Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #161 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ...la orice proiect exista buget de marketing si buget de productie si nu au treaba una cu alta, nu se ia niciodata dintr-o parte sa se bage in alta parte.
    Aici tin sa te contrazic.

    Pana sa se imparta bugetul ala pe caprarii (marketing/productie), exista un singur buget, o singura suma (suma care se poate modifica si ea dupa cum bate vantul). Iar in functie de interesele, targeturile si puterea de decizie a fiecarui manager, bugetul ala se imparte 70/30, 60/40, whatever, dupa enspe mii de call-uri si schimburi de mail-uri. Si da, se si ia dintr-o parte ca sa se bage in alta parte, daca socoteala de acasa nu se compara cu cea din targ

  2. #162 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  3. #163 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post




    WOW, lupte cu zei gigantici in stil God of War...cine ar fi crezut ca s-ar fi ajuns la asa ceva dintr-o franciza care candva se axa pe explorat orase si pe acuratete istorica cu un pic de elemente SF?

  4. #164 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie mi se pare ca ai descris perfect AC Origins

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  5. #165 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  6. #166 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    WOW, lupte cu zei gigantici in stil God of War...cine ar fi crezut ca s-ar fi ajuns la asa ceva dintr-o franciza care candva se axa pe explorat orase si pe acuratete istorica cu un pic de elemente SF?
    nu vreau sa par ca te insult, dar se vede ca nu le ai 100% cu seria AC, spre exemplu, doar in AC4 ai: un artefact care poate sa creeze o holograma cu locatia oricarui om de pe planeta in timp real atat timp cat ii ai sangele, pesteri antice care au sisteme de siguranta cu raze laser, un om care este renascut constant, o zeita extraterestra semi spirit semi inteligenta artificiala care se presupune ca a creat umanitatea, o armura Mayasa rezistenta la gloante si orice fel de damage, seria AC nu a avut niciodata "un pic de elemente SF", ea a fost Full SF cu fantezie de magie, extraterestri, tot ce vrei tu, de la inceput

    toate alea doar in AC4, sunt lucruri mult mai extraordinare in alte jocuri AC, cat despre ce arata in trailerul ala in Origins, pun pariu 100% ca sunt doar niste viziuni

  7. #167 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, don't feed the troll


  8. #168 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Ar putea fi ultimul trailer



  9. #169 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant


  10. #170 SP
    495
    Member 495's Avatar

  11. #171 SP
    Senior Member nina's Avatar
    a jucat asta de s-a plictisit de el si e uploadat pe 25 oct 6 parti


  12. #172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au aparut reviews-urile

    9 de la IGN


    3.5* de la Easy Allies



  13. #173 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe recenzia de la IGN nu mai dau doi bani. Celelalte doua m-au convins, sale.

  14. #174 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sale sau luat 50/50 cu cineva. In jurul la 100-120 lei merita. Eu asa astept sa-l iau si asta mai mult pentru lume.

  15. #175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Digital e scump, nu as da 150 pe AC. Am dat in trecut, pret full, day one. Cand AC a însemnat ceva pentru mine. Mi-aș fi dorit să fie o capodoperă, dar nu prea se mai pupa asocierea asta cu seria AC. Da, o să-l joc cu siguranță, cum spui și tu, la 100 de lei.

  16. #176 SP
    495
    Member 495's Avatar

  17. #177 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cum nu dau 2 centi pe notele de la IGN.com si alte clickbait-uri infecte, notele recenziilor date de jucatori pe metacritic si steam nu sunt foarte satisfacatoare.
    Jocul e cel mult MEDIOCRU: se mentioneaza ca-i gameplay repetitiv de tip Far Cry third-person in Egipt, o gramada de misiuni plictisitoare si nimicuri pe harta, acelasi motor grafic Anvil primitiv, poveste slaba, personaj plictisitor.


    Pacat, macar daca faceau un joc cu tematica in Japonia Feudala fiindca il astept de vreo 5 ani asa ceva, dar bine a aparut Nioh.

  18. #178 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uimitor, dupa cat ai blamat jocul INAINTE sa apara, nu ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut notele primite dupa lansarea jocului. WOW!!!

  19. #179 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Uimitor, dupa cat ai blamat jocul INAINTE sa apara, nu ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut notele primite dupa lansarea jocului. WOW!!!
    Asta nu inseamna ca jocul e BUN sau PROST, ci e exact cum m-am asteptat sa fie, adica mediocru.
    Pe metacritic, ma uit doar la userscore, adica media obtinuta de recenzii scrise de jucatori de rand, ca ala e mai realist decat media obtinuta din urma recenziilor scrise de clickbait-uri caruia ii fac publicitate:
    Xbox One -6,1
    PC - 6,4
    PS4 - 7,7

    Assassin's Creed Origins for Xbox One Reviews - Metacritic
    Assassin's Creed Origins for PlayStation 4 Reviews - Metacritic
    Assassin's Creed Origins for PC Reviews - Metacritic


    Cum jocul abia a aparut, jocul tot primeste note din ce in ce mai mici.

    Nu ca sunt hateri, dar sa primesti acelasi joc reciclat si refacut cu alta tematica din 2007 incoace ti se cam ia.

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    1st of all, te rog sa nu mai dai quote la postarea anterioara.

    Referitor la userscore de pe metacritic, iti recomand sa nu mai iei in considerare aberatia aia de nota sau ce posteaza toti oligofrenii. Sunt fff multi oameni care dau 0 sau 1 unui joc peste medie, doar pentru ca nu face si cartofi prajiti sau ce alte gargauni au ei in cap. Vezi ce note a primit de la useri Shadow of War. Iar jocul sigur nu este de nota 3, cat timp este jucabil. Sub 5 mi se pare fair sa avem jocuri pe care efectiv nu le poti juca, pentru ca sunt pline de bug-uri sau probleme tehnice.

    Sectiunea aia ar trebui scoasa cu totul de pe metacritic, dar din punctul meu de vedere, tot site-ul ar trebui inchis sau uitat undeva intr-un colt intunecat al internetului.

    Daca vrei sa-ti faci o parere pertinenta despre un joc, vezi un review de la o persoana de incredere (desi nu stiu daca exista asa ceva) sau vezi gameplay videos la greu, daca nu poti imprumuta jocul sau nu are demo.

    Referitor la joc, fiind un joc de la Ubisoft, e normal sa imprumute elemente din celelalte jocuri ale lor, dar la fel, imprumuta foarte multe elemente si de la Witcher 3 sau Metal Gear Solid 5.

    Eu inca n-am pus mana pe el, dar vreau sa-l iau doar pentru lumea aia pe care o lauda absolut toti. + de asta, mi-au placut toate de pana acum, cu mici exceptii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts