Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 18 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #181 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Gluma ca gluma dar m-ar interesa cat de "pe bune" sunt bugurile alea.

  2. #182 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Pai au avut disclaimer, ala era "god mode" strict facut posibil doar pt acel review. In jocul final, orice combinatie de butoane ai apasa, n-o sa poti zbura pe acolo...

  3. #183 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    oara exista pe undeva harta din Black Flag suprapusa peste asta de la Origins?

  4. #184 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pacat ca nu au bagat HDR in joc si pacat ca nu se simte 4K-ul , in rest pare altceva pana acum.

  5. #185 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Patch-ul de HDR pe toate platformele ar trebui sa ajunga acum la inceputul lui noiembrie, odata cu upgrade-ul pt One X.

  6. #186 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Atunci mai astept putin daca vine in cateva zile.. mereu uit cum AC este in regula la 3-4 luni de la lansare.. jocul imi place.

  7. #187 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Asta nu inseamna ca jocul e BUN sau PROST, ci e exact cum m-am asteptat sa fie, adica mediocru.
    Pe metacritic, ma uit doar la userscore, adica media obtinuta de recenzii scrise de jucatori de rand, ca ala e mai realist decat media obtinuta din urma recenziilor scrise de clickbait-uri caruia ii fac publicitate:
    Xbox One -6,1
    PC - 6,4
    PS4 - 7,7

    Assassin's Creed Origins for Xbox One Reviews - Metacritic
    Assassin's Creed Origins for PlayStation 4 Reviews - Metacritic
    Assassin's Creed Origins for PC Reviews - Metacritic

    Cum jocul abia a aparut, jocul tot primeste note din ce in ce mai mici.
    Ia mai arunca acum o privire la userscore. Tot mediocru?

  8. #188 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    oricum , jenanta chestie..eu cred ca mai bine amanau data de lansare a jocului , stau cu jocul pe raft ca sa vina patch-ul.. doar pt ca xbox one X..

    de pe site-ul lor :

    https://assassinscreed.ubisoft.com/g...nch-essentials

    "There will be another Title Update available in early November, which will most notably include 4K and Dolby Atmos support for Xbox One X and support of HDR displays for all platforms."

    cel putin cutscene-urile sunt de pe vremea xbox 360.. sau asa arata , jocul are momente cand este mai ok ca si grafica , dar la general pare un joc mai vechi.. asta e , mai astept
    preferam sa-l scoata ca si pe tomb raider la 1 an diferenta decat sa faca chestii d-astea, ok , ai exclusivitate cu MS , pai .. baga cu ei si gata.

  9. #189 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Ia mai arunca acum o privire la userscore. Tot mediocru?
    Stai sa ghicesc....game testerii si angajatii de la Ubi ?

  10. #190 SP
    Member Smara's Avatar
    Am aproximativ 19 ore in joc si Level 22. Scriu cateva randuri pentru cei indecisi. Nu testez jocuri, nu lucrez la Ubisoft, etc....si mi se rupe de ce alte note mai are pe nu stiu unde. Tin sa precizez ca am o nota de subiectivism datorita locatiei, mi-am dorit inca din AC2 sa ma joc in lumea antica.

    Revenind la joc , este extraordinar de frumos !

    Lumea este foarte vie. Are multe elemente similare cu Witcher 3, insa asta nu-i rau. Harta este imensa, cu diverse forme de relief.

    Grafica, superba ! Totul arata asa cum imi doream. O explozie de culori foarte frumos realizata. Si apa....apa este una dintre cele mai placute surprize : apa de mare este diferita de apa de lac, care este diferita de apa dintr-o mlastina care este diferita de apa din Nil. Iar dinamica ei este foarte ,,fluida,, daca pot sa spun asa. Sa vezi nisipul alungat de vant peste luciul apei la apus este o experienta foarte placuta. Nu cred ca poate fi comparata in nici un fel cu cea de 360 .

    Povestea este interesanta,cu personaje istorice implicate. Am avut senzatia ca s-au inspirat din cartea Razboinicii Nilului a lui Wilbur Smith in arhitectura ei. Elementele SF putin prezente pana acum. Caracterul este bine conturat, foarte customizabil in ce priveste echipamentul si armele. Daca ai mai jucat jocuri de la Ubisoft, in Ubisoft Club te vor astepta cateva surprize placute. Eu care sunt mai nostalgic, am ramas placut surprins.

    Daca urasti microtranzactiile nu vei fi deranjat aici de problema asta. Nu simti nevoia de ele. Cine vrea sa avanseze mai usor plateste, cine doreste sa se bucure de poveste, a platit deja.

    Am avut doua mici probleme cu el. Dupa ce am terminat un capitol a inceput incarcarea urmatorului. Si a tot incarcat vreo 3-4 minute, astfel incat a devenit evident ca se blocase. Am iesit din joc, am reintrat si totul a fost ok. In a doua situatie, similara as zice, m-a scos direct in meniul consolei, nu am mai trecut la nivelul urmator. Am intrat in joc si am continuat de unde ramasesem.

    Din punctul meu de vedere este cel mai bine realizat AC de pana acum. Nu au inventat roata, insa nici nu doream.

  11. #191 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Jocul arata foarte bine si fara HDR. Nici nu mi-am dat seama ca nu are.

    Ce este cam dubios, este spider man style. Te cocoti peste tot, fara niciun efort.

  12. #192 SP
    Member Popae36's Avatar
    Jocul oricum va avea texturile low pe ps4 pro,nu are destula memorie pentru asseturile 4k,ca si in shadow of war,asa ca cei care vor high res vor trebuii sa joace pe pc sau xox.

  13. #193 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Al dracu xbox x, zici ca are cine stie ce mot peste ps4 pro

  14. #194 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Cu mot sau fara cam asa e

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai chiar este. Asa cum PS4 este peste Xbox One, la fel si One X este peste PS4 Pro. Si mi se pare fair sa se reflecte si in calitatea texturilor in jocuri. Pentru ca se poate.

    Daca un joc ruleaza 1080p pe PS4 si doar 900p pe Xbox One, de ce sa nu ruleze pe One X si texturile la rezolutie mai mare, pentru ca are mai mult RAM ? Sau este corect ca doar PS4 sa fie peste Xbox One dpdv putere de procesare/reprezentare grafica ?

    Sper doar ca toti producatorii sa faca acelasi lucru pe viitor si sa nu le faca identice, doar de dragul egalitatii.

  16. #196 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu cere nimeni egalitate, doar ca nu vreau pe ps4 pro grafica de pe ps4 vanilla.. cam atat , vreau o grafica mai apropiata de Horizon.

    cand joci pe un tv mai mare de la 1-2 metri de el se simte cand se vede prost, prin comparatie cu alte jocuri, daca joci de la 4-5m distanta sau pe un ecran mai mic probabil ca nu observi imperfectiunile pe care altfel nu le vezi in alte jocuri de generatie mai veche chiar.

    in fine, am zis, jocul imi place si deabia am facut 2-3 levele pe personaj , insa am sa astept patchul de noiembrie ca sa ma bucur cum trebuie,iar asta ma cam nemultumeste.. pt ca trebuia sa fie day one .

  17. #197 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am inteles ce zici si da, ai dreptate. Dar sunt sigur ca deja are dezolutia de 2K cu checkerboarding-u ala al lor, deci calitatea texturilor a crescut fata de PS4 normal care-l ruleaza la "doar" 1080p.

    Oricum, au un contract mare cu Microsoft, de le-a impus inclusiv tinerea patch-ului pana la lansarea lor.

  18. #198 SP
    Member Popae36's Avatar
    Ceea ce am afirmat mai sus este dovedit,deci in nici un caz nu sunt hater,doar spuneam la ce sa va asteptati.

  19. #199 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    EA si UbiSoft sunt cu MS, asa ca nu e nimic spectaculos in videoul ala ..
    daca se vrea se scot chestii misto din ps4 pro , desigur , este mai slab fata de xbox one X , insa nu este la nivel cu ps4 vanilla sau xbox one s , iar prezentarea de mai sus duce ps pro in liga aia ( si asta inca de la inceputul clipului ) .... iar eu am vazut chestii senzationale pe ps4 pro pana acum , departe de ce poate Shadow of War pe Xbox one X ..in fine, deja ne-am dus in offtopic , brigada diverse.

    e clar caci, de cum o sa iasa xbox one x youtube-ul o sa behaie de clipuri de genu , este momentul de rasuflare a fanilor xbox ce au indurat comparatii intre one S cu ps4 vanilla si pro ,fiind cea mai slaba consola din comparatie cu mici sclipiri pe ici colo, asa ca marketingul se pare ca functioneaza "corespunzator" in cazul one X , exact cum a fost si in cazul ps4 pro.

    este bine totusi ca Phil Spencer duce xbox acolo unde trebuie si e pacat ca nu a fost de la inceput in trenul asta pt n-ar fi bine pentru piata consolelor ca playstation sa nu aiba un rival pe masura.

  20. #200 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Mda deci din 2013 pana in 2017 ubi si ea u fost cu sony ca pe ps "se vedea mai bine" si dintr o data s au schimbat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 18 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts