Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 18 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 354

Thread: Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

  1. #41 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Eu tare as vrea sa fie un joc bun, imi place seria Ghost Recon, dar am niste dubii dupa ce am jucat Division. Sper sa fie un Beta si vedem atunci daca merita sau nu.
    eu cred ca o sa fie mai bun watch dogs 2

  2. #42 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Poate . Daca nu va fi ok jocul nu e problema ca sunt si alte jocuri .

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si un gameplay real, nu video ala super scriptat jucat de Ubi. Sincer, chiar si daca repara toate glitch-urile aparute si viitoarele bug-uri, jocul arata ffff urat. Texturile de rezolutie mica, vegetaia si muntii aia super low poly arata absolut oribil.

    In continuare, ma atrage enorm harta aia mare si combinatia dintre Division (desi e fff dubios cum de nu au introdus si cover in joc...) si GTA V, dar sper sa repare tot ce se poate repara la el.


  4. #44 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu sunt scarbit de atatea jocuri open-world. Singurul joc care ma intereseaza de la ei este For Honor. Reteta UBI-open-world nu mai trezeste nici o emotie in mine, insa ma bucur pt cei carora inca le plac aceste jocuri, nu zic neaparat ca sunt jocuri proaste, insa pt mine nu mai au nici un efect si nu-mi trezesc nici o dorinta de a le mai juca.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inca astept Beta sa ma pronunt...


  6. #46 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    o sa-l iau si eu , la super reducere probabil la anu

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uuuu, se pare ca se poate juca si in 3rd person complet

  9. #49 SP
    Member Hitman's Avatar
    Am 2 invitatii la Ghost Recon Wildlands' Technical Test....primul venit, primul servit...

  10. #50 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 eu

  11. #51 SP
    Member Hitman's Avatar
    Scuze...am uitat sa precizez...testul este pc only

  12. #52 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Vreau eu unul, daca mai ai

  13. #53 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    @Hitman Vreau si eu un cod daca ai

  14. #54 SP
    Member Hitman's Avatar
    2 am ...se pare ca invitatia se da direct pe conturile de uplay. Astept PM de la voi.

  15. #55 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Ehh... am jucat si eu jocul putin astazi si deja am observat unele chestii pe care as vrea sa vi le impartasesc. Nu am jucat destul de mult astfel incat sa-mi pot crea o parere despre joc, dar pot sa zic un lucru, ce il stiati deja: singur e boring, multiplayer ( cu prietenii ) e mai fun. Din pacate, avand in vedere ca este tehnical test si ma joc folosind invite-ul lui @Hitman (caruia ii multumesc), am jucat singur, d-asta nu am stat prea mult. De asemenea vreau sa adaug faptul ca majoritatea lucrurilor pe care le spun probabil o sa fie reparate pana la lansare.

    - Masinile, motocicletele, elicopterele, etc. nu iau damage. La ce ma refer este faptul ca poti sa te arunci cu masina de pe munte, sa te rostogolesti vreo 50 de metri si sa poti sa mergi linistit cu ea ca si cum ar fi noua, iar la motocicleta, practic stai lipit pe ea. Din ce am vazut doar gloantele le pot distruge.

    - Eu l-am jucat pe PC, cu detaliile pe high, si pot spune ca jocul arata bine, nu am intampinat pop-in-uri sau alte bug-uri vizuale.

    - Dar am intampinat un crash si un "game breaking bug". Sarisem, de fapt cazusem (nu poti sa sari), intre doua cutii si, ei bine, am ramas acolo, singurele optiuni pe care le aveam erau: a) sa arunc o grenada langa mine b) sa ies din joc. Am ales sa arunc grenada langa mine si sa mor, fix cand era stealth mission, si m-am teleportat mort pe cutii de unde a venit un coechipier A.I. si mi-a dat revive.

    - Mapa este mare si pe ea pot fi gasite provizii carora le dai tag si vor fi trimise rebelilor, de asemena mai pot fi gasite, sa zicem, "random events". Adica atunci cand mergi pe strada, se poate intampla sa gasesti pe marginea drumului civili ce au sa fie executati de cei din cartelul Santa Balanca.

    - Poti folosi drona pentru a descoperi inamici noi, aici vreau sa evidentiez STUPIDITATEA AI-ULUI. Cand am folosit drona m-am invartit pe langa ei, prin fata lor si nu reactionau, s-a intamplat doar atunci cand pur si simplu i-am bagat drona in fata unuia si atunci a realizat si el si a inceput sa traga. Problema este ca acest lucru nu apare doar la drone, ci si tie ca jucator. Poti sa joci si singur, nici nu ai nevoie de ceilalti coechipieri, doar sa-ti pui silencer, si cu un glont, nu conteaza unde il dai, omori orice inamic ce-ti iese in fata. Inca un lucru pe care l-am observat este ca atunci cand trageam cu sniper-ul fix in mijlocul spatelui unui inamic, ragdoll-ul lui se arunca brusc in dreapta, adica se arunca vreo 2 metri in aer. Si un lucru ce m-a enervat la maxim... NU EXISTA SISTEM DE COVER! Cand esti in first-person si te pui crouch dupa o piatra/cutie/ceva nu poti sa te apleci peste ea, in stanga ei, in dreapta ei, ci trebuie sa te ridici in picioare, acest lucru stricand complet stealth-ul.

    - In joc exista un sistem de xp, cu care iti poti cumpara skill-uri pentru combat/drona/etc. XP primesti daca omori inamici, faci tag-uri la provizii si poti sa si pierzi xp sau chiar sa primesti un game over daca omori civili de prea multe ori.

    - Exista si o customizare a caracterului la inceput, ii poti schimba sexul/capul/hainele/backpack-ul/tatuaje. Eu am reusit sa-l fac sa arate ca Big Boss.

    - Povestea e meh.

    In final as vrea sa spun ca jocul o sa va placa daca v-a placut si The Division, mie nu-mi plac ambele, pe asta totusi o sa-l mai joc weekend-ul asta sa vad totusi daca o sa-mi schimbe parerea, dar sincer, nu cred ca o sa poata, pentru ca pare genul de joc care este repetitiv.

  16. #56 SP
    Member blondutzu's Avatar

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    ---------- Post added 09-01-2017 at 10:33 ----------

    Quote Originally Posted by maudrunk5 View Post
    Ehh... am jucat si eu jocul putin astazi...
    Imi poti zice plz, cum este facut sistemul de cover-uri (care am inteles ca nu exista) si daca poti sa tragi fara sa devina FPS ? (si nu ma refer la hip fire)

  18. #58 SP
    Member blondutzu's Avatar
    sistemul de cover nu este ca in gears sau uncharted - button binded. Nu poti face snap la cover ca in jocurile amintite, insa cand esti in spatele unui "cover" (butoaie, cutii etc) si incerci sa faci aim, va face peak automat peste cover.
    Ai doua moduri de aiming, clasic (cand faci aim vezi caracterul din spate) sau FPS (cand faci aiming vezi ironsightul armei).

  19. #59 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Abia astept beta-ul. Am sperante mari de la jocul asta. Sper sa invete din Division si sa-l faca mult mai bun, si sa nu fie doar un Division 2, si sa fie mai putin grindfest, si sa ai activitati in joc. Ca in division grindul nu are sens deloc.

  20. #60 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mie mi se pare plictisitor, mai ales ca faci doar niste misiuni co-op si atat , fara pvp sau altceva.. ar fi fost misto sa mergi dupa o tinta si sa vezi ca mai vin 1-2 grupuri dupa tinta aia (un fel de boss spawnat din darkzone "the division" ), astfel lupta devine mult mai interesanta.. nu sa stai sa omori niste mobi de aiurea cu cativa prieteni..

    sau eu asa am inteles ca-i jocul asta si sigur nu o sa ma agit sa-l iau day one.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 18 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint By razvanrazy in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 08-12-2021, 21:39
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:27
  3. Replies: 9 Last Post: 23-01-2013, 18:23
  4. Replies: 0 Last Post: 09-12-2011, 11:10
  5. Replies: 1 Last Post: 24-09-2011, 20:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts