Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 18 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #241 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Ar fi misto sa zica cineva cu xbox one x ce are si ps pro daca-s diferente grafice

    azi si-a mai facut un update, parca se vede mai bine putin , oricum am ajuns in Memphis pe timp de noapte si mi-a picat falca de cum se vedeau buruienile , vegetatia, ceata de deasupra apei.. sclipirile.. orasul.. misto tare.
    Nu îl am pe PS4 Pro dar îl am pe Xbox One X.
    E 4K HDR 30 FPS pe X, se mișcă foarte bine. Ma rog, cu limitările unui 30 fps, însă in rest nici un reproș.
    Singurul lucru enervant care însă nu tine de consola este implementarea de HDR Settings a jocului. Doua slidere unul pt maximum nits al ecranului , celălalt pt temperatura de alb. Maximum nits e bull****. OLED-ul meu duce 700 nits, dacă setez slide-ul oriunde sub 1000, soarele și marginile norilor au fringe. Asta e implementarea lui Ubisoft, fie o rezolva prin patch, fie in buna lor tradiție va rămâne așa pe vecie


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #242 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi filmulet de la Digital Foundry fix despre asta. Poate te ajuta.

  3. #243 SP
    Member dtancu's Avatar
    Ai un link please?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #244 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    banuiesc ca asta e

  5. #245 SP
    Member dtancu's Avatar
    Merci, e așa cum am bănuit. Nice to have ca ajustare dar complet eronat ca labeling. Dacă setezi la limita a ceea ce suporta panelul, se vede ****; sunt pur și simplu doua slidere cu care te joci pana se vede bine
    Mai e mult pana sa înțeleagă Developerii ce și cum cu HDR-ul in gaming...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #246 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din experianta proprie, pe PS Pro, cele mai bune rezultate am reusit sa le obtin cu Brightness la jumatate (default) - 1000 Nits si 130 culoarea hartiei. Asta pe un LG B6. Setand la 800 niti, cat duce TV-ul nu erau highlight-urile atat de vizibile.
    In ultimul patch lansat ieri pentru PS, la change log apare [Xbox One X][PS4] Revised the default Luminance value in the HDR settings

    Lista completa de schimbari in patch-ul 1.05: https://forums.ubi.com/showthread.ph...h-Notes-Forums

  7. #247 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Din experianta proprie, pe PS Pro, cele mai bune rezultate am reusit sa le obtin cu Brightness la jumatate (default) - 1000 Nits si 130 culoarea hartiei. Asta pe un LG B6. Setand la 800 niti, cat duce TV-ul nu erau highlight-urile atat de vizibile.
    In ultimul patch lansat ieri pentru PS, la change log apare [Xbox One X][PS4] Revised the default Luminance value in the HDR settings

    Lista completa de schimbari in patch-ul 1.05: https://forums.ubi.com/showthread.ph...h-Notes-Forums
    Am pus și eu setările tale și într-adevăr se vede mai bine. Tot b6 și ps4 pro.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  8. #248 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am uitat sa precizez ca folosesc HDR Game mode la TV. Toate procesarile pe off, iar culoarea pe 50 cu gamut Wide. O aveam pe 55 cu gamut Normal, dar parca se vede mai eye candy cu Wide si 50.

  9. #249 SP
    Member dtancu's Avatar
    In funcție de ce firmware ai la LG keanu, pune și Dynamic contrast pe high.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #250 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu am ultimul FW. Nu am vrut sa am problemele cu glowing blacks si il astept pe urmatorul.
    Am folosit si eu intr-o perioadata DC pe Mediu, dar am ajuns la concluzia ca e mai ok fara. Cu cat dai DC mai mare, cu atat trebuie sa compensezi prin culoare. Systemul din Origins de HDR mi se pare mai ok fata de alte jocuri, deoarce il poti face sa arate mai luminat, fara clipping.

  11. #251 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

    Atentie la spoilere pentru cei ce nu au terminat Origins.
    Tributul e perfect cu muzica din Gladiatorul.

  12. #252 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    In caz ca sunteti nerabdatori sa cumparati jocul ACUM:


  13. #253 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Jocul e chiar jucabil, eu unu nu am intampinat nici un bug de mai sus. Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul.

    Oricum tu esti gica contra al forumului, nu cred ca ai postat o singura chestie care sa aduca un feedback constructiv sau cat de cat o informatie ok. Orice post cu marca "Alex Khan" ma face sa ma simt de parca citesc un site full de click baits populat de cocalari cum ar fi Click sau Can Can. Pentru ca si acolo ai 0 informatii utile si numai k-kturi.

  14. #254 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Jocul e chiar jucabil, eu unu nu am intampinat nici un bug de mai sus. Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul.

    Oricum tu esti gica contra al forumului, nu cred ca ai postat o singura chestie care sa aduca un feedback constructiv sau cat de cat o informatie ok. .
    Ce feedback constructiv sa aduc la niste jocuri scoase in graba si de proasta calitate?
    Poate nu ai intalnit tu, dar uite ca au intalnit multi altii.
    Spune-le si astora ca jocul nu are buguri:

    https://www.rockpapershotgun.com/201...hes-and-fixes/

    Spune-le si astora de aici ca jocul nu are buguri, care au deschis un val de topicuri despre problemele din joc:
    https://forums.ubi.com/forumdisplay....l-Discussions?

    Sunt jucatori care se plang ca patch-ul nu a aparut pe PC....oh, stai, cateodata uit ca sunt pe un forum de console, dar chiar si asa...
    https://forums.ubi.com/showthread.ph...the-next-patch



    Orice post cu marca "Alex Khan" ma face sa ma simt de parca citesc un site full de click baits populat de cocalari cum ar fi Click sau Can Can. Pentru ca si acolo ai 0 informatii utile si numai k-kturi
    Puteai sa te opresti pana la " Am 16 ore in el, recomand cu toata caldura jocul."
    De la " tu esti gica contra al forumului" si exemplu cu "clickbait-ul" e deja un ATAC LA PERSOANA si o mascarie de 2 bani. Parca era vorba ca nu se discuta persoana.
    Si iti voi da Report pentru asta.

  15. #255 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Gizăz, da' mai uită-te si la jumătatea aia plina a paharului... Din curiozitate, un joc care sa iti placă există? Mi se rupe de AC, nici nu l-am jucat, dar toate postarile tale sunt împotriva jocurilor si asta ma face curios daca există vreun developer/publisher care a reușit sa te mulțumească si pe tine.

  16. #256 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    ma face curios daca există vreun developer/publisher care a reușit sa te mulțumească si pe tine.
    GTA 5
    The Witcher 3
    Pillars of Eternity
    Divinity : Original Sin
    Civilization 5
    Seria BioShock
    StarCraft 2
    Dishonored
    Skyrim....doar pentru anumite aspecte
    Overwatch
    Dragon Age Inquisition
    Red Dead Redemption
    Titanfall 2
    Battlefield 3


    Si multe altele....

  17. #257 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Imi pare rau daca te-ai simtit jignit. Doar faceam o comparatie, nu stiu cam ce fel de standarde trebuie sa indeplineasca un joc ca sa fie pe placul tau, dar iti garantez ca daca acel joc se vrea Open World..cu cat e mai complex, cu atat vei gasi buguri mai multe, probabil 99% din ele vor fi strict de design.
    Eu unu nu am nimic impotriva, pentru ca nu ai cum sa scoti un joc ca Origins sau la alte jocuri la care ai comentat recent 100% curat. E prea complex si prea imens, chiar daca QA o sa testeze marea cu sarea, buguri vor fi mereu.

    Iti multumesc pentru report.

    @Alex:

    GTA V bug complilation, drept urmare, luat exemplu tau, acest joc ar trebui sa fie un gunoi nejucabil cu multe buguri si care a fost grabit?



    Witcher 3...alt gunoi nejucabil din punctu tau de vedere avand in vedere bugurile din video? Deci jocu a fost grabit?


  18. #258 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu am zis ca nu mai iau in veci season pass de la ubisoft, well jocul asta m-a pacalit, e drept ca imi si place seria AC, insa asta e prea bun !

    In acelasi timp este adevarat ca m-am grabit , dar totusi raman cu speranta ca expansionurile or sa fie de nivelul celor de la witcher 3..

  19. #259 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, gusturile nu se discuta... Assassin's Creed a devenit o serie pe care fie o accepti asa cum este si joci ca atare, fie o urasti. Eu unul de exp. tot incerc sa fiu undeva la mijloc... sperand ca totusi la un moment dat Ubisoft va schimbe macazul. De fapt cam toate seriile lor au nevoie de un reboot, ceva. Eu de exp. as prefera sa micsoreze dimensiunea urmatorului titlu, dar sa mai scape de bugs, de repetitivitate, de "aceeasi Mărie dar cu alta palarie".

    Ma tem insa ca nu vor face asta, pt. ca jocurile lor se vand. Asa cum sunt, inca se vand bine. Degeaba se vaita lumea, daca ei acolo in curtea lor, sunt chiar multumiti de ceea ce fac?

    A zis cineva mai sus: priviti si partea plina a paharului! In care includem si faptul ca macar jocurile Ubisoft, ajung sa se vanda la preturi promotionale destul de repede. OK, consideri ca nu merita pretul full un joc de la Ubisoft (like i do)? Nu dai 300 RON pe el la lansare, il iei cu maxim 100 dupa cateva luni. La banii astia, eu zic ca sunt titluri decente.

  20. #260 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sunt cu totul de accord cu "gusturile nu se discuta", dar de la iti spune o parere proprie despre jocul in sine si a posta videouri cu bug complilation in care sa arunci cu noroi ca jocul e nejucabil sau "franciza e moarta" e distanta lunga.

    Intr-o alta ordine de idei, atmosfera din joc e geniala, mai ales noaptea, de apa nici nu mai zic. Cred ca asta va fi singurul joc la care voi cumpara Season Pass/DLC....ever, cred ca e si obsesia mea cu Egypt la mijloc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 18 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts