Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast
Results 321 to 340 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #321 SP
    Junior Member leul's Avatar
    Salutare. Aveți idee de ce în setările jocului butonul de HDR este gri nu pot sa dau NC on și nici off ? Am un Ps4 pro pe un TV 49MU7002.

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  2. #322 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Vezi in setatile Pro-ului, la sunet si video, sa iti scoata HDR. Poate nu e acitvat. Asigura-te ca ai DeepColor activat pe HDMI-ul in care ai Pro-ul bagat.
    Pe TV poti vedea daca merge in HDR, daca dai pe butonul de home si la quick video settings vezi Standard si un HDR mic in coltul respectiv.

  3. #323 SP
    Junior Member leul's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Vezi in setatile Pro-ului, la sunet si video, sa iti scoata HDR. Poate nu e acitvat. Asigura-te ca ai DeepColor activat pe HDMI-ul in care ai Pro-ul bagat.
    Pe TV poti vedea daca merge in HDR, daca dai pe butonul de home si la quick video settings vezi Standard si un HDR mic in coltul respectiv.
    Multumesc frumos pentru răspuns. Într-adevăr nu aveam activat din televizor HDMI UHD COLOR pe porturile HDMI din one conect. Multumesc.

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  4. #324 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Asa fie, si sa pastreze doar cosmetice. Sa la numeasca cum vor ei, sa redefineasca ce vor ei, atata vreme cat nu vor afecta gameplay-ul. Spun a 3-a oara, pentru jocurile multiplayer/tip MMO, inteleg.
    Retinerile mele privesc in principal componenta/jocurile single player si in ce masura va fi afectata. Si ca tot vorbim de spatele cortinei, in ultima instanta, profitul primeaza indiferent de.. orice. Restul sunt floricele. De multe ori este doar o joaca de-a soarecele si pisica, si niste cascaval la mijloc
    In sfarsit, suntem cam offtopic. Este, ceea ce este.

  5. #325 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Wow! DLC-ul lansat ieri este absolut incredibil! Nu ma asteptam la atat content, practic este ca un Assasins Creed - Origins 2.0, cu multe locatii noi si diferite, imense, inamici noi, animale noi, personaje noi, cutscenes multe, faine si lungi, soundtrack, voice acting, ce sa mai, un DLC perfect!

    Pt 15£ cat a fost, am jucat mai mult in el, decat in alte jocuri AAA, full price! Dat jos pe la 10 dimineata, am terminat cu trofeele pe la 12 noaptea si inca am o gramada de "?", questuri neterminate, zone nevizitate, arme de incercat etc.

    Daca v-a placut jocul de baza, dar ati sarit peste primul DLC, pe acesta nu vreti sa il sariti!

    PS:


  6. #326 SP
    Member clovnusor's Avatar
    M-am apucat si eu de main game si pot sa zic sa sunt foarte satisfacut de schimbarile facute de Ubisoft.

    Am jucat toate jocurile de la primul, mai putin Syndicate si pot spune cu certitudine ca Origins e cel mai "realizat" joc din franciza.

    Singurul minus pe care il vad momentan e level-gating-ul dar nu-i bai. Este clar ca s-au inspirat din W3 (care la randul lui oricum nu-i cel mai original joc) dar din pct meu de vedere il surclaseaza la toate capitolele, mai putin poveste.

    Vad ca DLC-urile sunt f.bine primite si de-abia astept sa intru si in ele dupa ce fac 100% questurile ramase.

  7. #327 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Un sfat mic, lasa ceva timp intre main game si dlc-uri. Mai ales intre vanilla si primul dlc, e destul de similar. Al 2-lea e cu totul alta “bestie”.

  8. #328 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Vesti bune atunci, am terminat si eu primul DLC si mi s-a parut boring si imi cam parea rau ca am luat season pass, dar e bine ce aud de la tine !

  9. #329 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    In ciuda povestii cam praf, macar seria Assassins Creed a progresat spectaculos in ultimii 10 ani....spre deosebire de seria Far Cry.




  10. #330 SP
    Member clovnusor's Avatar
    L-am terminat si eu, minus vreo 2 phylakes si un side quest pe care le voi face zilele astea. Mi-au placut f mult Bayek si lumea in care acesta si-a facut veacul. Am simtit anul extra pe care l-au luat.
    Accept sfatul lui 495 si dupa ce curat harta de icoane, am sa fac o mica pauza pana la dlc uri.
    Unele sisteme rpg mai merita finisate si din pacate gameplay loop-ul se reduce la salveaza ostatic sau omoara inamic dar ma rog, nu m a deranjat f tare.
    Sper sa faca dreptate Greciei antice care este o perioada a istoriei pe care o astept cu nerabdare in AC.

  11. #331 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Primul DLC este boring, al doilea este mult mai fain , daca nu ai luat season pass ia doar ultimul dlc.

  12. #332 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    L-am cumparat si eu la Easter Sales de pe Store era redus la 139 lei. E primul Assassins pe care il joc!

    First parere: atmosfera e grozava. Combatul e dupa cum imi place mie. Te cateri extrem de usor peste tot. Universul din joc e imens. Jocul e foarte colorat iar impresia artistica e la superlativ.

    Ma intriga un singur lucru, il rulez pe Pro, sunt la inceput unele zone in care texturile imi par something like medium quality, blury, oarecum lipsite de detaliu.. E game related sau e doar impresia mea dupa ce m-am obisnuit cu grafica din Horizon?

  13. #333 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Aveam impresia ca furtunile de nisip sunt dinamice dar in toate cele 80 de ore de joc pana acum am intalnit doar cateva care erau scriptate. In afara misiunilor n-am prins nici una. Poate sa-mi confirme cineva daca totusi a intalnit vreuna explorand?

  14. #334 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Una? Am întâlnit o grămadă, ma si saturasem de ele de la un timp...

  15. #335 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si eu am intalnit o gramada. Daca te duci prin toata partea de desert sa descoperi semnele de intrebare, vei intalni mai multe.

  16. #336 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Cum functioneaza triadele ?
    ps.am doar lvl 8 mometan

  17. #337 SP
    Member morphine's Avatar
    Pentru cei care aveți dlc-urile....se merita sa le am ? Văd că e jocul redus pe altex fara dlc uri. Eram curios daca aduc un plus de content semnificativ încât sa-l cumpăr complet.

  18. #338 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da. Ultimul a fost chiar fain si am mai jucat creo 30 de ore la el parca. Daca gasesti gold edition la pret bun, mai bine o iei pe aia.

  19. #339 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Merita. Le gasești și la reducere pe store din când in când.

  20. #340 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Free on Uplay, from June 19th to June 21st


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts