Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 63 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1249

Thread: Battlefield 1

  1. #1001 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Misto daca au bagat HDR, dar nu stiu daca e bine sa joc in varianta HDR.. mi-e ca o sa castig latenta..

    ---------- Post added 05-09-2017 at 14:54 ----------

    Am testat ,nu-mi place cu HDR on , se vede prea sters , singurul plus este ca atunci cand esti in cladire se vede afara cu hdr on .
    what?!

  2. #1002 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca ai jucat pana acum BF1 ar trebui sa stii cu siguranta ca atunci cand esti intr-o incapere/buncar ceea ce este in afara acestuia se vedea foarte luminos, uneori daca aveai sentri pe Monte Grappa de exemplu ,nu vedeai absolut nimic in afara buncarului , insa vedeai o lumina foarte puternica pana faceai tranzitia din buncar spre exterior.. acum cu HDR on vezi aproape normal din incapere spre exterior , nu mai esti lovit de albul acela puternic.. insa in acelasi timp ai un lag mai mare si ai culori mai sterse sau cel putin asa e pe sony-ul meu.

    insa ,s-ar putea ca uni sa zica ca asa ar trebui sa arate "mai natural" imaginea, cu acest HDR on , eu in schimb nu sunt multumit, imi plac culorile mai deschise, mai vii.

  3. #1003 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Trebuie sa cauti ingame lag cu HDR on pentru modelul tau de TV. Unele au peste 100 ms.

  4. #1004 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sony X850C Review (XBR55X850C, XBR65X850C, XBR75X850C)


    Update 10/26/2016: After the Latest firmware update (PKG3.531.0108NAB), the HDR input lag has gone down from 94ms to around 58ms, which is a good improvement and should be good enough for casual 4k HDR gaming.

    Update 12/16/2016: A new firmware update has been released to upgrade the TV to Android Marshmallow. This has reduced the 4k input lag (including HDR). When in HDR mode, the TV can't display chroma 4:4:4 accurately as it is forced into the 'HDR Video' picture mode.

    pare destul de bine... in text zice ca-i 31.6ms
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  5. #1005 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da e ok. Poti juca linistit daca e asa.

  6. #1006 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ok, am testat in mai multe moduri si ajustari, concluzia finala : pe hartile noi categoric merita hdr pt claritate.

  7. #1007 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Nu știu dacă TV meu are hdr dar in joc nu am găsit opțiunea asta. În alta ordine de idei pe hărțile noi parca se vede scrisul super nasol. Ma refer la scrisul care îți arată punctele precum și squad mates și parca toate obiectivele arata mai colorat asa, cu contrast mărit. Nu știu dacă e doar pe hărțile noi sau în general. Știe cineva ceva?

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  8. #1008 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Daca ai HDR activ cand intri in joc la optiunile din joc la video ai sus inca o caseta unde iti setezi albul pt HDR , in fine asa cum zici si tu , acum daca nu joci cu HDR se vede cumva mai neclar pe distanta.

    Pe Albion se simte cel mai bine HDR-ul , mai ales cand se lasa ceata aia geroasa peste soare , se vede senzational.

  9. #1009 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  10. #1010 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Gata am omorât aseară 2 avioane cu LMG. Doua meciuri de conquest, nu a fost asa greu cum ma așteptam.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  11. #1011 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

  12. #1012 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu am mai jucat de vreo luna, fac mai mult damage LMG-urile acum sau care e faza? Tin minte ca trageam in avioane si inainte dar faceam mai putin damage.

  13. #1013 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Da LMG-urile au primit un buff considerabil. Hartile noi fiind foarte deschise nu prea mai au unde sa se ascunda avioanele, deci nu au timp sa se repare 100%.

  14. #1014 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Știe careva când apare noul mod Incursion, si daca apare și pentru consolă ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #1015 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    aparent da, nu vad de ce nu ar veni. doar Alpha e PC only momentan

    au facut astia ceva la fum? parca e mult mai mult fum ca inainte.

  16. #1016 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Da,și mie mi se pare că au schimbat ceva la grenada fumigenă, Operation pe Russia mi-se pare foarte greu pe Attack, Este mult mai ușor să te aperi, probabil au vrut să arate diferența între cele două fronturi. Ori sunt foarte deschise și toată lumea joacă Sniper, ori foarte închise, mai rău că Argone Forest.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  17. #1017 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    10.000 scraps pt schinul de M1911!? Astia nu-s normali....

  18. #1018 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    https://www.washingtonpost.com/world...=.9442543bfa24

    god damn campers

    @BizZare macar nu sunt 15 tripwire kills si 2ua avioane cu LMG

  19. #1019 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    macar nu sunt 15 tripwire kills si 2ua avioane cu LMG
    Acele 15 tripwire kills leam facut in vreo 5 meciuri de tdm pe vanila.
    https://youtu.be/3aHI_Sf-364

  20. #1020 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 63 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts