Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Batman: A Telltale Series

  1. #21 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    OMG, absolut penibil. Nu inteleg cum e posibil sa scoti un joc care arata in halu ala, la rezolutiile astea si totusi sa scada constant sub 30fps. Si toate astea intr-un joc de aventura cu unghiuri fixe si scene predefinite.


  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu pot consolele...Au schimbat motorul, băi cât de scârbit sunt când văd putori cu jocuri mediocre. Au început frumos cu TWD si acum staaaaau si freaca menta si nu stiu ce sa mai faca. Stiu ca si pe PC a avut ceva probleme.

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ehe, eu v-am mai zis ca astia au gasit reteta succesului si profita la maxim. Multi inca ii mai considera studio Indie, in conditiile in care scot jocuri pe banda rulanta fara a munci prea mult in a le diferentia. Serie mai imputita decat asta nu prea exista, pentru ca toate sunt exact la fel si nu se disting intre ele aproape deloc. Ca unora le plac jocurile astea mi-e greu sa inteleg. Ma rog, nu ca le-ar numi cineva grozave, dar multi le joaca exact asa cum urmaresc si un serial de care s-au saturat dar au nevoia aia de a duce totul pana la capat. Jocurile din pacate sunt apa de ploaie si nu merita cumparate decat la reduceri. Eu unul am si zis ca nu mai joc ceva facut de ei dupa ce am vazut ce treaba incredibila au facut altii cu un joc bazat pe mecanici similare insa care a avut si o poveste buna, dar si gameplay si grafica demne de perioada lansarii (Life is Strange).

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    OMG, absolut penibil. Nu inteleg cum e posibil sa scoti un joc care arata in halu ala, la rezolutiile astea si totusi sa scada constant sub 30fps. Si toate astea intr-un joc de aventura cu unghiuri fixe si scene predefinite.
    WTF!!!! Pe Xbox nici macar nu e HD!
    Attached Images Attached Images 2.jpg

  5. #25 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    ...situatia pe console e chiar jenanta, arata interesul dev-ului. Jocul pe partea de story n characters sta bine, dar restul slab rau

    Edit: pe ps3 si x360 cum merge?

  6. #26 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vine mai târziu

  7. #27 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #28 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Primul episod din Batman: The Enemy Within – The Telltale Series va fi lansat pe 8 august pe PC, PlayStation 4, Xbox One, Android și iOS.

  9. #29 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    A jucat cineva season 2 cu save uri importate din season 1 ? Aparent nu contează dacă le imporți, jocul nu tine cont de ele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #30 SP
    Member Mishy's Avatar
    Am jucat eu. Din cate imi amintesc nu prea tine cont, doar se schimba unele dialoguri dintre personaje.

  11. #31 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Am jucat eu. Din cate imi amintesc nu prea tine cont, doar se schimba unele dialoguri dintre personaje.
    Pai exact, dar ideea e ca nu tine cont nici de dialoguri, pare ca am luat decizii diametral opuse in primul sezon fata de ce s a întâmplat de fapt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #32 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Oricat ar incerca cei de la TT, nu o sa mai reuseasca sa se ridice la nivelul primului sezon din TWD sau TWAU. Restul jocurilor arata clar lipsa de interes, atat la aspectul grafic, cat si la poveste. Iar deciziile sunt o gluma, impactul fiind infim asupra desfasurarii povestii.

    Poate din cauza asta ti se pare ca jocul nu tine cont de deciziile din primul sezon, pentru ca orice ai fi ales, povestea curge tot cum vor ei.

  13. #33 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    De ex: nu i-am zis niciodată lui catwoman in sezonul 1 ca e o hoața iar in sezonul 2 după ce i-am spus ca e mai mult decât lasă sa se vadă îmi reproșează ca am făcut exact lucrul asta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #34 SP
    Member Mishy's Avatar
    Atunci tin minte gresit, dar normal asa ar trebui sa functioneze, daca nu, care e rostul la importul de save game?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Vand Batman The Telltale Series xbox one By iry in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 02-09-2017, 12:05
  2. Vand Batman The Telltale Series PS4 By raduadelin in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 28-08-2017, 09:07
  3. Licitație: Batman: The Telltale Series By Dant3 in forum Licitatii
    Replies: 6 Last Post: 03-01-2017, 15:27
  4. Batman - A Telltale Games Series By Zero in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 04-12-2015, 23:21
  5. Replies: 0 Last Post: 21-12-2013, 09:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts