Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Coperti/Covers Custom

  1. #1 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar

    Coperti/Covers Custom

    Am povestit intr-un alt post ca am facut o comanda la Altex la South Park - The Stick of Truth si cand mi-a ajuns coletul, inauntru era versiunea Essentials de la joc.

    Cum si eu sunt unul din cei care vor raftul de colectie sa fie perfect, m-am ofticat nitel, am vrut sa il trimit inapoi, dar apoi am gasit un forum cu template-uri de coperti custom pentru te miri ce.
    Stiu, sunt multe site-uri cu coperti custom, dar nu am fost niciodata entuziasmat nici de design, nici de calitate, nici de rezutatul final printat.

    Aici insa pe langa cateva design-uri FOARTE misto la coperti, ideea de coperti minimalista care m-a atras, am gasit si cateva fisiere, PNG si PSD template pentru cam toate formatele, PS3-4, XBOX-uri, Wii, PC, Steam.

    Cu template-urile respective a fost destul de usor sa imi fac si eu coperti cu imagini gasite de mine si sa am un rezulatat final de care sa fiu multumit.
    In felul asta am scapat de problema cu coperti essentials, sau coperti ca cea de la Batman Arkham City care la versiunea GOTY e odioasa complet cu toate "10/10" , "5/5" si restul premiilor postate pe toata fata copertii, sau poate pur si simplu mi s-a parut alt design mai ok.

    M-am gandit sa fac acest thread pentru ca poate mai sunt interesati sa isi mai schimbe aspectul colectiei de jocuri.

    Atasez la post si 2 imagini cu primul batch de coperti printate.

    Forumul de care vorbesc e aici: Custom Cover Art - Minimalist, clean, or alternative box arts for your favorite games - NeoGAF
    dar de asemenea coperti misto sau macar idei interesante am gasit si aici: https://vgboxart.com

    P.S. in coltul din dreapta sus e una care trebuie refacuta e la dark souls care desi are un design foarte misto a iesit mult prea intunecata.
    Attached Images Attached Images 20160113_155452.jpg 20160113_155839.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Auzi, cum le printezi? Adica cum stii marimea? Am si eu de facut niste coperti pentru niste jocuri de Xbox One si PS4 si nu stiu marimea. Erau ceva programe pentru Windows, folosisem cu mult timp in urma, in care alegeai direct pentru ce printai si iesea perfect.

  3. #3 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar
    cum spuneam , cu ajutorul template-ului ... are guide lines si dimensiuni prestabilite ... si au pentru toate formatele...

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe ce hartie printezi ?

  5. #5 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar
    foto, nu glossy, foto... e practic exact fotografie foarte groasa si foarte lucioasa

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru coperta PS4, dimensiunea e de 16,2cm x 27,4cm. Eu am mers din aproape in aproape pana am ajuns la dimensiunea asta. Asigurati-va insa ca imaginea are dimensiunea ok, trebuie minim 300 ppi.

  7. #7 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Aruncați un ochi și pe subredditul dedicat. Și poate găsiți ceva folositor și pe threadul vechi de PS3.

    _____


    Am adunat aici câteva custom covers pentru PS3 pe care le-am făcut de-a lungul timpului. Posibil să fac și de PS4 în limita timpului disponibil, dacă vor exista cereri.

    ---------- Post added 02-03-2016 at 12:55 ----------

    Dacă tot i-am sărit lui tudy în ajutor, o postez și aici. Custom cover pentru Bloodborne.

    Documentele sunt RGB / 300 DPI. Se printează pe hârtie format A3. Documentele au bleed de 5mm (am pus semne de tăiere) pe care-l puteți elimina cu ajutorul unei rigle + cutter.
    Attached Images Attached Images yxqpsmk.jpg ut2d0if.jpg

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am fost la printshop cu tot cu o carcasa si mi-au zis ca nu e mare scofala, le-am explicat ca trebuie printat 100% pe A3, dar nu imi fac decat minim 5 bucati si am zis ca ma reintorc cand am cele 5 covers.

    Graft, am ales varianta cu albastru pentru a se incadra cum trebuie cu restul jocurilor. Berea stiu, nefiltrata

    Daca mai gasiti pe undeva covers pentru Fallout 4 (eu am Steelcase si ma enerveaza), PES 2016 si Forza 5 sa le urcati si aici, preferabil cat mai mari si DPI peste 300.

    LE: Am mai gasit unele, dar urcati daca mai gasiti.
    Attached Images Attached Images pro-evolution-soccer-2016-20th-anniversary-edition-ps4.jpg

  9. #9 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Posibil să fac și de PS4 în limita timpului disponibil, dacă vor exista cereri.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca mai gasiti pe undeva covers pentru Fallout 4 (eu am Steelcase si ma enerveaza), PES 2016 si Forza 5 sa le urcati si aici, preferabil cat mai mari si DPI peste 300.

    Bun, deci următorul pe listă este Fallout 4.

  10. #10 SP
    Member Duni's Avatar
    Un cover pentru Driveclub unde pot sa gasesc?

  11. #11 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă ai răsfoit linkurile precizate de sindweller în primul post și n-ai găsit, o să fac și pentru Driveclub.

    Tot ce vă rog este să aveți răbdare pentru că după cum am mai precizat, mă ocup de ele în limita timpului liber disponibil.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Când o să ai timp, dacă se poate si una pt The Witcher 3? Am o copie promo și arată prea urât în acea carcasă de doi lei. Mulțumesc anticipat, nu e grabă, cândva anul ăsta.

  13. #13 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    S-a notat. Pentru jocurile bune și foarte bune, desigur, facem cu cea mai mare plăcere.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O bere Zaganu de la mine, sar' mana!

  15. #15 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Graft ai cumva un template pentru jocurile de PS4 in format psd, ca as vrea sa imi fac si eu niste custom covers, eventual o sa le postez aicea cand le termin.

    ---------- Post added 04-03-2016 at 05:59 ----------

    Numai conteaza am gasit.




    ---------- Post added 04-03-2016 at 06:19 ----------



    ---------- Post added 04-03-2016 at 16:11 ----------

    Click dreapta open image in new tab ca sa vedeti imaginile, nu stiu de ce nu se vad aicea...
    Witcher 3
    Assassins Creed Syndicate

  16. #16 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Fallout 4, promis și livrat.

    Documentele pentru print le găsiți aici.

    Imaginile sunt RGB / 300 DPI. Când printați folosiți profilul de culoare al documentului!
    Se printează pe hârtie format A3. Documentele au bleed de 5mm (am pus semne de tăiere) pe care-l puteți elimina cu ajutorul unei rigle + cutter.


    -

    Următorul pe listă este Driveclub.
    Attached Images Attached Images fallout4_ps4_v1.jpg fallout4_ps4_v2.jpg fo4box.jpg

  17. #17 SP
    Member theusher's Avatar
    Una si de la mine pentru Fallout 4, pentru cine e interesat

    LINK PENTRU FULL SIZE
    Attached Images Attached Images f4preview.png

  18. #18 SP
    Member theusher's Avatar
    Una si pentru Watch Dogs

    LINK
    Attached Images Attached Images watchpreview.png

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ati gasit pe undeva una pentru Deus Ex Mankind Divided?

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se mai adauga si The Last Guardian daca il gasiti pe undeva, nici pentru Deus Ex nu am gasit inca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Originals vs Covers By Zombozo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 10 Last Post: 11-12-2011, 22:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts