Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #121 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar




    In mod clar, al doilea personaj jucabil o sa fie sotia lui Bayek.

  2. #122 SP
    Senior Member dark18's Avatar


    Poate visele lui Bayek vor fi misiuni jucabile. Poate el are vise (viziuni) induse de Juno sau Minerva...
    Se pare ca Templierii sunt numiti "The Order".

  3. #123 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Destul de dubios uneori combat-ul. Ziceau ca au hit boxes pentru asta, dar vad la 10:39 ca ala da in aer si totusi il loveste.

  4. #124 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O fi un hitbox mare

  5. #125 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Astia arata tot jocul pana la lansare.

  6. #126 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    ^ Eu deja am jucat Shadow of War, acum urmeaza si AC Origins.

  7. #127 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  8. #128 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Mda, cam ce aduce jocul dupa ce am vizionat cateva 1-2 trailere de gameplay :
    -aceleasi animatii si acelasi motor grafic Anvil pe care il vedem de 10 ani incoace
    -vultur copiat dupa bufnita din Far Cry Primal
    -ne batem cu animalutele sau le imblanzim ca-n Far Cry Primal
    -sute de misiuni secundare si inventar ca intr-un RPG doar de dragul de a mai prelungi jucabilitatea jocului avand in vedere ca povestea o sa fie la fel de cacao.....misiuni secundare in care mai mult farmam ca-n WoW
    -camile, piramide, crocodili, barcute pe Nil, desert, mumii si lupte cu serpi gigantici (dupa ce personajul consuma halucinogene)
    -lupte cu gladiatori ca-n Ryse Son of Rome...yay
    -aceeasi poveste reciclata de la filmul "Cleopatra" din 1963 cu Elisabeth Taylor...cred ca de atunci am vazut unspemii de adaptari la povestea Cleopatrei , Cezar si Antoniu si in filme, seriale si jocuri de telenovela asta.........cu Regina Zenobia de exemplu nimeni nu se risca, desi pare sa aiba o poveste de 10 ori mai interesanta
    -te poti catara decat pe palate, temple si piramide, ca in rest nu prea ai decat pe palmieri si cateva case din lut
    -explorat morminte fara puzzle-uri complicate cum vedem de la Tomb Raider 2013 incoace
    -aceeasi senzatie de tipul " am mai vazut asta pe la AC2"
    -acelasi hype manifestat in perioada de pre-lansare, urmat de un val de dezamagiri dupa lansare
    -ramane de vazut daca va mai avea aceleasi buguri cretine pe care le tot intalnim inca de la AC2 si care au ramas nerezolvate de atunci si daca jocul va avea o portare decenta pe PC.

    Toate astea impachetat la un pret frumos de 60 euro editia standard, ori daca vrei experienta completa - 90 euro fratica !


    Parerea mea: cred ca era mult mai decent daca abandonau seria definitiv dupa lansarea catastrofala a lui AC Unity (si pana si ala avea o tematica mai interesanta decat plictiseala asta de Origins).
    Sau si mai bine, incheiau seria chiar de la AC3.
    Lumea oricum nu mai da doi bani pe poveste de la disparitia lui Desmond de pe scena in AC3 si odata cu prevenirea sfarsitului lumii in 2012, intriga luptei dintre asasini si templieri fiind si asa aiurea prelungita ca mai nou,

    Seria, in ce priveste partea moderna a povestii, nu mai are niciun farmec dupa 2012.


    Cat despre tipul ala care a spus abominatia ca Parisul si Londra i se par naspa in comparatie cu Egiptul, serios , nici nu poti sa compari experienta de a explora Roma, Venetia, Florenta, Istanbul, Parisul sau Londra cu cea de a explora pustietatea din Egipt.


    In rest ce pot sa zic, o sa moara e si franciza asta cum a murit franciza Prince of Persia deceniul trecut: l-au tot muls pana cand lumea s-a saturat de el si murind prin 2010 cand putini mai dadeau 2 bani pe el.

    Ubisoft repeta istoria si in privinta lui AC.



    Pacat, ce frumoasa a fost povestea din primul, chit ca era repetitiv, dar dialoguri din alea filosofice dintre Altair si mentorul sau ori cele dintre Desmond si Vidic despre societate, masele muritorilor de rand, control si civilizatie nu o sa mai vedem vreodata in seria asta.

  9. #129 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie-mi place ce-am vazut despre jocul asta pana acum si nu m-am uitat la toate gameplayurile pt ca risc sa-mi stric experienta ca si la SOM.

  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai mie-mi place. Am tot vazut videos, dar nimic pe partea de poveste. Mi se pare foarte misto lumea, dar si partea de combat. Eu clar il voi lua si-l voi juca pe Xbox One X


  11. #131 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Bai mie-mi place. Am tot vazut videos, dar nimic pe partea de poveste. Mi se pare foarte misto lumea, dar si partea de combat. Eu clar il voi lua si-l voi juca pe Xbox One X
    Daca iti place sa revezi acelasi combat pe Jackie Chan Style pe care il vedem de la AC1 incoace in care inamicii te ataca pe rand, unu cate unu, ok, gusturile nu se discuta.
    Doar in clipul asta observ ca inamicii sunt total lipsiti de AI ori pe Easy Mode, sunt momente cand aia efectiv nu se misca, nu fac nimic, rareori mai lovesc,dar lovesc ca niste amatori.
    La cat de puerile sunt luptele, mai lipsea muzica din Benny Hill pe fundal si totul era perfect.

    Si muica, cum trage Bayek ala cu arcul! Adica nici englezii, nici mongolii n-au reusit performanta de a trage cate o sageata per-secunda.
    Adica, abia a putut vreun olimpic de azi sa traga 11 sageti intr-un singur minut, si doar la un interval de 3-4 secunde.
    Si poate Bayek al nostru cu un arc primitiv prin Egiptul Antic sa traga doua sageti la un interval de 1-2 secunde, dar bine, el e asasin, ca poate sa traga cu arcul chiar si cand ALEARGA, fara niciun recul, fara pauza. Cred ca Legolas si Hawkeye sunt deja rosii de furie si invidie.


    Si de asta tind sa cred ca jocul o sa fie la fel de FAIL ca Far Cry Primal.
    Dar ce conteaza cand oricum il vor cumpara milioane de fani care nu vor sa-si puna neuronul la contributie cand joaca, generatia mileniala care nu pune deloc intrebari, ci ia totul de-a gata si mananca tot ce zboara.
    Nu-i de mirare ca francizele Far Cry, Tom Clancy si AC inca exista (chiar daca calitativ vorbind, sunt moarte) cand vezi ca jucatorii casual trec cu vederea si peste cele mai elementare fracturi de LOGICA si fizica elementara si le cumpara de-a gata dupa ce au fost impresionati cu cateva trailere.
    Piata de Gaming pare sa semene din ce in ce mai tare cu un experiment psihologic desfasurat la nivel global (si ca sa fiu in tema cu topicul, TEMPLIERII au planuit asta! )

  12. #132 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Man, e un joc. Daca nici in jocuri nu putem face chestii extraordinare... nu vreau un real life simulator, sa imi scoata peri albi si nici Dark Souls.
    Cui ii place, il cumpara, cui nu, nu.

  13. #133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg ce tot cauti pe thread daca nu-ti place jocul/seria. Pe mine nu ma vezi pe thread-ul de Destiny 2 facand acelasi lucru...

  14. #134 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    @Alex Khan daca toata lumea s-ar ghida dupa logica ta, nu s-ar mai distra nimeni. E normal ca un joc sa sfideze realitatea, pentru ca atunci cand bagi discul in consola sau PC, dupa caz, sa iesi din cotidian si sa experimentezi altceva. Daca am sta sa analizam salturile imposibile facute de Nathan Drake sau Lara Croft, viata regenerabila din majoritatea shooterelor, cutia de carton a lui Snake sau modul in care un asasin aterizeaza nevatamat intr-un car cu fan, atunci nu am mai cumpara nimic, in afara de simulatoarele sportive.

    Daca iti place sa tragi cu arcul intr-un mod cat mai realist, poti merge oricand in padure sa iti demonstrezi abilitatile.

  15. #135 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Dar ce conteaza cand oricum il vor cumpara milioane de fani care nu vor sa-si puna neuronul la contributie cand joaca, generatia mileniala care nu pune deloc intrebari, ci ia totul de-a gata si mananca tot ce zboara.
    Ma faci prost ?

    Nu mai bine te duci tu pe un thread cu un joc care sa-ti placa ?

  16. #136 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu inteleg ce tot cauti pe thread daca nu-ti place jocul/seria. Pe mine nu ma vezi pe thread-ul de Destiny 2 facand acelasi lucru...
    Pai singurele chestii care ma mai atrag la seria asta sunt tematica, sistemul de Parkour si explorarea, ATAT.
    Eu o sa testez jocul la un moment dat, dar sunt sceptic ca va fi mai bun decat ultimele titluri.

    Pana una alta, vorbim de aceiasi producatori care in 2012 ii dureau la banana ca ne pierdeam salvarile la AC3 din cauza sistemului de Cloud , chiar si dupa 10 ore de joc, pierzand tot progresul....tot pe aceiasi indivizi ii dureau in cot de plangerile noastre legate de optimizarea proasta din AC Unity in 2014.
    De asta ma indoiesc ca AC Origins va fi mai bun.

    Inteleg, nu trebuie sa fie realistic, ca doar e joc, dar parca jocul se inspira din realitatea istorica.

    Adica, am vazut RPG-uri gen The Witcher 3, Skyrim si Dragon Age care respectau mult mai bine legile fizicii....si vorbesc de RPG-uri FANTASY.
    La Tomb Raider , Mario sau Uncharted mai poti trece cu vederea, dar la AC, care cica-i de "inspiratie istorica", nu prea.

  17. #137 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu pot sa cred ca oamenii cauta logica si realism in jocuri, ele trebuiesc sa faca fix opusu. Nu te forteaza nimeni sa il cumperi...vrei sa il joci bine, nu vrei...iarasi bine. Daca vrei realism o sa joci doar ArmA pe partea de shooter si random simulator de masini. Ai fi surprins sa afli cate jocuri respecta "realitatea".

  18. #138 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Așa a vomitat ăsta inepții și despre Mass Effect...E la moda sa fii hater.

  19. #139 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Așa a vomitat ăsta inepții și despre Mass Effect...E la moda sa fii hater.
    Faptul ca critic inseamna ca sunt hater?
    Ca nu suport sa-mi fie insultata inteligenta in jocuri create de scenaristii si dezvoltatorii lui peste prajit, asta e.

    Consider ca am facut observatii de bun simt. Mai degraba, e la moda sa critici ca sa nu te trezesti ca joci acelasi "excrement" frumos impachetat si reciclat asta in timp ce producatorii scot milioane de dolari, iar tu ramai cu buza umflata. Nu de alta, dar factorul "FUN" e cam in scadere de la titlu la altul, jocurile nici macar nu mai sunt jocuri, ci doar filme interactive cu QTE-uri.

    Pana una alta, intorcandu-ne la subiect, o sa aiba macar jocul asta ceva misiuni STEALTH?

    Sau avem de-a face cu inca un Warrior's Creed ca-n AC3, unde numai asasin nu erai?

    ---------- Post added 03-09-2017 at 19:52 ----------

    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Nu pot sa cred ca oamenii cauta logica si realism in jocuri, ele trebuiesc sa faca fix opusu. Nu te forteaza nimeni sa il cumperi...vrei sa il joci bine, nu vrei...iarasi bine. Daca vrei realism o sa joci doar ArmA pe partea de shooter si random simulator de masini. Ai fi surprins sa afli cate jocuri respecta "realitatea".
    Acelasi argument demodat cu " daca nu-ti place, nu cumperi, sau fa-ti tu joc".
    Serios, sunt satul de fraza asta de mai bine de 15 ani sa o tot citesc.

    Nu, poate daca jucatorii n-ar mai cumpara aiurea porcariile reciclate ale producatorilor mari si ar baga presiune, poate ar pune si ei umarul la treaba sa dezvolte jocuri mai de calitate.

  20. #140 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Esti hater pentru ca critici bazandu-te pe NIMIC. Fii critic dupa ce se lanseaza jocul si trage un review daca vrei. Sa nu mai vorbim de faptul ca inventezi abureli ieftine.

    Pune mana si citeste niste carti despre "critica" sa vezi diferenta dintre critica constructiva (argumentata, fara dejectii verbale, formata dupa experienta lucrului in cauza, cu tot cu posibile solutii) si HATE (voma, vulgaritate, non-argumente inventate).

    Da-i drumu' si trolleaza mai departe daca vrei, oricum vorbesti cu peretii.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts