Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 17 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 331

Thread: For Honor

  1. #261 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu nu am avut probleme de lag pana acum si cred ca doua deconectari, cand a iesit vreun jucator (probabil cel ce "host-ueste" sesiunea - din cate am inteles aici e buba, nu cand iese orice jucator), de cand joc. Ce vreau sa zic e ca la mine merge si cred ca si la altii, dar clipul arata ca e problema generala, si nu merge deloc. Daca era ca in beta atunci da, dar nu e ca atunci (cel putin ptr mine, ca nu pot vb ptr altii).

  2. #262 SP
    Member nire's Avatar
    Angry Joe

  3. #263 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu inca nu m-am intalnit cu lag switch. Probabil e o chestie pc (?). In rest Joe are dreptate, cu bunele si relele prezentate

    Dar sa ilustrez si parti bune. De exemplu am jucat duel ieri cu cineva (am si inregistrat meciurile, dar nu stiu cand o sa le pun pe tube, din motive de lene). Poate fi foarte placut cand gasesti un adversar pe acelasi nivel cu tine. Si foarte util ptr tine ca jucator ptr ca asa iti inveti caracterul si modul de joc aferent.

    Am jucat cu o Valkyrie. La inceput (cred ca am jucat vreo 6 meciuri) m-a batut vreo 2-3 meciuri, dar incet incet am inceput sa ma prind cum sa imi fol Raiderul contra Valkyrie. Guardbreak la greu (dar nu cu throw, ptr ca are tendinta sa se ridice si sa iti blocheze lovitura heavy). Deci guardbreak cu light. Mai bagi un zone attack for good measure, dar si heavy spre sfarsit. Si dodge+stun cand se napusteste inspre tine. Are doua lovituri foarte rapide (cred ca e un chain), dreapta-stg sau invers, unde nu ai timp sa o blochezi pe a doua (sau daca o incasezi pe prima, macar poti sa o prinzi pe a doua). Aici faci dodge in spate si nu te complici. Am senzatia ca Valkyrie are abilitatea Warlord-ului sa poata sa blocheze in acelasi timp toate 3 partile (dar nu stiu sigur), dar nu fac heavy cu ea si merg deci pe guardbreak sa pot sa bag niste lovituri.

    Am observat ca jucatorul evita sa stea in locuri de unde sa fie aruncat (si sa moara). Eu ma folosesc de tactica asta (no shame , no honor either ). Dar daca a vrut sa joace asa am incercat si eu sa joc asa si i-am respectat dorinta (nu l-am aruncat niciodata peste o prapastie). Lucru ptr care m-a felicitat la sfarsit.

    Ultimele meciuri am inceput sa le castig (ultimul a fost tie, ptr ca in prima runda a expirat timpul). Imi place ca efectiv am invatat si m-am adaptat, gandind tactici prin care sa castig.

  4. #264 SP
    Member esop's Avatar
    Au trecut 2 saptamani si ceva din momentul lansarii si deja jocul poate fi gasit de la 259 la ~160 lei.
    Am citit si vazut atat lucruri pozitive cat si negative. Cred ca cel mai deranjant este sistemul de matchmaking. Tu cu jocul abia cumparat, vrei sa faci un 4vs4, dominion, deathmatch, samd. Lvl 1(0) si pus impotriva lvl/rep 3(108) gear. Mai ai si niste probleme de conexiune si ai reteta perfecta de o experienta "super placuta". Pui in considerare si "placerea" de a juca campania single player.. care am auzit ca este... apare intrebarea pentru cine se joaca inca de la lansare. Urmeaza patch-uri sa remedieze aceste probleme? Merita cumpararea jocului? Ce experienta ati avut pana acum.




  5. #265 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @esop asta nu inseamna neaparat ca jocul este prost, ex: The Last Guardian il gasesti la 100lei. Eu cred ca multi romani nu stiu ce vor si isi cumpara jocurile datorita hype-ului, apoi cand observa ca jocul nu este tocmai pe placul lor, il baga la vanzare...si tot asa.

  6. #266 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pretul nu e indicativul unui joc bun sau prost, decat in cazul extremelor. Adica balariile se vor ieftinii nu numai repede dar nimeni nu va fi dispus sa le cumpere, iar jocurile foarte bune (sa zicem peste 90, gen gta ori uncharted 4 ori bloodborne) desi vor scadea se vor mentine in timp la pret constant, chiar mai multi ani (gta fiind cel m bun exemplu aici.

    Jocurile intre 70-90 (unde se situeaza for honor, wd 2 sau last guardian) scad mai repede dar nici nu ajung la preturi derizorii. Preturile se stabilizeaza, si apoi scad incet incet.

    For Honor e bun in anumite aspecte (aspecte care m-au interesat, de asta l-am cumparat relativ repede) dar sigur nu e wow si mai ales e genul de joc sa zicem specific, adresandu-se unui public mai restrans decat jocuri gen gta (care e destul de "broad" ca player base), plus learning curve-ul care desi accesibil totusi necesita timp (daca nu ai rabdare, nu l-as sugera).

    Punctul forte e combatul, unde straluceste in duel si brawl (unde gear-ul nu conteaza). Restul modurilor tine de preferinte si cum te adaptezi cu ele. Adica e so so. Sa iti placa sau sa nu si sa nu bucuri de joc. Single-ul am vazut ca e ok, interesant pe alocuri dar nu indeajuns sa cumperi jocul la full price. Daca nu te atrage asa de mult combatul incat sa treci peste celelalte, daca ai rezerve etc eu zic sa astepti sa coboare la un pret pe care il consideri adecvat si apoi sa-l incerci, sau il imprumuti de la cineva.

    Eu am avut experiente placute desi nu joc zi de zi (alternez cu alte jocuri), dar eu am vrut acest joc exact ptr combat nederanjandu-ma alte aspecte (banuiam ca nu va fi excelent desi speram la un scor bun).

    Daca apar jocuri mai bune, cum e horizon acum, ia-le pe alea si daca mai il vrei pe asta ia-l cand e un gol cand nu ai ce juca mai interesant.

  7. #267 SP
    Member esop's Avatar
    @BizZare Multumesc pentru raspuns. Inteleg perfect ce spui. Eu spusesem din perspectiva ca a scazut pretul mai repede decat ma asteptam si ma batea gandul sa-l cumpar. Stiu ca asta nu inseamna neaparat ca este un joc prost. In gandul meu a fost ca multi au cumparat jocul si au realizat ca nu este ce isi doreau si l-au pus la vanzare. Iar cum cererea nu este prea mare.. normal ca preturile au scazut.
    Intrebarea mea era daca merita luat acum si daca dupa lansare, pentru cine deja il joaca, au remediat problemele legate de servere si matchmaking.

    @JohnConstantine Am jucat si closed beta si open beta. Daca te uiti cu ceva pagini in urma, eram printre putinii care spuneau ca este destul de reusit, ca are un combat bun si ca trebuie tratat ca un fighting game.

    Stiu ca in Duel si Brawl gear-ul nu este luat in considerare. Dar speram sa fi facut ceva dupa lansarea jocului si pentru 4vs4. Nu sa-l scoata, ci sa faca cumva niste brackets, pentru a nu vedea exemplul dat de mine, lvl 10 vs rep 3 (deci lvl 60) si gear 100+.
    Pentru mine care mereu am cumparat jocurile in primul rand pentru single player. Si foarte rar multiplayer (1 luna Doom si inca o luna cand a aparut Uncharted 4) deci 2 luni de ps+ din totalul de 1an jum de cand am PS4... Speram cu For Honor sa se schimbe povestea Mai ales ca anuntau la fiecare 3 luni, free content: harti si caractere noi, patch-uri, etc. Deci o atentie constanta asupra jocului.

    Este clar... Horizon luna asta. Si ramane de vazut cu For Honor. Poate in urmatoarea

  8. #268 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Au avut un update in prima zi si de atunci nimic (n-am intrat in el de 2 zile).

    Cand face matchmackingul la Skill zice Strict, apoi trece Medium, urmeaza Extended si in final All Skills. Senzatia mea e ca "scaneaza" progresiv" de la strict pana la all skills, si te combina cu cine gaseste in ordinea strict spre all skills, deci daca nu gaseste in strict urca progresiv pana gaseste. De asta probabil poti sa nimeresti cu unul "super dotat.

    E o presupunee. O sa pun jos cum explica ei ce au vrut sa faca prin matchmaking. Din ce am inteles ei acorda prioritate timpului de asteptare si calitatii conexiunii (prob ptrca e p2p) si apoi skill-ului. Adica timpi mai scurti (ceea ce afecteaza matchmaking--ul care tb sa dureze pana iti gaseste pe acelasi nivel cu tine - deci probabil scaneaza in mare de la strict la all skills, si face ce am zis mai sus)


  9. #269 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar

  10. #270 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Vad ca in joc poti sa cumperi season pass (year 1?) cu 25000 de steel. In mom asta cine isi cumpara gold sau doar season pass nu are ce face.

  11. #271 SP
    Member rolleer's Avatar
    E foarte ciudată nic eu nu am avut lag

  12. #272 SP
    Member esop's Avatar
    Full Stat & Gear Analysis and Comparison


  13. #273 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Salutare, ce parere aveti de oferta de pe store pentru For Honor. Se merita 200 lei pentru Deluxe sau poate intr-o luna scade mai mult pretul ?

    PS: Ma gandesc ca ar mai scadea cu 20-30 lei luna urmatoare dar este si riscut sa nu mai fie la oferta...

  14. #274 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Mare dif intre standard si deluxe nu e. Singura chestie utila e champion status de 7 zile (boost xp, better chance for loot etc). Si daca te intereseaza soundtrackul. Jocul are si el bubele lui (p2p - adica iese cel care hostuieste sesiunea ii scoate pe toti afara, dif de gear care fac dif in deathmatch si dominion) si are ceva learning curve (la inceput si apoi pana ajungi cu fiecare erou la cel putin rep 1 - in ideea ca iei loot mai bun si te inveti cu eroul respectiv- iti iei cafteala de la altii, uneori destul de repede). Mai pui si situatii de unul versus trei sau patru, si iti pune rabdarea la incercare. Nu vreau sa descurajez dar tb sa stii ce vrei de la acest joc altfel nici 200 lei nu sunt putini.

    Eu il joc la o zi, doua, si o fac exclusiv ptr satisfactia combatului (cand stapanesc eroul sau mai invat o mica tactica sau imi iese un 1v2 sau chiar 1v3). E placerea de a te confrunta cu un adversar uman si a-l bate folosind mici tactici invate in timp sau speculand greselile adversarului. Dar e si un soi de "grind", in sensul ca te lupti de atatea ori pana inveti ce sa faci si ce sa nu faci. In rest jocul din pacate nu are multe atuuri.

  15. #275 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Mulțumesc JohnConstantine de sfaturi, am stat si am analizat, vreau sa pun mana pe acest joc cât mai repede dar parca as vrea sa dau mai putini bani pe el.... Cred ca peste o luna va mai scade puțin prețul acestuia (momentan îmi expira și subscriptia la PS plus, alți bani alta distracție ).

  16. #276 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca ai ce sa joci eu zic sa mai astepti. Cauta pe olx, sau aici. O sa gasesti maii ieftin. Iti sugerez sa iei standard (acum e vreo 150 lei) ca nu pierzi nimic.

  17. #277 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Wtf ?



    Ca tot il lăudați

    Ubisoft = Garbage

    Sent from my EVA-L09

  18. #278 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Banuiesc ca de asta joci Ghost Recon atunci?

    Nu vad cine l-a laudat aici. Si eu care mai postez aici nu l-am laudat, doar am spus motivul ptr care il joc. E joc de 70-75 cum e pe meta. Poti sa ai fun cu el dar sigur nu e fara probleme (principalele ptr mine fiind enuntate mai sus intr--o postare).

    Si da, gluma , gluma, dar nu imi poate scapa malitiozitatea cu care ai zis-o. Nici Recon nu e mai breaz, si totusi si eu si tu il jucam (apropo de Ubisoft).

  19. #279 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu văd ce legătură are cea ce am postat cu cea ce spui tu, jocul nu este rău doar că am jucat Beta și nu mă atrage, mi-se pare o mizerie ce au făcut cu micro tranzacțiile.

    Iar ca să îți răspund la întrebare, ești pe lângă subiect.

    Sent from my EVA-L09

  20. #280 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post

    Ca tot il lăudați

    Ubisoft = Garbage

    Sent from my EVA-L09
    Hai cu quote. La asta am raspuns mai sus. Am fost exact pe subiectul asta (cine lauda For Honor aici numai tu stii). Si in leg cu Ghost, fiind facut de Ubisoft, si cum Ubisoft=Garbage, sa inteleg ca jocurile lui sunt garbage (deci si ghost) si totusi noi doi jucam Ghost. Cam atat.

    Si daca tot te lansezi in niste afirmatii generale (si cam malitioase) macar sa fii pregatit sa le explici. E fumata asta cu esti pe langa subiect. Da, Ubisoft face niste miscari de "garbage", si For Honor e prins in una din aceste miscari ale firmei. Uite aici o formulare individualizata la ceea ce voiai sa zici, nu generalitati pe care fiecare sa le interpreteze cum vrea. Pe de alta parte vad ca se cumpara jocurile Ubisoft, in general dar si aici, deci, desi putem sa sanctionam felul cum isi desfasoara Ubisoft activitatea, daca tot le cumparam si jucam jocurile riscam noi sa frizam ipocrizia (in ideea ca sunt calul nostru de bataie, ca si Activision, dar tot le jucam jocurile). Vrei sa ai o pozitie fata de Ubisoft? Nu le mai juca. Sterge Uplay si gata.

    Si referitor la microtranzactiile (prin intermediul steel) din For Honor, pe mine nu ma deranjeaza. Nu ca n-ar strica echilibrul dintre jucatori, ci ptr ca in afara de joc eu nu bag bani in microtranzactii (nu obisnuiesc sa fac asta, doar o sg data am facut-o la gta cu cash card si m-am lamurit;poti sa pui aici daca vrei si keyuri la crates ptr rocket league, dar aici apreciez jocul incat sa fiu dispus sa fac asta, din cand in cand). Cei care dau bani pe steel sa fie sanatosi, nu au ce sa faca cu banii lor (sau ai parintilor). Si eu mi-am luat cafteala de la unii cu gear mare, dar am luat-o asa cum este (stiam in ce ma bag), ma degraba ma ambitionez sa devin mai bun si sa incerc sa-i bat. Si daca vreau duel versus ma bag acolo si gear-ul nu are nicio valoare. Striga tot netul de microtranzactii si totusi sunt destui sa bage bani, ca altfel nu ar mai continua cu o afacere care nu le aduce bani. Stii cum e vb, nu e prost cel ce da ci cel ce ia, asa ca Ubisoft si altii fac afaceri de astea ca le aduce bani (si chiar usor).

    Ca sa nu zic de ps plus si de onoarea de a plati acum ptr a juca online (practic ne iau banii ca sa dea drumul la teava). Si cumva si eu si voi, nu numai ca ne-am obisnuit cu ideea si ni se pare normal, dar ne si autisugestionam ca e bine ptr noi (mare chestie ne-a mai facut Sony). Dar nah, daca te mananca iei si plus si jocuri ubisoft, ca vrei si online si jocul x sau y si asa mai departe. Ne dau la pofte, si le iese Deci daca vrei altceva, taie din pofta si protesteaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 17 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts