Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 181

Thread: Darksiders

  1. #1 SP
    Member Vami's Avatar

    Darksiders

    Hmm ce parere aveti despre el eu ma astept la multe de la el. Uitati cateva detalii:

    Darksiders: Wrath of War este un action-adventure game, dezvoltat de Vigil Games pentru PlayStation 3 si Xbox 360. Darksiders va fi distribuit de THQ si este programat pentru lansare in cursul anului 2009.

    Povestea jocului se invarte in jurul Apocalipsei, cand demonii si ingerii se lupta pentru castigarea Pamantului. Intreaga poveste a jocului are la baza povestea celor 4 calareti ai Apocalipsei din Biblie, care raspandesc groaza si teroarea in calea lor. Acestia au 4 cai de culori diferite, fiecare avand un rol, o putere si o simbolistica: Boala, Razboiul (WAR), Foametea si Moartea.

    Darksiders: Wrath of War ii pune pe jucatori in postura lui WAR, care si-a pierdut puterile in urma unei confruntari cu Abaddon. Aceasta reprezinta premisa jocului, restul fiind o batalie continua de recapatare a puterilor si de infrangere a adversarilor. Lupta incepe doar cu sabia, pe parcursul jocului putand fi stranse o serie de alte arme, de la arme clasice si pana la mitraliere grele.

    Jocul apare pe rafturile magazinelor pe 25 august vara asta.

    Darksiders Video Game, Story Trailer | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    Darksiders Video Game, E3 09: Vengeance Trailer | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com
    Attached Images Attached Images war-darksiders-2154826-2560-1600.jpg

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    mai era un thread ce pot spune , art designul si conceptul este FOARTE BUN , calaretii apocalipsei un concept ft bun pt un joc ...deabea astept sa il devorez

  3. #3 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    mai era un thread ce pot spune , art designul si conceptul este FOARTE BUN , calaretii apocalipsei un concept ft bun pt un joc ...deabea astept sa il devorez
    intradevar ideea e foarte originala.

  4. #4 SP
    Member Devergo's Avatar
    Am vazut anul trecut un reportaj si gameplay din joc,ce sa zic,impresionant,calul arata bestial si boss-ul prezentat era gigantic.Dar sunt destul de sigur ca se numea altfel,oare de ce au schimbat numele

  5. #5 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Am vazut anul trecut un reportaj si gameplay din joc,ce sa zic,impresionant,calul arata bestial si boss-ul prezentat era gigantic.Dar sunt destul de sigur ca se numea altfel,oare de ce au schimbat numele
    Nope, acesta a fost numele de la inceput.

    Uitati si lupta cu boss-ul:

    Darksiders Video Game, Comic-Con 08: Boss Cam Gameplay | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    Hmmm am cumparat revista Playstation (varianta spaniola) si la release date zice ca este pe 1 Ianuarie 2010, dar pe GT si alte site-uri 25 august. Anywayz eu unul dabia il astept. xD

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost anuntat aici: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ght=Darksiders am avut si Featuerd Video cu el... si mai pun unul astazi Pare super promitator, asa ca va urc si un wallpaper cu el...
    Attached Images Attached Images darksiders_wrath_of_war.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    hmm,seamana cu Legacy of Kain...pe ce platforme apare?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    hmm,seamana cu Legacy of Kain...pe ce platforme apare?
    PS3 si Xbox 360...

  9. #9 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Am vazut anul trecut un reportaj si gameplay din joc,ce sa zic,impresionant,calul arata bestial si boss-ul prezentat era gigantic.Dar sunt destul de sigur ca se numea altfel,oare de ce au schimbat numele
    Jocul se numeste Darksiders Wrath of War.Jocul seama parca cu God Of War si Dante's Inferno

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...acest joc arată bine dar nici vorbă de concurentă cu God of War 3 sau Castlevania: Lords of Shadow.

    Același gen da, dar există o delimitare și �ntre același gen de joc (�ncerc să explic mai jos prin c�teva exemple).

    De exemplu:

    Devil May Cry 4
    God of War 3
    BulletWitch
    Ninety-Nine Nights

    ...bun. Astea-s același gen dar diferențe există. �n primul r�nd jocurile nu sunt la fel de fluide. Dacă stăm să comparăm Devil May Cry 4 cu Ninety-Nine Nights vedem diferența.

    Oki, de ce-am ales exemplele alea? Păi simplu că fiecare e o categorie:

    Devil May Cry 4 = Baionetta (efecte de culori, stilul de luptă mega alert - haotic, s�nge inexistent (efectul acela de roșu...) ,etc).
    God of War 3 = Castlevania: Lords of Shadow (fluid, efectele de culori seamănă, mult s�nge, etc).
    Darksiders: Wrath of War = BulletWitch (da, same thing...cine a jucat știe despre ce vorbesc mai ales la amplasament).
    Ninety-Nine Nights = KUF: Circle of Doom = X-Blades = BLADESTORM = sunt o tonă (button mashing, tone de inamici, storyline pasiv, efect de s�nge).

    ...deci, dacă stăm să analizăm puțin trailerele (și ce mai există) ajungem la concluzia că Darksiders: Wrath of War = BulletWitch.

    Jocul NU e rapid, NU are efecte de culori extraordinare (din ce-am văzut), iar faza cu apocaliptic future/present e deja fumată.

    C�t despre faza cu recuperarea armelor/puterilor, e deja un lucru standard. Cam toate jocurile astea �ncep cu o misiune (standard) �n care eroul are totul la maxim (HP, MP, Weapons Upgrades, etc) și dintr-o dată se pierde tot. Deci nimic inovator...

    Cam așa văd eu lucrurile....

  11. #11 SP
    Member Vami's Avatar
    Clar ca nu poate fi comparat cu GOW 3 sau Castlevania LoS. Dar pentru mine unul ramane un must-buy.

  12. #12 SP
    Member Devergo's Avatar
    BulletWitch e extrem de monoton ,sper sa nu semene cu jocul in cauza.Il vad mult mai mult ca o clona de GoW,in BulletWitch e vorba de range,nu hand-to-hand combat si nu are aproape nici un puzzle.Sa nu mai vorbim de elementul platforming care lipseste in totalitate.Cred ca Darksiders va fi o surpriza placuta,acum depinde si de data de lansare,nu e prea indicat sa fie lansat in aceasi perioada cu jocurile adventure mari (GOW 3,Castlevania,Dante's Inferno).Let's hope for the best now shall we

  13. #13 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    BulletWitch e extrem de monoton ,sper sa nu semene cu jocul in cauza.Il vad mult mai mult ca o clona de GoW,in BulletWitch e vorba de range,nu hand-to-hand combat si nu are aproape nici un puzzle.Sa nu mai vorbim de elementul platforming care lipseste in totalitate.Cred ca Darksiders va fi o surpriza placuta,acum depinde si de data de lansare,nu e prea indicat sa fie lansat in aceasi perioada cu jocurile adventure mari (GOW 3,Castlevania,Dante's Inferno).Let's hope for the best now shall we
    Hmm dupa cum am spus in revista Playstation de luna Iulie scrie ca iese pe 1 ianuarie 2010, dar pe Gamtrailers zice ca pe 25 august vara asta..

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu numai ca a fost amanat pina in ianuarie, insa se pare va fi si un Darksiders 2 la putin timp dupa primul.

  15. #15 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu numai ca a fost amanat pina in ianuarie, insa se pare va fi si un Darksiders 2 la putin timp dupa primul.
    Hmm 1 ianuarie 2010 e bine . Avem ce juca pana atunci.

  16. #16 SP
    Junior Member zxpy's Avatar

    Darksiders

    sincer nu am cautat pre adanc dupa un thread asemanator si sper nici sa nu existe.L-am deschis pentru ca zilele trecuteam descoperit jocul din intamplare, prea mare valva nefiind in jurul sau, nici nu stiu daca a fost pomenit la E3 anul acesta.numele e darksiderssi are cel putin un "aer" de blizzard, personajul principal semanand izbitor de mult cu un death knight cu mountul aferent;povestea e apocalitica in genul diablo in undeva in timpurile noastre.Cat despre grafica ce sa spun arata foarte bine fiind texturat bine si cu niste detatlii demne de xbox 360.pun si niste imagini pentru a fi mai concludent si sper sa va faca placere

    P.S.sper ca in ciuda lipsei de agitatie din jurul sau(presa fiind fixata parca prea puternic pe GOW3,evident pe buna dreptate)darksiders sa fie macar aproape de concurenta apriga .
    Attached Images Attached Images darksiders-wrath-war-20080404091716465.jpg darksiders-wrath-war-20080520022107382.jpg darksiders-wrath-war-20080609030720273.jpg darksiders-wrath-war-20080715082710137.jpg darksiders-wrath-war-20090108001759369_640w.jpg e3-2007-darksider-screens-20070711002015381.jpg

  17. #17 SP
    Junior Member zxpy's Avatar
    haha a aparut astazi content video nou
    luati de va holbati:Darksiders Video Game | Reviews, Trailers & Interviews | GameTrailers.com
    hope u enjoy

  18. #18 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Conceptele jocului mi se par geniale! Grafica e ok... in gen wow, dar mult imbunatatita. Cred ca texturile sunt chiar hand-painted dupa cate vad(necesita o gramada de munca si talent sa scoti niste texturi de asa calitate). Pana acum imi place ce vad dar combourile mi se par un pic cam slow; acu depinde si cine-cum joaca si in ce zona a jocului se afla. New video:
    Darksiders Video Game, Soul-Burning Gameplay HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com@@AMEPARAM@@src="http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=52630"@@AMEPARAM@@52630

  19. #19 SP
    Junior Member zxpy's Avatar
    mie mi sa parut interesant cand afirma ca jocul in ciuda aparentelor nu este axat pe combat(god of war)ci pe puzzle.acum ramane de vazut cat este de real,insa mi se pare laudabil.de mult nu am mai vazut ceva in genul POP,actionul avand mai nou parte de mult mai mult action,logic oarecum.

  20. #20 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Darksiders II By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 233 Last Post: 06-10-2015, 17:59
  2. Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2012, 22:14
  3. Darksiders By drik in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 20-11-2009, 16:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts