Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 18 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #201 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Gata, au dat drumul la patch pt hdr pe pro

  2. #202 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Foarte misto asasinu acum dupa patchul de HDR , inclusiv cut scenes-urile se vad bine, plus texturile de la flori / iarba sunt mai bine definite.

    in plus, foarte misto jocul !

  3. #203 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ba da am cum sa folosesc hidden blade cand vreau? Eu numa nu gasesc cum sa-l echipez, si da l-am primit dar incep sa cred ca nu-l poti folosi doar cand esti promptat cu triunghi.

  4. #204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai il folosesti pentru asasinari/stealth kill. Pentru toate celelalte...exista sabii.

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa mai bine de 15h in joc, jucate pe un Xbox One normal, pot spune ca-mi place. Jocul este foarte bine facut, nu am dat peste niciun bug deranjant pana acum, arata foarte bine chiar si pe consola asta, iar ca gameplay este senzational.

    Harta si directia artistica a jocului sunt absolut fabuloase. Poti merge oriunde, oricand, fara nicio limita (bine, e posibil sa mori dintr-o lovitura sau o sageata daca ajungi intr-o zona cu inamici cu un nivel mult peste al tau), iar momentul ala cand schimbi cu Senu si mergi efectiv pana unde vrei tu, este...

    Ok, dureaza putin pana te acomodezi cu noul sistem de combat si cu combinatia dubioasa de butoane, dar odata stapanite, te poti bate fara probleme si cu 4-5 inamici si sa supravietuiesti.
    Ce-mi place este faptul ca in marea majoritate a timpului, poti aborda totul stealth si asta chiar functioneaza acum.

    Eram langa un camp de inamici si am vazut putin langa, o oaza cu palmieri, unde aveau culcusul niste hiene. Asa ca am fost acolo si le-am atras dupa mine, in tabara respectiva, dupa care m-am urcat pe o cladire si i-am lasat sa se macelareasca intre ei.
    La fel am vazut banditi care atacau impreuna cu niste lei, in ambuscade printre ruine, in desert.

    Pe partea de misiuni s-au inspirat teribil din Witcher 3 si am ajuns de la o misiune simpla in care un tip la renovare, a gasit niste hieroglife pe peretele casei, la un sir de 4-5 misiuni, terminate in mijlocul desertului, intre ruine, cautand o comoara.

    Faptul ca peste tot poti gasi ceva comori, te impinge sa explorezi cat mai mult si sa descoperi cat mai multe de pe harta, chiar si in zonele intinse si pustii. Am gasit chiar si o corabie in desert sau temple pe sub apa

    Partea misto este insa partea de RPG. Gasesti arme si comori peste tot si ca sa nu le tii pana le vinzi, le poti da dismantle iar cu bucatile rezultate, iti poti face upgrade la diverse lucruri care te ajuta (gen hidden blade sau pouch). Tot pentru asta, trebuie sa vanezi animale (desi este mai greu decat pare in mare parte) sau sa jefuiesti comercianti care merg prin desert.

    La origini, este tot un Assassins' Creed. Tot in capite de fan/frunze de palmieri aterizezi dupa un leap of faith. Universul si anumite elemente sunt tipice jocurilor precedente, dar consider ca anul de pauza a fost luat chiar pentru noi, pentru jucatorii de rand si chiar au ascultat doleantele comunitatii.

    Overall imi place foarte mult si desi timpul meu de gaming este limitat, abia astept sa ma intorc la consola sa mai fac o misiune mica sau sa mai explorez putin din harta.

  6. #206 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Nu vreau sa intru in nici un fel de polemici cu detractorii seriei Assassin's Creed, insa celor care au prejudecati legate de Origins, le recomand cu onestitate sa le lase de o parte si sa joace jocul.
    Cred ca este imposibil sa nu-ti placa acest joc. Eu nu sunt si nu am fost niciodata fanul superlativelor, asa ca nu am sa-l fac pe Origins nici epic, nici senzational, nici extraordinar si nici fantastic. Jocul este bun si punct.
    Vorbesc din postura unuia care are deja peste 60 de ore de joc, la level maxim (40) si cu tot echipamentul de legendare (arme, armuri, outfit).
    Modul cum au reprodus cei de la Ubisoft Egiptul antic in acest joc, este remarcabil. Arhitectura, vegetatia, fauna, locatiile urbane, formele de relief, apa, sunt minunat reprezentate si cu siguranta va vor face sa le admirati si sa va bucurati de ele.
    Jocul are de toate: main quest acceptabil ca si poveste, side quest-uri chiar daca putin repetitive, multe si destul de complexe. Are o gama variata de bossi sau mini bossi care reprezinta provocari constante, si atractive prin rasplata invingerii lor. Exista astfel luptatori de elita care va urmaresc in joc pentru a va ucide, numiti philakes si care sunt foarte letali. Exista arena, cu alti bossi gladiatori de elita care trebuie invinsi. Exista arene cu elefanti de lupta, care de asemenea sunt o provocare serioasa. Si nu in ultimul rand, trialurile reprezentand lupta si invingerea zeilor. Ieri a fost lansat primul si il reprezinta pe Anubis, zeul mortii, care daca este invins, recompenseaza jucatorul cu o sabie legendara extrem de pretioasa.
    Deci, recomand cu calura Origins. Mergeti si explorati piramindele, sfinxul, biblioteca si farul din Alexandria, precum si multe alte mari monumente ale Egiptului. Luptati-va cu lei, leoparzi, hiene, crocodili, hipopotami, elefanti, phylakes, gladiatori si zei, si va asigur ca nu veti fi dezamagiti.

  7. #207 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar ymy, am vazut ieri Trials of the Gods, dar cum intru in el ? Sau trebe sa am un anumit level ? Sau trebuie sa merg undeva anume pe harta si pot la orice level ? Eu sunt 19 sau 20 momentan.

  8. #208 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Daca nu ti-a aparut trialul in sectiunea questuri din meniu, atunci inseamna ca nu-l poti face decat cand vei avea level 40. El este localizat in desert, undeva la vest in regiunea Shiwa.

  9. #209 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Assassin's Creed: Origins

    Mi se pare mie, sau este foarte prost optimizat fata de Horizon? Devine foarte frustrant cu atatea fpsdrops pe un PS4 Slim, n-am avut problema asta la Horizon care mi se pare oricum mai aratos dpdv grafic.

    O sa-l incerc si pe PS4 Pro, poate acolo o sa am o experienta de joc mai buna...

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #210 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Mi se pare mie, sau este foarte prost optimizat fata de Horizon? Devine foarte frustrant cu atatea fpsdrops pe un PS4 Slim, n-am avut problema asta la Horizon care mi se pare oricum mai aratos dpdv grafic.

    O sa-l incerc si pe PS4 Pro, poate acolo o sa am o experienta de joc mai buna...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Păi dacă ai PS4 Pro, de ce nu-l joci direct acolo?

  11. #211 SP
    Member Smara's Avatar
    Eu am level 35 si mi-a aparut trialul cu Anubis, probabil ca intradevar este necesar un anumit level, insa care... nu pot spune din pacate.

  12. #212 SP
    Senior Member keanustar's Avatar

  13. #213 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Păi dacă ai PS4 Pro, de ce nu-l joci direct acolo?
    Pentru ca-l am in alta locatie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #214 SP
    Member geo971986's Avatar
    Se stie cate trials of gods vor fi? Anubis mi s-a parut destul de usor, 3 incercari (lvl 38)

  15. #215 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am primit si eu acces la trial of Anubis ieri, aveam level 20 si da, iti apare pe harta doar ca inca nu m-am incumetat sa-l fac, daca tin minte sugested level pt trial e 40 asa ca pana nu ma mai incarc, astepte.

  16. #216 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Vad ca anubis mai este valabil 3 zile, nu cred ca ajung la level 35-40 in 3 zile, dupa ce se intampla ?!
    Dispare misunea ?

  17. #217 SP
    Junior Member SirWyx's Avatar
    Ar fi nasol sa dispară. Eu nu sunt acasă și abea aștept sa joc și eu aco cu toate bonusurile. Sper sa nu fie ce cred, adică sa dispară eventurile

    Sent from my SM-N910S using Tapatalk

  18. #218 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din cate am inteles va fi event cu alt zeu dupa ce dispare misiunea cu Anubis, iar dupa ce fac eventuri cu toti cu care si-au propus le vor relua. Deci o sa ai sansa mai tarziu sa dai de Anubis, daca o sa mai ai chef de jucat pana reiau ei ciclul.

    Btw... am vazut ca lumea se plange de un mic downgrade grafic pe PS4 si Pro dupa 1.03 si mai rau dupa 1.04. Ziceau ca sunt draw distance mai mici, shadow details etc mai slabe. Voi ati observat ceva? Eu n-am jucat cat a fost 1.02.

  19. #219 SP
    495
    Member 495's Avatar
    L-am terminat in doua zile, pe la level 33. Acum sunt 38 si incerc sa curat harta pt singurul trofeu care imi lipseste inainte de platina, cel cu... harta curatata!

    Dupa Unity si Syndicate, unde aveai zona de oras, tot organizat, frumos, asta pare a fi vreo 3-4 jocuri combinate. Ai assasins creed, ai far cry si ai si witcher 3...

    Povestea e slaba, personajele sunt ok, gameplayul e peste medie, questurile sunt foarte bune! Zonele sunt FOARTE variate, preferata mea fiind cea cu aquaduct-ul. Cele cu desert si cu casele de chirpici m-au lasat rece, fix cum spuneam inainte de lansarea jocului. Ceea ce nu stiam inainte sa il joc e ca nu prea ai treaba cu barcile, ca in black flag. Doua, trei misiuni si gata. Nu upgrade-uri la barca, nu cantece, perfect!

    Nu cred ca va castiga niciun GOTY, dar e mai bun decat ma asteptam. Arata foarte bine pe un pro, n-am avut niciun bug in 35h pana acum si sper sa nu am in urmatoarele ore, vreau sa termin tot ce e pe harta si nu ma mai ating de el. E bun un joc din asta din cand in cand, in care intri, stai vreo 12h fara pauza, urmatoarele zile la fel dar nu vrei sa te simti burn out. Bine ca am dlc la horizon, dlc la little nightmares si la noire acus, ca deja innebunesc cand ma uit la harta aia si o vad plina de ? si !.

    Am facut un anubis la level 37 si probabil aveam eu arcuri bune, upgradate ca nu prea am pierdut din viata si am reusit din prima. Mi-a picat aceeasi sabie ca in articolul de mai sus dar o data ce ai incercat sabia legendara cursed (damage masiv dar ai o treime din viata) si un topor pt long range nu iti mai trebuie altceva.

    O chestie ce mi s-a parut extraordinara e cum fiecare arma e diferita cu ale ei weapon arts. Un R1 sau un R2 apasat arata foarte fain pe anumite arme, super asemanator cu bloodborne chiar!

  20. #220 SP
    Member geo971986's Avatar
    ^ 2 zile lvl33 nu e putin cam rushed? Eu sunt 40+1 si nu l-am terminat. Fac tot ce gasesc, toate side missions si locatiile. Harta o am dezvelita cam 60 - 65%. Am facut Anubis de 2x insa reward-ul il primesti doar odata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 18 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts