Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 206

Thread: Watch Dogs 2

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bine. Si Wildlands la fel

  3. #3 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt o gramada de alte jocuri proaste care au continuari peste continuari. E foarte simplu. Nu-ti place, nu joci si nu te interesezi de continuari, ca sa comentezi despre ele.

    Jocul a fost bun pe anumite parti, a adus multe lucruri noi, grafica relativ buna pentru "next gen". Ce l-a tras in jos, a fost driving-ul.

    Anywho, eu il astept cu interes. La cum s-au mobilizat cei de la Ubi dupa ultimile jocuri proaste si si-au reparat din greseli cu noile aparitii (Syndicate si Division), cred ca Watch Dogs 2 si Wildlands chiar vor fi bune.

  5. #5 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Sper sincer. Mai ales ca au potential, acum vreo 3-4 ani erau una dintre cele mai iubite companii producatoare de titluri AAA, dar au facut o gramada de mizerii si si-au pierdut serios din credibilitate. Oricum, au indreptat multe lucruri in ultima perioada. Mai mult decat orice, in momentul asta, ma intereseaza sa vad cum se prezinta Primal.

    Iar Watch Dogs, desi nu pot spune ca mi-a placut in mod deosebit, a adus ceva nou (ceea ce e cel mai important) si a fost interesant pe alocuri. Sunt convins ca vor imbunatati semnificativ sequel-ul.

  6. #6 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sunt o gramada de alte jocuri proaste care au continuari peste continuari. E foarte simplu. Nu-ti place, nu joci si nu te interesezi de continuari, ca sa comentezi despre ele.
    So...daca nu are cuvinte bune/de lauda despre joc, sa nu comenteze, corect? Poate ca nu a avut cel mai argumentat post legat de parerea lui despre joc, dar asta nu inseamna ca oamenii sa nu mai scrie nimic. Nu cred ca tu nu ai facut la fel pe alt thread-uri, deci nu vad de unde spiritul politienesc. Atat timp cat respecta regulile forumului, eu zic ca e ok. Tu ce zici?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari.

    Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe.
    Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie.

  8. #8 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Mie mi s-a parut bunicel jocul, m-a incantat nebunia cu hacking-ul de pe telefon si craftingul de diferite device-uri, povestea a fost un pic cam mediocra dupa gustul meu, dar mi-au placut personajele care te ajuta, bine scrise, bine conturate si incadrate ok in actiune. La partea cu condusul masinilor da, a avut niste neajunsuri la control dar daca gaseai masina potrivita sau o deblocai din meniul de masini disponibile condusul devenea distractiv. Grafica nu stiu ce sa zic, eu nu prea judec jocurile dupa grafica chiar daca multi dintre noi sunt indignati de modul cum sunt prezentate la E3 jocurile si cum arata in varianta finala, mie mi s-a parut ok.
    Am sentimente amestecate pentru Watch Dogs 2, pe de-o parte as vrea sa vad ce ar mai fi de spus si daca continua povestea lui Aiden Pierce, pe de alta parte nu stiu daca nu cumva resursele ar fi meritat pompate intr-un titlu nou.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma acum no offence, dar mie imi displace Ubi mai mult decat EA in ultimii ani. Parca odata cu Far Cry 3 au inceput sa faca toate jocurile la fel. In toate sa ai aceleasi elemente de gameplay repetate, povesti slabe si lansari problematice (vezi Unity sau Watch Dogs). Eu tin minte cum Far Cry 2 nu a fost grozav, dar era atat de diferit fata de precedentul si de ce a urmat dupa el incat l-as juca cu mai multa placere acum decat 3-ul. Au facut o ciorba din Assassin's, Far Cry, Splinter Cell si chiar si "noile" IP-uri gen Watch Dogs nu au fost decat o amestecatura de cele mentionate inainte cu niste schimbari de locatie si cu un minim de efort la gameplay.

    Consider ca fac prea multe jocuri si nu mai sunt in stare sa vina cu ceva nou sau diferit incat macar sa distinga seriile intre ele. Au gasit o formula buna: open world, grafica draguta, catarat pe kaka maka de turn pentru a descoperi din harta, side questuri de tip fetch, personaje NPC aruncate in numar mic pe harta (sau boti ordinari multi si prosti in AC) si cam atat.

    Mi-e sila de ei mai mult decat de EA. Eu nu mai cumpar nimic facut de ei decat la un sale masiv sau second hand, incat sa nu primeasca nimic, pentru ca nu consider ca merita si nu vreau sa incurajez un astfel de comportament.

  10. #10 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari.

    Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe.
    Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie.

    Ei, stii ca nu ne certam. Discutam si noi. Evident, cum am precizat, postarea nu era cea mai constructiva. Asa e bine in viata (in general), sa te bazezi pe lucrurile pozitive si pe cele care iti plac. Acum na, mai sunt si derapaje. Daca e trolleala ieftina, nu se accepta.

    Ca sa nu fiu total offtopic, nu sunt entuziasmat atat de mult. Cum a precizat si Tudy, astia au amestecat oalele foarte mult, ai 5 gusturi in gura cand joci un joc Ubisoft. Sunt convins ca va veni momentul unui reboot in birourile Ubi, dar nu stiu daca va fi odata cu WD2.

  11. #11 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Si de ce (cui i s-a parut) este Watch Dogs un joc slab?
    Din cauza downgrade-lui vizual?Pai parca nu spuneam noi ca" grafica nu conteaza "?

  12. #12 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu l-am avut gratis acasa vreo 2 luni de la un prieten si nu l-am jucat pe primul Cum a zis si tudy, m-am saturat si eu de formula Ubi-open world pana peste cap, si toate jocurile lor pt mine sunt la fel. Deasta nici de Division nu prea sunt incantat. In fine, era de asteptat ca o sa faca continuare la asta, s-a vandut destul de ok din cate tin minte primul, sper macar sa vina cu ceva mai original de data asta, desi am mici sperante

  13. #13 SP
    Member Victor420's Avatar
    Cum sa nu faca si o continuare, cand la sfarsitul anului 2014 jocul se vanduse in 9 milioane de exemplare (!!!!!!!!!!!)

    Watch Dog Ships 9 Million Copies, Helping Ubisoft Sales Rise Sharply - GameSpot

    Tot ce a demonstrat WD1 e ca poti sa iti dublezi/triplezi investitia daca bugetul de marketing e mai mare decat cel de developing.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    9 milioane au ajuns în stocul magazinelor, nu în casele noastre "Shipped"

  15. #15 SP
    Member Victor420's Avatar
    Ubisoft tot si-a luat banii. Magazinele au luat teapa daca nu s-au vandut exemplarele.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Magazinele pot trimite jocurile înapoi, dacă știu să facă un contract

  17. #17 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mie nu-mi pare rau

    lasa sa fie , cine vrea sa-l joace e ok , eu din cauza WD 1 din E3 am fost inebunit sa-mi iau ps4

  18. #18 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mie mi-a placut cat de cat jocul. Nu a fost WOW dar a avut niste chestii interesante. Cel mai nasol lucru a fost ca nu a mers MP o luna dupa lansare, si in felu asta a pierdut mult din farmec pentru ca nu am am avut experienta aia sa fie hackuit de un alt individ.

  19. #19 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eeee, hai sa ne certam acum pentru niste interpretari.

    Uite, eu personal nu inteleg de ce o sa iasa continuare la Titanfall. Pentru ca eu il consider o mizerie, pe care nu l-am putut juca nici 5 minute, luat prin EA Access. Mai mult mi-a luat sa-l instalez. Dar stii ce nu fac ? Nu merg pe thread-ul Titanfall 2 sa spun, citez "La cat de prost a fost primul, ma mir ca are si un sequel ...". Pentru ca am bun simt si pentru ca daca nu-mi place, merg mai departe.
    Ii respect pe oamenii carora le-a placut si-mi vad de jocurile care-mi plac mie.
    Răzvan, atât de tare te-am supărat / jignit (din moment ce spui ca nu am bun simt) ? Dacă da, îmi cer scuze!

  20. #20 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ma acum no offence, dar mie imi displace Ubi mai mult decat EA in ultimii ani. Parca odata cu Far Cry 3 au inceput sa faca toate jocurile la fel. In toate sa ai aceleasi elemente de gameplay repetate, povesti slabe si lansari problematice (vezi Unity sau Watch Dogs). Eu tin minte cum Far Cry 2 nu a fost grozav, dar era atat de diferit fata de precedentul si de ce a urmat dupa el incat l-as juca cu mai multa placere acum decat 3-ul. Au facut o ciorba din Assassin's, Far Cry, Splinter Cell si chiar si "noile" IP-uri gen Watch Dogs nu au fost decat o amestecatura de cele mentionate inainte cu niste schimbari de locatie si cu un minim de efort la gameplay.

    Consider ca fac prea multe jocuri si nu mai sunt in stare sa vina cu ceva nou sau diferit incat macar sa distinga seriile intre ele. Au gasit o formula buna: open world, grafica draguta, catarat pe kaka maka de turn pentru a descoperi din harta, side questuri de tip fetch, personaje NPC aruncate in numar mic pe harta (sau boti ordinari multi si prosti in AC) si cam atat.

    Mi-e sila de ei mai mult decat de EA. Eu nu mai cumpar nimic facut de ei decat la un sale masiv sau second hand, incat sa nu primeasca nimic, pentru ca nu consider ca merita si nu vreau sa incurajez un astfel de comportament.
    For Honor se îndepărtează mult de la reteta asta. And you'll see how that will go

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  3. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts