mode in jocurile Souls. Cu summons e un pic diferit, tot un fel de easy mode e si in cazul lor, numai ca poti juca offline (cu cel mult doi summons). Singura problema ar fi ca esti limitat grav de questline-urile respectivelor personaje, questuri care sunt intortocheate rau ori nici macar nu ai habar de ele, daca nu urmaresti un ghid ceva.

  6. #686 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Efectiv nu mai ai emotii cand vine vorba de un boss.
    Fix emotiile alea fac tot jocul pt mine. In coop cu jucători foarte experimentați nu mai ai nici un sentiment de mare reușită. Nu mai e palpitant. Nu mai simți adrenalina aia cand tu si boss-ul mai aveti ambii foarte puțină viață.
    Singurele jocuri in care am mai avut aceleași trăiri au fost PUBG si Warzone cand rămâi printre ultimii jucători in viață. Adrenalină!

  7. #687 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am terminat si eu acest joc (cu tot cu DLC-uri), dupa ce mai devreme anul acesta am terminat Elden Ring, DS1 si DS2. Mi-a luat cam 32 de ore, am batut tot ce se putea, ignorand totusi misiunile pt ca sunt extrem extrem de neintuitive si usor de ratat (eu le-am ratat pe toate jucand blind). M-am uitat doar dupa vreo 2 bossi pe care i-as fi ratat fara un ghid. Nu prea inteleg de ce Elden Ring nu a fost numit tot ceva legat de DS, pentru ca arata ca o continuare veritabila, cel putin din punct de vedere al inamicilor si conceptelor utilizate din jocurile precedente. Eu jucand Elden Ring inaintea seriei DS am ramas de multe ori cu gura cascata la anumite idei, dar m-am intristat de fiecare data cand le-am regasit si in seria DS. Trecand mai departe...

    DS3 este un fel de continuare a lui DS1, se fac multe legaturi intre jocuri. Nu am gasit multe corelatii cu DS2. Jocul de baza e scurtut, cu zone si cativa inamici reciclati din jocurile precedente, dar nu e reciclat mai nimic in interiorul jocului (adica daca ai gasit un tip de inamici intr-o zona, ii mai regasesti maxim intr-un singur loc, 2 - nu e ca in DS2 sau Elden Ring sa fie bossi reciclati ca inamici obisnuiti in late game). Boss-fighturile destul de bune. Sunt interesante, unice. Unele prea usoare din punctul meu de vedere. Doar un singur bossfight optional mi-a dat batai de cap mai mari - acolo chiar trebuia sa intelegi movesetul inamicului ca sa il bati, in stil Sekiro. Inamicii de baza sunt foarte diversi - pentru cat de scurt e jocul, are cea mai mare varietate de inamici de departe. Iar unii chiar fac chestii dubioase de te iau prin surprindere.

    Combatul este similar cu cel din Elden Ring, destul de rapid, incurajeaza panic roll cel mai mult dintre cele 3 jocuri din serie. Nu exista multe miscari tampite care te lovesc orice ar fi ca in Elden Ring. Daca esti bun, probabil ca poti sa nu iei daune deloc tot jocul. Inamicii lovesc foarte tare, de aceea trebuie jucat lent... Cativa te baga in stun lock si imediat se duce viata.

    Finalul a fost meh... ma asteptam la ceva grandios pentru ultimul (?) joc din serie. Ma gandeam ca o sa fie ceva mai mult in DLCuri.

    DLC-urile scurtute, dar aduc inamici noi, un boss fight extraordinar, vreo 2 bossi destul de faini si 3boss fighturi slabe (din punctul meu de vedere). Finalul m-a facut sa caut pe net daca mai urmeaza ceva pentru ca nu imi venea sa cred ca asta e tot... fara un cutscene, o concluzie, nimic. Iar asta a venit cu atat mai dur pentru mine, dupa ce mi s-a parut incomplet pentru serie finalul din jocul de baza. DS2 a avut niste DLC-uri mult mai pe placul meu, iar lupta de la final a fost epica. Speram sa vad ceva similar si in DS3.

    In concluzie DS3 categoric merita jucat, daca te-a stresat prea tare jocul de baza si nu vrei sa iti bati capul cu DLC-urile, nu pierzi nimic din punct de vedere al povestii. Acum urmeaza sa ma uit pe yt la questlineuri si ce parti din poveste am mai ratat. Urmeaza BloodBorne pe lista mea (dar nu inainte sa existe varianta 60fps )

  8. #688 SP
    Member codpin's Avatar
    Frumos review! Mi-a facut pofta sa-l reiau si eu.

    Legat de Bloodborne, nu astepta 60fps ca s-ar putea sa nu apara niciodata. Mai degraba un remake pt PS6. Jocul este superb ca si combat, atmosfera si poveste (cat se poate spune in contextul jocurilor From). Pentru mine are un loc special si inca este favoritul meu chiar si dupa ce am terminat Elden Ring.

  9. #689 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Frumos review! Mi-a facut pofta sa-l reiau si eu.

    Legat de Bloodborne, nu astepta 60fps ca s-ar putea sa nu apara niciodata. Mai degraba un remake pt PS6. Jocul este superb ca si combat, atmosfera si poveste (cat se poate spune in contextul jocurilor From). Pentru mine are un loc special si inca este favoritul meu chiar si dupa ce am terminat Elden Ring.
    Astept de o fi el si remake. Poate ca voi parea un sclifosit, dar pe mine ma innebuneste cum se misca in 30 fps, e un chin sa vad cum sacadeaza la fiecare intoarcere de camera. doar in cazul in care se anunta ca nu ii vor mai face nimic il voi rejuca in stadiul actual, dar tare ma indoiesc ca Sony va rata ocazia de a-l lansa pe PC

  10. #690 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Well, din moment ce FromSoftware tot nu ne-au dat DLC la Elden Ring si un prieten s-a apucat de DS3 pt prima data, mi-a facut pofta sa ma apuc si eu de platinat this bad boy chiar si dupa ce am devorat Sekiro si Elden Ring (platinat DS1 si BB), this game still stands! pana si zonele mai enervante (Farron Keep, Profaned Capital etc) sunt so damn good! Tot one of the best dark fantast games out there (cel putin ca setting si creature design).

    Daca are careva chef de (jolly) co-o(peration) pe PS4, let me know (PSN: Tudoran92 / NG+ / SL96 / terminat cam 60% din main game (ma gandesc sa ma apuc de Painted World DLC in curand)).

    Also, daca vrea careva sa doneze iteme de covenant (Vertebra Shackles, Proof of a Concord Kept in special) as aprecia f mult Grind-ul de covenant items in 3 e mai lent si dureros si decat in 1 (SP sau MP).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 35 FirstFirst ... 25 33 34 35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts