Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 331

Thread: For Honor

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    “This game is about the, sort of, love of combat and the love of martial combat in particular,” VandenBerghe says in the video. “I have always believed – I have this deep belief, actually – that combat is an art form.”
    “Are you a knight? Are you a Viking? Are you a samurai? And let you discover what your inner warrior is like,” he continued, “because that’s the whole purpose when a person picks up a weapon they become a warrior, so we want to create that experience in a video game context.

  2. #22 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Sper sa fie frumos jocul. Cand sunt entuziasmat de un nou titlu ma dezamageste... ex: the order 1886, watch dogs si lista poate continua

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O sa fie excelent!

  4. #24 SP
    Junior Member Skywalker01's Avatar
    Jocul este absolut demential, cred ca o sa fie in top-ul anului 2016.
    Am totusi o intrebare, din cate am inteles acum a aparut doar o versiune beta(care costa destul de mult), urmand sa iasa o versiune full in Martie anul acesta.Daca cumpar acum versiunea beta, atunci cand va aparea versiunea full voi putea sa-mi fac update la versiunea mea beta sau va trebuii dinou sa platesc si ptr versiunea full?

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, nu stiu despre ce versiune beta vorbesti (pune link aici daca ai, sa vedem cat costa si ce inseamna). A iesit beta la The Division.

    La For Honor a fost doar un closed alpha si asta doar in studiourile Ubisoft.
    Oricum, degeaba joci beta sau dai banii pe el. Jocul final costa cat un joc normal. Deci ori faci pre-order si poate vei avea acces si la un eventual beta inainte de lansare + jocul full cand apare, ori astepti sa apara si-l achizitionezi atunci.

    Oricum, daca joci beta-ul (ca la orice alt joc) si progresezi in joc, cand vei trece la jocul full, o vei lua de la zero.

  6. #26 SP
    Junior Member Skywalker01's Avatar
    Ms razvanrazy ptr raspuns, dar eu tot nu am inteles la acest joc daca este versiune full.
    Si inca o intrebare, ce anume inseamna "closed alpha" ptr acest joc ?
    Sunt nou in domeniu deci scuze daca suna stupid intrebarile mele.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg la ce te referi prin "acest joc" (daca te referi la beta-ul de care ziceai mai sus sau la jocul final). Cand se va lansa (si data de lansare inca nu a fost dezvaluita), normal ca o sa fie versiunea full.

    Closed Alpha inseamna ca a fost o versiune alpha a jocului (inainte de beta si inainte de versiunea finala), "aratata" unui grup de oameni la sediul Ubisoft din Franta (daca nu ma insel) pentru a testa jocul.

    Oricum, ma repet, pune link cu versiunea de care ziceai sa vedem ce este si la ce pret, ca nu prea inteleg.

    Uite un dev diary mai nou, in care zice de closed alpha.


  8. #28 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Noi nu știm despre ce versiune beta vorbești tu. "Versiunea full" încă nu exista, jocul nu s-a lansat.

  9. #29 SP
    Junior Member Skywalker01's Avatar
    Acum ca ai explicat si pe intelesul celor care sunt noi in domeniu acesta, ma refer la cei ca mine, am inteles tot .Mersi !!!
    Imi dau seama ca nu m-am exprimat eu corect cand am spus ca scrie undeva ca ar exista o versiune beta a jocului, acest lucru l-am dedus eu din discutii pe care le-am gasit despre acest joc, ne stiind ce inseamna anumite acronime (ex: Closed Alpha, etc), am dedus eu ca jocul este un fel de versiune beta.
    Un site pe care am gasit jocul ar fi : https://www.gamestop.ie/PlayStation%204/Games/52643/for-honor.
    Oricum am inteles tot ce trebuia inteles, THX

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite un nou video de gameplay.



    Nu stiu, mie mi se pare cam boring si cam primitiv sistemul de combat. Sper sa faca un beta si sa reusesc sa intru.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, cam simplist modul de fighting. Sper sa il mai extinda un pic, altfel dupa scurt timp devine prea repetitiv. Un fel de Dark Souls limitat...

  12. #32 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar

  13. #33 SP
    Senior Member nina's Avatar
    are 2 players offline,ce tare
    poti gasi jocul la comming soon

  14. #34 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    De multa vreme nu am mai vazut un joc de la Ubisoft care sa-mi starneasca interesul, insa sper ca fight assist-ul ala poate fi dezactivat.
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mda, cam simplist modul de fighting. Sper sa il mai extinda un pic, altfel dupa scurt timp devine prea repetitiv. Un fel de Dark Souls limitat...
    Un fel de noob friendly Dark Souls...
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    "For Honor is more of a core game, less mass market"

    Nu inteleg. Ce vor sa spuna prin asta?

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Chipurile nu e un joc comercial...Asta am înțeles eu

  16. #36 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Da, daca am face abstract de faptul ca este un joc creeat de Ubisoft, si ne-am baza stric pe tematica jocului...infine, ma bucur ca incearca si lucruri noi.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  18. #38 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Diseara bag un beta, sa vedem cum e...

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff, au trimis invite-uri pt Beta ? Sau cum ai facut rost de cod ?

  20. #40 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    E Alpha, nu beta, my bad. Am primit mail ieri cu cod(ps4). Am intrat acum in el, dar mi se pare ca se misca greoi vikingul. Sau e nevoie de ceva timp sa te obisnuiesti cu mecanica. Dar este satisfacator sa dai cu toporu in ei ca nebunu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts