Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 32 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 633

Thread: Black Friday 2015

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    La tara, really ?
    Yup... Si mi se pare foarte haios cand ma gandesc la parintii mei, nascuti la tara, care si-au dorit sa ajunga in Bucuresti si au facut-o cu multe sacrificii. Eu, nascut in Bucuresti, imi doresc fix inversul, sa plec din orasul asta plin de praf si zgomot.
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Cred ca se muta la vreo 3 km de Bucuresti si deja se crede la tara
    Actually, vreo 12Km

    Si on-topic, chiar ma uitam azi pe un exemplu extrem de elocvent. Anul trecut cam prin aceiasi perioada, aveam nevoie de un telefon dual sim, cu o autonomie cat mai serioasa. M-am decis la acest Telefon mobil Nokia 730 Lumia, Dual Sim, 8GB, Grey. Dupa cum vedeti, pretul actual (DUPA UN AN!) cu reducere, este de 799 RON. Eu l-am luat anul trecut cu 749 RON (tot de la eMag). E bine ca din reduceri in reduceri, in tara asta ajungem sa platim mai mult, chiar si pentru produse deja "vechi".

    Un alt exemplu (ca sa nu creada lumea ca am ceva doar cu eMag): acest aer conditionat costa acum 4 luni (adica in timpul verii, cand e cererea atat de mare incat cresc preturile) fix 2.119 RON. Acum, dupa cum vedeti, cu reducerea lui peste prajit este fix 2.475 RON.

  2. #22 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    O solutie ar fi un boicot. Dar ... 10 - 15 useri de pe CG nu vor putea face fata ciredelor de cumparatori avizi dupa produse cu 15 - 20% mai scumpe ca acum 4 luni.

    Cand eu boicotam Petrom, mergand cu bicicleta la job sau chiar cu autopiciorul, localnicii faceau coada la peco. Cand eu eram in greva, colegii mei profesori erau la ore, de frica sa nu le mai taie astia din salarii sau ca vor recupera orele. Da-i in masa am zis, am stat in greva cat a fost legal, bineinteles ca am fost platit de sindicat, ca de aia plateam sindicatul si la sfarsitul anului scolar mi-am bagat piciorul in el de ...

    Ce le trebuie la astia, o mica pauza publicitara de vreo 3 - 4 luni. Nu cred ca moare cineva fara jocuri, console, televizoare, telefoane cu drujba si capsator. Sunt deacord cu ei intr-o oarecare masura, o afacere este greu de intretinut, ai spatii, facturi, angajati, taxe si impozite, spagi, investitii. Dar nu suport escrocheriile astea publicitare. Asta se numeste inselaciune dpmdv.

  3. #23 SP
    Member seven1994's Avatar
    Sunt perfect de acord cu tine,daca nu doreste cineva sa stea fara jocuri/console sau alte utilitati,sa le cumpere second.Dar am ajuns sa cred ca poporul nostru este bun numai la facut revolutii pe facebook,stand pe scaun,in casa,la caldura.

  4. #24 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar
    Si eMag a inceput pregatirile pentru Black Friday :

  5. #25 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Walmart's Black Friday deals include curved 4K TVs and game consoles for cheap | The Verge


    Hai ca si in afara musca astia din cascaval, se baga si retaileri mari la treaba asta cu "devansarea". Singura diferenta este ca la astia chiar e ceva pe bune.

  6. #26 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am văzut "devansare". În US e pe 27 noiembrie, dar ofertele apar de acum, e normal.

    LE: Da, Amazon a început deja

  7. #27 SP
    Member b615dub's Avatar
    Deci BlackFriday-ul oficial este pe 20 sau 27?

  8. #28 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Emag-ul cel putin a anuntat ca va face pe 20. Anul trecut a fost pe 23 (parca)

  9. #29 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Pe 27 e in mod normal. La noi a inceput de vreo 2 saptamani......

  10. #30 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar
    Black Friday*(din*engleză*Vinerea Neagră) este ziua care urmează*Zilei Recunoștinței*înStatele Unite, și care deschide sezonul de cumpărături de*Crăciun. Deoarece Ziua Recunoștinței este ultima zi de*joi*dinnoiembrie, Black Friday apare în fiecare an între 23 și 29 noiembrie.

  11. #31 SP
    Member taz@'s Avatar
    Si sa continuam cu "ofertele"... long story short, am cumparat din mediagalaxy in aprile anul acesta un TV Samsung, prinzand un "black Friday" de weekend, la pretul de 2100 ron redus de la 2999 ron.

    Dand o razie prin media zilele astea sa imi bulesc banii de chirie pe niste jocuri, hopa, vad TV-ul ce mi l-am cumparat si, curios din fire, arunc un ochi la pret... citez: noul pret: 2999, redus de la 3899, economisesti 900 lei. Pe buneee? e superb

    nu mai caut chitanta acum ca e bagata prin cutie dar pun o poza cu noua "oferta":
    Attached Images Attached Images dsc_0678.jpg

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  13. #33 SP
    Junior Member sir_knupskull's Avatar
    nu are absolut nici o treaba cu black friday,flanco a dat chix.

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Preț bun pt consola

  15. #35 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pe langa preturile din catalog, verificati si site-ul/magazinele in perioada aceea, vor fi si jocuri la promotie.

  16. #36 SP
    Member eastbason's Avatar
    Pana in momentul de fata, avem ceva informatii referitoare la preturile consolelor de BF ?

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope. Btw, eu asta am primit de la PCGarage, in caz ca va intereseaza ceva
    Attached Images Attached Images 2015-11-19_055057.jpg

  18. #38 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Xbox One + Fifa 16 - 999 RON (la emag)

  19. #39 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Eu sper sa se adevereasca ce am auzit. PS4 500GB la Altex / Media Galaxy la 1199 RON. Amu' nu dati cu paru' daca nu se intampla

  20. #40 SP
    Member eastbason's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Eu sper sa se adevereasca ce am auzit. PS4 500GB la Altex / Media Galaxy la 1199 RON. Amu' nu dati cu paru' daca nu se intampla
    Asta am auzit si eu, chiar de la mai multe surse. Acum sa vedem ce se intampla.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 32 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2014 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 610 Last Post: 05-12-2014, 23:53
  2. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  3. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11
  4. Oferte console Black Friday la noi in Romanica By psicho1986 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2011, 14:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts