Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 206

Thread: Watch Dogs 2

  1. #141 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si nu uita ca sunt si membrii ai familiei traditionale

  2. #142 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    (Dante) Si mai vorbesti de diverse cand tie iti place cel mai mult acest aspect de fapt , inteleg ca-ti place sa dai peste nas tuturor dar mai abtine-te sau cere un post de moderator ca sa-ti stisfaci nevoile. ( normal ca nu trebuie sa fi de acord cu mine, e democratie, inca)

    Jocul e tampit , nu ma ateptam sa aibe personaje atat de triste in el , peste care sa adaugi o mecanica jenanta .

    Dezamagirea mea pleaca de la faptul ca am dat bani pe un joc de la care aveam asteptari apropite cu primul WD , insa abordarea din WD2 este cu o destinatie diferita ca public fata de primul WD , genul de grup din care nu mi-ar placea sa fac parte .

  3. #143 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai l-ai luat fara nici a te uita la nici o recenzie?
    in toate recenziile se zice ca e absurd ca aia sunt hipsteri care vor binele dar masacreaza in masa
    ps: e ubisoft. mediocritatea intruchipata

  4. #144 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    (Dante) Si mai vorbesti de diverse cand tie iti place cel mai mult acest aspect de fapt , inteleg ca-ti place sa dai peste nas tuturor dar mai abtine-te sau cere un post de moderator ca sa-ti stisfaci nevoile. ( normal ca nu trebuie sa fi de acord cu mine, e democratie, inca)

    Jocul e tampit , nu ma ateptam sa aibe personaje atat de triste in el , peste care sa adaugi o mecanica jenanta .

    Dezamagirea mea pleaca de la faptul ca am dat bani pe un joc de la care aveam asteptari apropite cu primul WD , insa abordarea din WD2 este cu o destinatie diferita ca public fata de primul WD , genul de grup din care nu mi-ar placea sa fac parte .
    Exact, e democrație, pe care tu nu o înțelegi si arunci cu tâmpenii in stânga si in dreapta. Am observat ca prin țara asta atunci cand tragi pe cineva de urechi la figurat, o bagă pe asta cu democrația si libertatea... Ți-am dat peste nas? Ți-am răspuns la o aberație aruncată pe un forum. Cum a spus și colegul, trăim în secolul 21, vezi ca există internet, avem forum, ceri o parere inainte. Dar hei, mai bine arunci cuvinte aiurea decât să încerci să te informezi, până la urmă scopul acestui forum e scandalul, nu?

    PS: E o intrebare retorică.

  5. #145 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sefule, daca ai urmari cu atentie scena asta numita "gaming" ai fi observat ca toata lumea s-a plans de primul joc (si pe buna dreptate) ca era monoton, gri, posac si plictisitor. Hence, Watch Dogs 2, unde Ubi au ascultat si au schimbat directia cu 180 de grade, chiar daca au cam exagerat un pic. Eu inca n-am jucat, nu-mi dau cu parerea, dar era de-ajuns sa vezi un trailer de-al jocului ca sa iti dai seama ca nu seamana deloc cu primul (si foarte BINE ca n-o face pentru ca primul a fost o mizerie). Si asta n-o spun doar eu, o spune mai toata lumea, de la gameri de rand la critici.

  6. #146 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Am inteles, o sa incetez sa mai las comentarii in ceea ce priveste un joc pe care l-am jucat, ce rost are, avem reviewuri peste tot.

  7. #147 SP
    Member micul_'s Avatar
    Mie îmi place mult mai mult WD2 fata de primul. Acum sigur nu se discuta gusturile dar pentru mine e unul dintre jocurile mele favorite de anul asta.

    Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

  8. #148 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Si eu sunt de parere ca primul a fost o mizerie. L-am comandat ieri pe asta de la MG, sper sa fie mai bun ca primul.

  9. #149 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Am inteles, o sa incetez sa mai las comentarii in ceea ce priveste un joc pe care l-am jucat, ce rost are, avem reviewuri peste tot.
    Nu zice nimeni sa nu te plângi dacă nu ti-a plăcut, dar nu la modul în care ai făcut-o tu...

  10. #150 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai nu stiu cum sunteti voi, dar mie mi se pare un joc mai bun decat decent si in mod clar, mai bun decat media parerilor de pe aici.

    Este un joc deschis in care poti pierde ore facand side missions sau explorand. Iar povestea e chiar interesanta.

    Da, este un joc cu o paleta de culori mai extinsa, dar care ofera niste momente foarte frumoase dpdv grafic. Animatiile sunt excelente (de altfel, este un lucru la care cei de la Ubisoft se pricep, de cand cu Assassins Creed) iar driving-ul a fost mult imbunatatit. Ba chiar am ajuns sa traversez harta de la un capat la altul cu masina si sa nu o lovesc absolut deloc.

    Pe partea de hacking, jocul sta mult mai bine si este o adevarata placere sa stau in masina in afara zonei interzisa si sa termin o misiune doar cu drona sau masinuta cu telecomanda

    Da, jocul are si probleme, dar totul tine de asteptari si consider ca in proportie de 90%, oamenii astia au oferit ce si-au propus, ba chiar consider ca jocul arata si se misca super bine.

  11. #151 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Am jucat si eu cateva ore aseara si jocul mi-a lasat o impresie mult mai buna decat ma asteptam. Chiar ma bucur ca ubisoft au renuntat la genul de protagonist "hurr durr mi-a murit un membru de familie, ma duc sa-l razbun dar pe parcurs descopar idealuri mult mai mari decat mine si le imbratisez".

    Marcus mi se pare mult mai potrivit pentru un astfel de joc, iar povestea chiar daca e usor propaganda de stanga, e light si fun, cu referinte la cultura pop si satira la adresa unor evenimente reale. Personajele sunt usor cringey, dar la modul amuzant.

    Pe partea de gameplay imi place ca e mult mai stealthy si eagle vision 2.0 ajuta enorm la terminarea unei misiuni, drivingul e considerabil imbunatatit, ideea de a introduce gadget-urile a fost una foarte buna. In multiplayer nu am intrat inca, nu ma pronunt.

    Overall, e un joc fun si mi se pare ca asa ar fi trebuit sa fie watch dogs de la bun inceput.

  12. #152 SP
    Banned asperas's Avatar
    Am luat si eu gold edition de pe ps store aseara, am jucat cateva ore bune in care chiar m-am distrat in joc..!

  13. #153 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E clar, e o mizerie.
    Luna viitoare ar trebui sa primesc si eu jocul, can't wait.

  14. #154 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai nu stiu de ce ma ataci de aiurea, exista zeci de reviewuri pe net , nu ti-ai facut inca o parere ?! lol..

  15. #155 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cei care nu au reusit sa descarce ieri jocul cu "smecheria" de pe reddit, pot sa stea linistiti. S-au miscat repede baietii si l-au blocat, asa ca nici cei care l-au descarcat nu-l pot juca.

  16. #156 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Pai nu stiu de ce ma ataci de aiurea, exista zeci de reviewuri pe net , nu ti-ai facut inca o parere ?! lol..
    N-ai inteles nimic din ce-am zis.

  17. #157 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Mie unul îmi place jocul, este careva disponibil pt. coop ?

    Sent from my EVA-L09

  18. #158 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ok , am jucat multe ore deja .. retrag tot ce-am zis nasol de joc ,e clar ca m-am grabit sa trag concluzii pt ca se vede ca de data asta si-au dat interesul cei de la UBI

    jocul asta arata cam ce poate combinatia PRO + display 4k + HDR sunt momente cand mergi mai incet cu masina ca sa admiri imprejurimile , cand este noapte si treci pe sub iluminarea stradala parca simti ca-ti trece lumina peste controller , e o senzatie misto, draw distanceul este incredibil , ca si sorele la rasarit ,chiar si partea de online este fun, viitorul suna bine.

    si niste poze comprimate care palesc in comparatie cu "the real thing"
    Attached Images Attached Images 1111.jpg 2222.jpg

  19. #159 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Aveți idee cum pot să obțin ce am cumpărat din UBI Club, o masina si haine ?

    Sent from my EVA-L09

  20. #160 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Hainele le gasesti in garderoba, undeva unde poti schimba hainele.
    Masina sau masinile achizitionate le gasesti in aplicatia de pe mobilul din joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  3. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts