Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 331

Thread: For Honor

  1. #201 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Oooo da, joc din 2017 fara servere dedicate, continut putin la lansare, probabil un season pass cu pret mare si contiunt putin? Ubisoft ce facem frate? Ai dres-o cu Watch Dogs 2 si te-ai apucat sa strici alt joc?

  2. #202 SP
    Member nire's Avatar
    "Buyers of the season pass will be getting early access to six new warriors in the game, a week before anyone else does. Three special helmet crests will also be given to them, along with emblems, a week-long period of Champion status, and even a special smoke effect that will trigger on executions."

    "February 9th-12th is the Open beta, where you can pledge your sword to Knights, Vikings, or Samurai, then fight for your faction alongside your favorite generals!"

  3. #203 SP
    Member esop's Avatar
    Sa mai spuneti si acum ca jocul nu este tactic si fiecare are 2-3 combo-uri si un block...

  4. #204 SP
    Member nire's Avatar
    Pe langa tutorialul basic mai este si tutorialul advanced care te ajuta sa inveti sa faci parry. Filmele basic si advanced pentru fiecare clasa trebuie urmarite pentru a intelege fiecare clasa mai bine.
    Este clar ca jocul are probleme, sa speram ca vor lucra la el si vor ascultatea feedback-ul comunitatii. Cei care cauta un "hack and slash mindless fun" s-ar putea sa fie dezamagiti.

    O parere despre beta: https://www.vg247.com/2017/01/30/the...or-honor-beta/

  5. #205 SP
    Member Joystick's Avatar
    Man nu am avut o experienta urata , deoarece nu am avut asteptari prea mari . Este un joc nou care trebuie sa-l inveti, nu-i call of duty esti bun in primul esti bun in toate .Aici e farmecul unui IP nou sa incerci tu singur sa faci ceva care nu toti stiu (fara sa te uiti pe YouTube). Deci ce faci , iti alegi personajul care te reprezinta cu emblema la care ai stat 20 min s-o faci ,alegi factiunea care iti place , iti pui iteme pe tine de ciumeg (apropo Costumize Sistem-ul este EXCELENT) si te duci online . Siiiiiii esti easy kill deoarece gameplay-ul e broken .... nu merge Nu ma lua in nume de rau dar imi arati un post de reddit ce explica cum se joaca , aceste informatii ma ajutau sa raman in joc daca erau in tutorial dar nu sunt , de obicei ma uit pe net la Tips and Tricks nu how to play . Ii va costa mult acest lucru deja eu m-am lecuit . Din vina lor nu a mea

  6. #206 SP
    Member esop's Avatar
    Nu o iau in nume de rau. Doar suntem adulti aici. Discutam si noi. Si da.. tutorialul nu este atat de bine facut. Dar asa cum a spus si Nire, mai era acolo si unul advanced. Cam peste mana, stiu, sa nu te intrebe din prima daca vrei sa continui cu el sau sa nu.. pana la urma a fost un closed beta. Mai avem un open beta si apoi lansarea. Au timp sa faca retusuri la el.

    Eu am aratat filmul de mai sus pentru ca mi-a placut cum a jucat omul. Si oricum nu a folosit tot ce putea caracterul. Adica dodge, guard counter break, etc. Daca totusi ai observat a folosit acel feint, cand vrei sa lovesti de sus cu heavy atack si anulezi in ultimul moment, pacalind adversarul, el lovind dupa tine si tu folosind counter atack. Este exact ce scria la sfarsit in acel articol din reddit de l-am postat.
    Adica chiar poti sa lupti destept in jocul asta.

    Eu nu am avut lag deloc, nici la duel, nici brawl si chiar nici dominion. Era si ultima zi. Poate am fost norocos.
    In momentul de fata jocul este putin peste mediocru, stiu si eu asta. Nu merita in nici un caz pretul de lansare. Dar are mare potential. Cum a spus si OEE.

    Si mie, la fel ca tine, din ce mi-am dat seama, imi place tema jocului. De cand asteptam un joc a la Tv Vikings, Game of thrones, sau alte filme Sword and Sandals. Dar totusi am incercat sa nu fiu subiectiv cand am scris despre For Honor.

    Cred totusi cu o campanie single buna, servere dedicate si niste schimbari pe aici si pe dincolo, cu update-uri constante, comunitate buna, poate sa fie un joc foarte reusit.

  7. #207 SP
    Member Joystick's Avatar
    Pai minutul 0:20 arata un counter hit glich , min 0:40 nu a luat aproape deloc damage fiind lovit de ambii playerii ... min 1:00 nu a clintit sub heavy hit damage iar la min 1:05 ii omoara pe amandoi cel din stanga fiind la distanta foarte mare de el (vezi distanta absurda in death location) Mda bun joc . Fantastic . Eu sper sa-ti placa si sa merite banii mosu. Asta e parerea mea din ce am vazut si ce am jucat si ce vad la ora actuala , vad cum se descurca apoi poate il voi lua... dar nu Day 1

  8. #208 SP
    Member esop's Avatar
    Hai sa facem in felul urmator: eu iti explic ce si cum la tot ce ai spus tu mai sus. Daca si atunci nu intelegi sau nu esti de acord, asta este. Fiecare cu parerea lui.

    Ok:

    Min 0:20, nu este nici un counter hit glitch. 0:17 fenteaza un heavy atack de sus, 0:18 a anulat lovitura, 0:19 adversarul incearca un counter atack, dar cum primul la sec 17 fentase, cel portocaliu nu mai are la ce sa faca counter, asa ca tot 0:19 knight-ul albastru foloseste un light counter atack, care folosit corect este specialitatea clasei Warden si este UNBLOCKABLE. De aici aura portocalie si acel triunghi portocaliu aparut la 0:20. Deci no GLITCH here.

    Min 0:40, nu a luat deloc damage, desi a fost lovit de ambii jucatori. Esti sigur? Vezi atent 0:40 cata viata are si 0:41. Partea rosie aparuta si care apoi scade. 1 linie jum de viata pierduta.

    Min 1:00, nu a clintit sub heavy hit damage. Nu este heavy atack, acela este un shield bash. UNBLOCKABLE, vezi iar simbolul. Specialitatea Warlord si Conqueror. Din cate stiam eu, acestea nu au damage. Oricum in acelasi moment el activeaza Revenge Mode. Vezi ce inseamna.

    Min 1:05, ii omoara pe amandoi desi cel din stanga era la distanta foarte mare. Pune pauza la 1:04, primul frame si al doi-lea exact cand moare, vezi cat "de departe este" cu adevarat. Plus inca ceva. El nu da o lovitura normala. Acel atac, pe care apropo nu il inveti in primul tutorial. Poate in cel avansat, nu mai sunt sigur.. revenim, foloseste un AOE atack, apasand ambele butoane de heavy atack si light atack simultan.

    Daca tu nu ai prins mare lucru in cele 4 ore jucate, facand doar tutorialul basic si nu ai inteles unele lucruri legate de combat, este normal sa vezi glitch, phantom hits, etc. Dar puteai sa intrebi. In loc sa fi ironic si sa ma iei cu "bun joc", "fantastic" si "mosu".

    Case closed.

  9. #209 SP
    Member Joystick's Avatar
    Deja te duci in panzele albe dude nu are rost . Imi modifici cuvintele negru pe alb ca sa imi demonstrezi ca este un joc bun . Eu iti zic din punctul meu de vedere Mediocru sectia RPG muliplayer PVP ca jocul e naspa , ca tu esti expert in rpg combat games este avantajul tau contra celor ca mine . Problema va fi ca cei ca mine asa mai newbs nu vor juca for honor , motive simple : ori e naspa ori e greu ori nu-l inteleg ori se enerveaza ca mor prea des in PvP . Prin urmare raman cei Pro Tactical MLG Master Prestige never back down type of players. Nu-ti va place Thrust me

  10. #210 SP
    Member esop's Avatar
    New Trailer:

  11. #211 SP
    Senior Member nina's Avatar
    asta e un joc de genul la browser games cu level.il cumperi si il joci day 1 6 ore minimum pe zi ca altfel ramai in urma cu gear-ul
    cand jucasem alpha eram printre primii online si am facut rapid acei banuti sa cumpar al 2 lea caracter de la vikingi si am facut si level.puneam gear pe el chiar daca era slabut era ceva fata de nimic si ii bateam la fundul gol.la 2vs2 jucam cu un roman care mi-a dat invite in alpha si il caram in prima zi ca apoi in ziua 2 sa nu mai fac fata cu toate ca aveam 9 attack 8 defend level 12 sau ceva de genul
    daca ar fi cum e division ar fi bine.chiar daca il cumperi tarziu ajungi sa faci un build foarte bun in cateva zile ca unul care joaca zilnic de 1 an

  12. #212 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Enjoy

  13. #213 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar

  14. #214 SP
    Member esop's Avatar
    Am jucat aseara. Foarte slab fata de closed beta. Servere picate jumatate din timp. Lag. Dat afara din joc. Etc.. sper sa fie mai ok astazi.
    Oricum Elimination/Deathmatch este chiar fun. 4vs4, fara AI din Dominion. Au avut o idee buna

  15. #215 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am jucat si eu vreo 45min-1h si mie mi-a placut. Acum nu stiu cum va fi implementarea per total ca nu am avut timp sa intru in toate modurile de joc, dar pot spune ca mi-a placut. Il voi cumpara, dar nu la lansare, e totusi un IP nou, cu o idee noua de gameplay si daca si la astea suntem nemultumiti, ce sa zic, hai inapoi la shootere generice sau open-world a la Ubi si nu mai jucam altceva.

  16. #216 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^ Am notat în calendar data de azi, dacă ție îți place tâmpenia asta e clar, sfârșitul lumii e aproape sau cineva ți-a "spart" contul pe CG.

  17. #217 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am jucat si eu aseara. Nu am rezistat mai mult de doua meciuri de Domination. Acum cu siguranta o sa spuneti: "Nu ai cum sa iti faci o parere dupa doar doua jocuri". Ba da, pot. Jocul asta nu se anunta ceva super tactic? Domination nu e altceva decat o lupta fara sens, desfasurata intre punctele A si C, pentru punctul B. Confruntarile tactice lipsesc cu desavarsire, jucatorii luptand ca chiorii in mijlocul arenei.
    O sa ii dau o sansa pentru story, insa nu la lansare.

  18. #218 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ^^^ Am notat în calendar data de azi, dacă ție îți place tâmpenia asta e clar, sfârșitul lumii e aproape sau cineva ți-a "spart" contul pe CG.

    De ce e o tampenie?

    ---------- Post added 12-02-2017 at 18:39 ----------

    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Am jucat si eu aseara. Nu am rezistat mai mult de doua meciuri de Domination. Acum cu siguranta o sa spuneti: "Nu ai cum sa iti faci o parere dupa doar doua jocuri". Ba da, pot. Jocul asta nu se anunta ceva super tactic? Domination nu e altceva decat o lupta fara sens, desfasurata intre punctele A si C, pentru punctul B. Confruntarile tactice lipsesc cu desavarsire, jucatorii luptand ca chiorii in mijlocul arenei.
    O sa ii dau o sansa pentru story, insa nu la lansare.
    Este tactic, joaca dueluri si o sa vezi. Personajele sunt foarte diferite si sistemul de lupta este destul de complex.

  19. #219 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu mi-a placut in closed beta, nu-mi place nici acum, imi place grafica, atentia la detalii, personajele si art design-ul. Dar gameplay-ul nu este pentru mine deloc (ca sa fiu sincer de data asta l-am luat doar ca sa vad cum arata cu totul la maxim, si arata superb)... Ce-a ce nu inseamna ca are jocul vreo problema, doar ca nu ne potrivim . Acestea fiind spuse bravo lor ca introduc un nou IP, si aduc ceva diferit pe piata .

  20. #220 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am jucat in dueluri si in deatnmatch (elimination 4v4). E tactic in combat player vs playerr. Nu are multe combinatii (ceea ce il face accesibil), dar facand diverse combinatii intre attack, defense, stun, incepe sa devina tactic. Si tb sa fii atent la adversar. De unde ataca, cum ataca, cum il poti opri, cum il prinzi intr-o seccesiune de atacuri. Am jucat numai cu Raiderul (am preferat sa invat pe un singur hero). Banuiesc ca fiecare hero are specificul lui (in afara de heavy, light, long range, short range etc), mai precis tactica specifica. De ex exemplu Raiderul e straight forward, nu e heavy, dar se bazeaza pe putere. Atuul lui e sa te puna la pamant si stun-ul. Nu e rapid. Tb sa astepti miscarea adversarului, sa-i faci un guard break/ stun, si sa-l bumbacesti putin. E misto sa alegi inspre adversar si sa-i bagi un heavy attack sau sa-l impingi. Daca adversarul fuge inspre mine asa incep jocul. E ideal ptr luptele in spatii mici ptr ca e genul de caracter care-i limiteaza miscarile adversarului, si daca e o vale/gropa il poate arunca usor in ea.

    Jocul asta nu e ptr ce nu au rabdare, si daca vrei sa devii bun tb sa te "antrenezi" pe bune (cu boti, cu alti jucatori), sa-ti intre in reflex. Mie imi place. Impresia mea e ca e un soi de joc pe care sa-l joci o ora, doua cand ai timp (cel putin pe partea de versus si duel, ce am jucat eu). In functii si de primirea la lansare sunt dispus sa-l iau intr-o luna , doua, daca prind un pret bun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts