Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Casti PS4 & Xbox One

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Casti PS4 & Xbox One

    De cateva zile caut o pereche de casti cu care sa inlocuiesc harburile venite in cutiile ambelor console. Desi nu prea ma pricep, am semi hotarat sa iau o pereche de Astro a40.

    Intrebarea este, merita pretul piperat de 900 lei? Sau ma pot orienta si spre altceva mai ok la pret si calitativ la fel. Astept pareri, thanks!

    Imi cer scuze daca am postat aiurea, dar nu am fost in stare sa gasesc un subforum potrivit pentru subiect.

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am văzut aici pe Bazar la 500 dar nu au garanție. Eu nu aș da 900 pe o pereche de căști

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu cumpar nimic fara garantie. De asta am intrebat si de alternative, as prefera ceva mai ieftin.

  4. #4 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mad Catz F.R.E.Q.M Wired Headset - Matte black: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

    Eu mi-am luat varianta glossy black de la Altex, la reducere, la 220 de lei.
    Si sunt f. multumit. Nu le folosesc la PS4 (ca nu am), insa sunt f. bune la PC, smartphone (asta daca nu te deranjeaza cablurile).

  5. #5 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mersi pentru recomandare, insa par foarte mici. Am mai avut ceva de genul pe PC si mi-au terminat urechile.

  6. #6 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Incearca Sony Gold Wireless sunt foarte bune,insa este numai pentru PS4.

  7. #7 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Iti recomand HyperX Cloud II , astea le am eu momentan si sunt foarte multumit de ele. Iti atasez mai jos cateva informatii si siteul de pe care am cumparat eu castile fiind totodata si siteul care le ofera la cel mai bun pret.

    Calculatoare | Laptop | Notebook | Telefoane Mobile | Monitoare | Aparate Foto | Televizoare | GPS
    HyperX Cloud Headset

    REVIEW



  8. #8 SP
    Junior Member petitpiure's Avatar
    recomand Sony Gold wireless pentru PS4

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai zice ca-s toti nebuni ca n-a facut nicio firma o pereche de casti cum trebuie si compatibila cu ambele console. Ce e asa greu nu pricep, poate sa vina si cu stick precum castile de la Sony ca n-ar fi problema, dar chiar nu pricep de ce nu exista nimic comun. Eu zic ca o varianta simpla e sa conectezi niste casti direct la TV. Ai cumva smart TV? Multe au bluetooth si poti conecta o pereche de casti direct la TV si astfel ai sunetul direct din TV, indiferent de sursa. Asta e varianta pe care am mers eu acum vreo doi ani cu o pereche de casti Sony si functionau ok. Nu ma intreba modelul pentru ca era ceva mega cheap, pana in 400RON. Eu pe o varianta de genul as merge. Pierzi intradevar calitatea sunetului si nu sunt sigur de compatibilitatea microfonului.

    Pe tine ce te intereseaza? Vrei wireless? Vrei si microfon? Nu am incercat pana acum sa conectez casti cu bluetooth la niciuna din console, dar la PS3 stiu ca am folosit pana si Beats Wireless si mergea si microfonul, astfel cred ca e ok si pentru PS4 o pereche similara. Fa rost de o pereche de casti bluetooth cu microfon de la cineva, conecteaza la console si vezi cum functioneaza, daca e ok, e din nou o solutie buna.

    Pe mine personal ma incomodeaza castile care au si amp sau statie sau etc, mi se par peste mana si incomode. O pereche de casti simple cu Bluetooth vor functiona si pe PC, tableta, telefon, etc. Poti avea astfel o pereche de casti care functioneaza cu orice device. Fa intai putin research sa vezi daca le poti folosi pe ambele console, pe PS4 sunt sigur ca functioneaza

  10. #10 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu stiu ca la PS4 nu poti sa conectezi casti bluetooth. Am o pereche de casti Harman Kardon BT si nu le-am putut conecta la consola. Din acest motiv am si o pereche de Sony Pulse Elite.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ciudat, la PS3 mergeau. Adevarul e ca la PS4 nici eu nu am mai incercat si nu am nimic momentan la indemana.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La fel știu și eu, o tâmpenie absolută

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai si Media Player au bagat dupa aproape 2 ani, cine stie, poate in 2 ani aduc si functia asta inapoi

  14. #14 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Castile pe care le-am pus eu mai sus sunt compatibile cu ambele console.

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred ca vrea căști cu fir

  16. #16 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu conteaza daca sunt cu fir sau nu. Eu vreau sa le folosesc pentru chat (pe ambele console) si pentru sunetul din jocuri. Din ce am vazut, HyperX Cloud II pare sa fie ce trebuie, insa am o mare intrebare:

    Mai merge controller-ul pentru volum si microfon daca le folosesc la consola? Nu prea inteleg nici cum sa le conectez in asa fel incat sa am si sunet si voice chat in ele...

    LE: Am gasit, thanks!

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cum sunt căștile până la urmă, ești mulțumit? Vreau să îmi cumpăr și eu

  18. #18 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Sunt foarte multumit de ele, singurul neajuns este ca nu se poate ajusta volumul decat pe PC din acel mic "controller" de pe cablu. Asta inseamna ca trebuie dat mai tare/incet de la telecomanda sau din setarile consolei, nu exista vreo rotita pentru PS4 & Xbox One.

    In rest, nu am ce sa le reprosez. Pe PC sunt si mai de vis, avand in vedere ca au si simularea de 7.1, care chiar mi-a placut

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acel VS 7.1 să înțeleg ca e numai pe PC o să văd cum fac, cred ca o să merg pe modelul asta
    http://www.altex.ro/casti-gaming-son...stereo-ps4-alb

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Arata ca o turta dulce PS Gold alea pe alb

    Eu le am pe cele negre de cand au aparut, vreun an. Sincer sa fiu nu prea imi plac, sunetul e foarte bun la banii aia, dar constructia e una destul de ieftina si bateria se descarca repede si incarca greu. In plus, daca ai doua console o sa mai vrei o pereche si pentru cealalta. Caut si eu o solutie de bun simt pentru a impaca atat PS4 cat si One si ba sunt cu fir, ba au statie, ba alta problema.

    Am uitat ce casti si-a luat naz, dar parca tin minte ca l-am auzit mai bine cu ele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 13-10-2015, 17:29
  2. Replies: 0 Last Post: 04-06-2015, 18:52
  3. Replies: 7 Last Post: 02-10-2014, 21:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts