Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Reviewuri pentru accesorii console.

  1. #1 SP
    Member justamodel's Avatar

    Reviewuri pentru accesorii console.

    Eu zic ca un astfel de topic ar fii folositor. Ti`ai luat un TV, casca, racitor usb sau alte accesorii pentru console, esti multumit sau nu de achizitie spune`ti parerea.

    Hai sa incep cu ultima achizitie Turtle Beach - Ear Force PX21 - NEW PS3 Headset pt PS3 si xbox 360.
    + e usoara, nici nu o simti ca o ai pe urechi
    + volumul complet customizabil, te enerveaza vocea cuiva in joc? poti sa dai mai incet chatul sau sa il opresti, la fel si cu volumul jocului.
    + sunetul destul de bun, totusi nu e sennheiser
    + chatul se aude foarte clar, diferenta mare fata de un bluetooth
    + pt shootere este chiar indicata o casca, auzi de unde vine inamicul, poti campa mai bine

    - un zumzait pe fundal, dar il auzi doar pana incepe jocul
    - poate pt uni pretul 80 euro

  2. #2 SP
    Junior Member vezidetreabata's Avatar
    Model,cati metri are cablul USB?

  3. #3 SP
    Member justamodel's Avatar
    5 metri.

  4. #4 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Mi am achizitionat un controler pt PS3 pe culoarea rosu: Official DualShock 3 Controller Red PS3: Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41-XbqUo6yL.@@AMEPARAM@@41-XbqUo6yL
    sunt putin dezamagit de el ,cand este aprins se vede prin plastic lumina de la led,da impresia de cheap,mai am unul pe albastru(nu imi plac cele pe negru dar la acela nu se observa nimic.Una peste alta , isi face treaba.

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Deci e mai bun cel albastru ?

  6. #6 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by Jumper View Post
    Deci e mai bun cel albastru ?
    Nu e vb ca e mai bun ,dar prin cel albastru nu se vede lumina de la led

  7. #7 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si eu am doua. Unu' rosu si unu' negru. Exact impresia aia o lasa cel rosu, de plastic din oua kinder. Oricum, cand te joci nu te uiti la led-uri.

  8. #8 SP
    Member Atrium's Avatar
    Un mini review la Gioteck EX-01 Gaming Headset for Sony PS3

    PROS

    -
    Pretul accesibil (~90RON)
    - Calitatea sunetului foarte buna
    - Se poate pune suport si pentru urechea stanga
    - Casca nu intra un ureche deci nu deranjeaza
    - Se conecteaza foarte usor la PS3
    - Se reincarca repede (aprox 40 min +/- 10% ) cu acelasi cablu pe care-l folositi pentru incarcarea acumulatorilor DS3-ului.

    CONS

    -
    Dupa un timp incepe sa fie cam incomod pe ureche, dar nu e nimic de speriat.
    - Durata acumulatorului este de aprox 3 - 4 ore de folosire continua (nu e chiar asa de rau, dar speram la ceva mai mult). Bine ca se incarca repede.

    CONCLUZIE

    -
    Produs foarte bun si o alternativa excelenta pentru cei ce nu doresc sa dea 150+ RON pe un headset original Sony.
    - Daca sunteti in cautare de un headset ieftin si bun pentru PS3 sfatul meu ar fi sa-l achizitionati pentru ca nu puteti gresi.

    LINK

    Ebay
    Attached Images Attached Images kjkjj.jpg bcnbncbncll.jpg eqweppp.jpg

  9. #9 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Mi am achizitionat un controler pt PS3 pe culoarea rosu: Official DualShock 3 Controller Red PS3: Amazon.co.uk: PC & Video Games
    sunt putin dezamagit de el ,cand este aprins se vede prin plastic lumina de la led,da impresia de cheap,mai am unul pe albastru(nu imi plac cele pe negru dar la acela nu se observa nimic.Una peste alta , isi face treaba.
    nu e nici o problema, de obicei se intampla la toate cele cumparate separat, chiar si cele de xbox au unele minusuri de genul asta.

    @Atrium si eu am vrut sa-mi iau casca din aia la un moment dat, dar am preferat s-o iau pe cea oficiala.

    ---------- Post added 16-07-2010 at 01:08 AM ----------

    ps: mai adaug faptul ca un headset original de la sony e acum pe undeva pe la 130 lei..

  10. #10 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sony PS3 Generic Vertical Stand off Ebay

    PROS

    -
    Pretul accesibil (~17RON).
    - Face ceea ce spune, si anume tine consola in pozitie verticala.
    - Calitatea materialelor este ok.
    - Arata ca un stand original Sony.

    CONS

    -
    Face ceea ce spune, dar nu prea bine.
    - Switch-ul care ar trebui sa blocheze consola in stand nu prea are nici un efect.
    - Trebuie sa recurgi la anumite artificii ca sa stea consola cum trebuie.

    CONCLUZIE

    -
    Produs ok la pretul asta. Face ceea ce spune, dar, asa cum m-am si asteptat, nu ca produsul original. E si normal, avand in vedere diferenta mare de pret intre ele.
    - Daca nu vreti sa dati 90 RON pe un stand original acesta poate fi o varianta mult mai ieftina.

    UNBOXING



    TEST


  11. #11 SP
    Senior Member Diesel's Avatar

    Minireview headset Nokia BH-105

    Daca tot am vorbit de el pe alte threaduri, poate va fi util cuiva si review-ul.

    BH-105 cred ca este unul dintre cele mai ieftine headseturi Bluetooth de pe piata, fara sa sacrifice din calitatea audio. A costat 75 de lei acum jumatate de an, cumparat direct dintr-un Orange Shop.

    Dupa cum se vede in poze, i se poate inlocui casca aceea alba cu orice cauciuc luat de la model standard de minicasca; unii s-ar putea sa nu suporte acele casti care intra in ureche, eu nu suport decat castile mici, de genul ala

    Pe cat de simplu pare ca design, pe atat de comod este. Chiar si dupa 3 ore de joc, nu deranjeaza pe ureche. In mare parte si pentru ca e foarte usor si mic, 10 grame, 42mm lungime. Bratul acela transparent e foarte comod, se poate scoate, se poate monta invers, pentru cealalta ureche.

    Se conecteaza usor la PS3. Nu are intrare miniUSB pentru incarcat cu cablul DS3-ului, dar vine la pachet cu incarcator NOKIA universal.

    Nu pot sa va zic durata exacta a bateriei, cel mai mult m-a tinut in jur de 4 ore si ceva. Cand nu joc, il las la incarcat, nu pot sa va zic exact in cat timp se incarca complet.

    Il folosesc cel mai mult in Bad Company 2, nu s-a plans nimeni de calitatea sunetului si nici eu nu ma plang de cum ii aud pe ceilalti in casca.

    Isi merita din plin cei 75 de lei.
    Attached Images Attached Images c1.jpg c2.jpg c3.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts