Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #281 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    L-am terminat si eu .
    79 ore (tot) si destul de lalait ( adica am mai si pierdut vremea ).

    Insa nu stiam de trofeul cu trinkets.. eu le-am vandut pt upgradeuri.. asadar , trebuie sa-l incep iar pt ultimul trofeu..

  2. #282 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    L-am luat, deocamdata se ridica la nivelul asteptarilor. 30 FPS pe PS4 e jucabil, insa sunetul in dialoguri suna ciudat, caracterele suna infundat si de proasta calitate. Muzica si restul sunt ok. E de la joc sau alta problema?
    E de la joc.. asa suna si la mine. Suna ca un joc din 2003.

  3. #283 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Am o dilema, am vazut ca exista posibilitatea sa castigi drahma si experienta in arena. Am identificat 1 dintre ele (Krokodilopolis), insa e mereu inchisa. Trebuie facut un anumit quest pentru a putea le putea accesa? Multumesc

  4. #284 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Trebuie sa inaintezi in main story pt a debloca arenele.

  5. #285 SP
    Member Mishy's Avatar

  6. #286 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Pentru cine bea energizant de la monster vedeti ca e promotie ,puteti loa una din cele doua : 1 pachet resurse pe joc ,1 pachet monezi pe joc , maxim 15 coduri folosite pe un cont.
    https://assassins-creed-origins-mons....ubi.com/login

  7. #287 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Pentru cine bea energizant de la monster vedeti ca e promotie ,puteti loa una din cele doua : 1 pachet resurse pe joc ,1 pachet monezi pe joc , maxim 15 coduri folosite pe un cont.
    https://assassins-creed-origins-mons....ubi.com/login
    Daca esti bautor de energizante, poate e ok. Daca nu, nu merita 4,5 ron pt 500 drahma sau cateva resurse. Lucrurile astea le poti "crafta" relativ repede in joc, fara sa cheltui bani reali.

  8. #288 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Extra-reducere de -20% la AC: O pe Ubisoft Store - Ubisoft-ACO-20

  9. #289 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit si eu sa termin azi, dupa 70h de joaca, povestea principala si toate misiunile secundare ale jocului, ramanand doar cateva zeci de "?" si cateva sincronization points - din ce m-ar interesa sa fac, pentru ca inca sunt tone de chestii marcate pe harta pe care le voi ignora.
    Poate voi verifica putin ce-i cu papirus-urile alea, pentru ca pare fiecare cate un mini quest.

    Ce sa zic despre joc. Uimitor de bun. Mult peste asteptari.

    Grafic este aproape impecabil (Xbox One X si TV 4K HDR ) si am facut, cred, sute de poze.
    Harta este... una din cele mai frumoase si detaliate locatii pe care le-am explorat vreodata intr-un joc. Atentia la detalii este incredibila.

    Mi-a placut foarte mult noul sistem de combat, dar si cum au "refacut" partea de parkour astfel incat 99.9% din cazuri merge unde vrei si nu se mai urca pe pereti sau intra pe geamuri unde nu vrei. La fel, imi place faptul ca l-au facut sa alerge singur, fara sa apesi vreun buton.

    Partea de stealth este foarte bine facuta si am pierdut multe ore luand om cu om, marile fortarete din joc (asta pana la un anumit nivel, ca dupa ce ajungi level maxim, poti intra rambo style si 9 din 10 dati nu patesti nimic) sau incercand aproape toate misiunile asa.

    S-au inspirat atat de mult din Witcher 3 incat parca am jucat o continuare a acestuia si nu a ceea ce a fost Assassins Creed pana acum.

    Povestea principala este...ok. In mod clar se putea mai mult, dar la cat a blamat-o tot internetul, ma asteptam la mult mai slab, deci pot spune ca sunt relativ multumit de ce a iesit.
    Misiunile secundare, in schimb, sunt facute foarte bine, cu o atentie incredibila sa nu devina repetitive pe un anumit segment si nu am avut niciun moment in care m-am plictisit intr-o misiune (sau sa simt ca fac aceeasi misiune over and over).

    Imi place si faptul ca Ubisoft continua sa aduca suport jocului si dupa ultimul patch, au reparat foarte multe lucruri care nu mergeau tocmai perfect (spre exemplu calul, care inainte nu mergea pana la destinatie daca nu exista drum, iar acum te duce cumva pe unde poate, pana aproape si multe altele) si au deblocat anumite lucruri pe care pana de curand le puteam obtine doar cu bani reali (mummy costume sau unicornul, spre exemplu, pe care le-am primit in urma unor questuri si sigur sunt mai multe).

    Cred ca mai sunt multe de spus despre el, da's prea obosit.

    Sfatul meu - daca ati fost vreodata fani ai seriei si v-au pierdut pe drum, dati-i o sansa. Daca v-a placut Witcher 3, dati-i o sansa. Daca vreti un joc cu o directie artistica si grafica impresionanta sau pur si simplu vreti un joc de actiune/aventura bun...stiti ce o sa zic - dati-i o sansa.

    Personal, se cam bate pentru locul 2 de anul asta cu Horizon Zero Dawn, dar cred ca totusi o sa ramana pe 3 (pentru ca HZD a fost ceva original si apreciez originalitatea mai mult decat jocul in sine )

  10. #290 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Daca am fost mare fan al seriei (mi-au placut in mod special AC1 si 2) dar Witcher 3 m-a plictisit destul de tare, merita?

    Cat de mult se pune accentul pe catarat? Sunt multe cladiri (in afara piramidelor) unice pentru explorare? Ceva asemanantor cu tombs din AC2 (adica platforming la greu)?

  11. #291 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu prea se mai pune accentul pe catarat, in sensul ca nu mai sunt puzzles pana ajungi sus. Bayek se catara cam pe tot. Cladirile in mare parte sunt mici ca si inaltime, dar ai multe altele - munti, statui, copaci, garduri, samd.

    Iar ceva asemanator tombs-urilor din AC2 pot spune ca sunt piramidele si alte constructii asemanatoare.

    Nu stiu ce sa zic de plictiseala din Witcher 3. Eu nu m-am plictisit nicio secunda in el si nici in AC Origins. Ba chiar mi se parea ca am atat de multe de facut si nu apucam sa le fac pe toate.

  12. #292 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Dimpotriva, eu nu am fost fan Assassins Creed dar tocmai am devenit unul datorita lui Origins. Nu m-a plictisit nici dupa 50 de ore de joc si inca nu l-am terminat, incerc sa curat fiecare zona. Iar eu am o problema cu plictiseala, intervine repede la jocuri. Legat de Witcher 3 nici la ala nu m-am plictisit, seamana mult intre ele. Dar povestea la Witcher e peste ce are Origins, farmecul lui Origins vine de la locatie, adica hai sa fim seriosi, cui nu-i place sa exploreze Egiptul si piramidele intr-un joc?

  13. #293 SP
    Member dtancu's Avatar
    Mi se par fundamental diferite cele doua. Nu ca grafica sau mecanica, acolo seamănă intr-adevăr. Dar ca și concept. Jocurile gen Witcher, Dragon Age etc pun accentul pe poveste, de regula intr-o lume medievala stil dungeons & dragons.
    Seria AC pune accentul pe explorarea istoriei unei anumite perioade.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #294 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Ma bucur ca au ales open world desi nu sunt mare fan al acestui sistem decat cu mici exceptii, pt ca sunt de parere ca atata timp cat un joc e open world si calitatea si atentia la detalii scade. Aici nu e cazul, decat cu mici exceptii unde NPC-urile se repeta extrem de mult. Ma bucur deasemenea ca desi au implementat sistem de crafting nu te obliga sa culegi plante la fiecare pas, gen Far Cry, nu doar ca taia din imersiune ci si devenea boring ca naiba si frustrant sa tot culegi plante si ierburi.

  15. #295 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Au scos mizeria aia de sistem in care trebuie sa urmaresti un fraier 10 minute cu viteza melcului, fara sa faci nimic? Tailing missions cred ca le spune.

  16. #296 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, nu mai exista multe genuri de misiuni din trecut.

  17. #297 SP
    Member Darthstone's Avatar
    L-am terminat si eu, circa 65 de ore din care ~2 ore idle in joc. Mai am inca 2 zone de descoperit, pana acum am facut cam tot ce am gasit pe harta, toate misiunile si semnele "?". Exceptie cateva pe la piramidele din Giza care sunt ascunse. Misiunile secundare sunt ok, gen witcher, incepi o chestie si ajungi sa faci altceva. Nu am intalnit niciuna deranjanta si toate au avut ceva poveste de spus. Povestea principala e scurta daca doar aia o urmezi iar finalul a fost bun. Combatul e bun, nu m-a plictisit, stealth-ul putea fi mai variat la fel si gadgeturi nu doar cateva sageti. Ma gandesc daca sa mai tin jocul instalat in speranta continutului aditionat sau sa il sterg dupa ce rezolv si celelalte 2 zone ramase.

  18. #298 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Mie mi-a placut maxim jocul. Asa ca am decis sa investesc si in season pass, nu cred ca cele 2 dlc-uri vor dezamagi jucatorii. Mai rau este pt cei care doresc sa joace si horde mode si nu pot creste in lvl fara season pass. Iar de la un anumit wave, te cam lasa "fara aer".Practic te obliga sa mai bagi niste bani. Nu i-am vazut sensul acestei optiuni in arena, nu are nicio miza..

  19. #299 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Triadele mai sunt valabile sau au avut un termen limita?

  20. #300 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Cand vine primul expansion ?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts