Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 63 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1249

Thread: Battlefield 1

  1. #1101 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mi-a tot crescut barba de cand se vorbeste de un BC3. Personal, mi-ar placea sa readuca seria Bad Company in lumina reflectoarele (chiar daca a fost hulita la inceput, a fost una din pietrele de temelie pentru ce este BF azi, neuitand de BF2, desigur). "Cica" ar fi in era mid-post Vietnam. Si acum imi aduc aminte cu placere de expansion-ul Vietnam de la BC2. Good times

  2. #1102 SP
    495
    Member 495's Avatar
    o sa imi fie dor de bf1 cu acele momente "saving private ryan" cand stai in casa dupa geam si trece tancul ala vechi pe langa tine, cu gadgeturile vechi, cu armele vechi, cred ca imi place mie prea mult perioada asta ww1, ww2.

    pt mine bf1 a fost un joc perfect si greu ma voi obisnui cu modern warfare, chiar daca se zvoneste "mid-post vietnam".

  3. #1103 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Ma bucur ca au reintrodus specializări, dar nu cred ca am răbdare să stau la grind pe diverse hărți cu anumite cerințe. Sistemul din 4 a fost numai bun, recompensa pentru teamplay.

  4. #1104 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu prea mai stiu nici ei ce sa mai faca pentru a tine jocul in viata. Din disperare au si scos aceasta flegma peste fata celor care au luat de la inceput Deluxe edition/ Early enlister/ Season pass, pe numele ei Revolution 1. Ma numar si eu printre acei oameni, deci mi-am invatat lectia pentru viitor.

    EA o sa ii compromita pe cei de la DICE definitiv, dupa ce au facut si prin bucataria Star Wars. Nu ca sunt ei de vina, dar lumea ii va asocia cu mizeriile astora.

  5. #1105 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Eu nu vad lucrurile asa. Tu ai jucat atunci cand era nou lansat ceva, cei care au jucat revolution joaca acum. Orice joc dupa un an de la lansare e foarte ieftin.

    Daca lectia e sa stai sa te uiti cum prietenii joaca si tu nu poti sa intri pe hartile noi ca nu ai dlcul dar dupa un an le spui ca tu nu ai dat bani pe ele, prefer sa ma distrez pe moment.

    Nu moare battlefield asa usor. E singurul fps popular unde ai medic, suport, etc. Numai sa nu scoata ceva asemanator hardline care a fost o abominatie, un "skin" cu hoti si politisti aplicat peste bf4.

  6. #1106 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Uite cum se vede problema. Cumparat joc de baza + expansion. BF 1 din Altex, Season pass de pe PSN putin dupa. Cat au costat, cred ca stii si tu. Am primit bonusurile aferente. Am jucat 2 (DOUA) DLC-uri inainte de altii, ca sa zic asa, plus ce au mai scos pe langa, dar apoi toti au intrat pe fagasul normal, cand au putut sa isi cumpere separat DLC-urile. 2 din 4. Pentru ca restul nu au iesit inca, nu-i asa? Ei sunt in urma cu programul de lansare a DLC-urilor, comparativ cu BF3 si BF4.

    La un an de la lansare, ei anunta un fel de GOTY edition la jumate din pretul platit de oameni la inceput. Si primesc absolut aceleasi bonusuri. Nu am nimic impotriva unui GOTY edition, dar asta ar avea mai mult sens atunci cand ai lansat absolut tot ce era de lansat si mai vrei sa faci niste cash-parai pe langa, aka undeva in 2018 primavara spre vara. Ii respecti si pe aia care au cumparat de la inceput, mai aduci si oameni noi. Dar doar dupa ce "you give back" celor care te-au sustinut de la inceput. Daca tie ti se pare OK, este parerea ta, o respect. Nu pot fi de acord.

    Nu e vorba ca ar muri franciza in sine, BF 1 ar ajunge foarte nepopulat, mai ales ca aveau niste vise de preamarire cu el.

  7. #1107 SP
    495
    Member 495's Avatar
    La mine e primul battlefield pe care il joc mai serios, cu premium pass etc. Nu stiam ca la bf4 a fost altfel programul.

    Iti inteleg punctul de vedere dar eu sunt mai iertator cand vine vorba de bf1, cu cat mai multi oameni sa il cumpere, sa fie serverele pline.

    Eu ar trebui sa fiu si mai suparat, ca am dat 180 lire pe CE la lansare, 40 lire pe premium pass si ma gandeam sa iau si prostiiile alea cu red baron, bla bla dar le-am lasat acolo ca e doar ceva cosmetic. Ei, dupa ceva timp de la lansare, CE costa 80 de lire si premium pass-ul... ai spus tu mai sus deja!

    Dar e bf1 si a meritat fiecare banut! (probabil jocul meu preferat all time)

    PS: tehnic dupa 3 dlc-uri au bagat aia, adica odata cu al 3-lea. Tot trebuie sa dai bani, vreo 40 de lire pe acea versiune, ca sa poti juca, nu? Cineva cu jocul de baza si fara dlc-uri/premium pass, trebuie sa cumpere din nou jocul in acea varianta, "revolution", sau am inteles gresit?

  8. #1108 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, content-ul nu iesea cu taraita chiar ca acum. Te inteleg cu iertarea, mai ales cand este ceva ce iti este drag. Si mie imi place BF ca franciza, cu bune si cu rele, si au fost destule din ambele. De pe vremea mult laudatului BF2, pe care multi il plang si acum. Cand a iesit BC 2 si mai tarziu BF3, puristii le spurcau pe amandoua ca sunt prea casual, nu au commander mode, nu au platoons, nu au aia, nu au din cealalta.

    Nu vorbesc de cei ca tine care au cumparat CE sau chestii pe langa, ca acolo e si mai nasol. O sa ma tin strict de joc in sine plus DLC, fara alte nebunii. Acum mi-am adus aminte ca ei au scos o editie de vreo multe milioane care nici macar nu continea jocul.

    Da, BF1 a meritat, la lansare nu a avut problemele de performanta ale precedentelor, plus ca actiunea se petrece intr-o perioada care prezinta interes si pentru mine. Uneori imi pare rau ca nu imi fac mai mult timp pentru el, cum era prin tinerete Din ce stiu, da, trebuie sa cumperi acea editie, nu sunt compatibile.

  9. #1109 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Fix asa a fost, cutie mare plina de chestii faine, chiar si un steelbook dar... gol. Jocul l-am primit separat intr-o carcasa normala... Stiu ca nu e singura editie in care se face asa, mai sunt jocuri, nu inteleg de ce nu baga jocul inauntru totusi.

  10. #1110 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sunt niste avari. De asta.

  11. #1111 SP
    Member dorin_star's Avatar
    A jucat cineva asta ?

    Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

    ---------- Post added 23-12-2017 at 10:20 ----------

    Battlefield Vietnam

    Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

  12. #1112 SP
    495
    Member 495's Avatar

  13. #1113 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sa vezi ce vor sta baietii pe dealuri la campat cu lmg-urile cu lupa 4x.

  14. #1114 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Asta deja se intampla pe toate hartile, jocul a ajuns un fel de camper alert..

  15. #1115 SP
    495
    Member 495's Avatar


    oameni buni cu avioanele, ca poiuyt, smoke, vor rupe pe hartile astea!

  16. #1116 SP
    Member cipvas's Avatar
    Hmmm, vehicule. E timpul sa ma întorc la Bf1.

  17. #1117 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Când apar noile hărți?

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

  18. #1118 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    Când apar noile hărți?

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Ianuarie...probabil la sfarsitul lunii.

  19. #1119 SP
    495
    Member 495's Avatar
    APOCALYPSE DLC GAMEPLAY - Battlefield 1 New Maps + Weps + Pigeon!


  20. #1120 SP
    Member westy9009's Avatar
    salut - este ceva comunitate de BF1 in Romania ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 63 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts