Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 38 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #161 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Faptul ca e 4v4 are legatura doar cu directia pe care vor ei sa o dea MP-ului. Nu e vorba ca nu ar putea sa faca meciurile cu mai multi jucatori, doar ca Destiny MP 16v16 ar fi un haos.

  2. #162 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Jocul asta este pt playerii carora le place sa piarda vremea prin chat, sa farmeze iteme , sa piarda vremea,genul de joc favorabil gamerilor cu tendinte spre mediocru la pvp (normal ca au facut 4v4 in pvp , altfel frustarea ar fi prea mare ca dupa ce chilaresti 1 milion de boti sa te bata unu mereu pe harta ) , sa piarda vremea , si sa piarda vremea marog , toate astea cica duc la un joc de soacializare mega fun !

    acum sa curga "ura" fanilor de Destiny

    probabil ca este un joc ok pt 1-2 saptamani.

  3. #163 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    @ Razvan, mai mult de 4v4 ar fi haos doar daca harta ar avea aceeasi suprafata de joc, nu cred ca ar iesi un haos daca hartile pentru moduri cu mai multi jucatori ar avea suprafata de joc mai mare, inteleg totusi ca poate asa au gandit-o ei, dar ma astept ca si la 4v4 sa iasa un haos total pentru ca Bungie a avut probleme de balansare a multiplayerului si in primul Destiny.

  4. #164 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Va spun eu cum au gandit-o, in trials fiind 3vs3 neavand servere dedicate, lag-ul este mai mic. Asta spera sa se intample si in 4vs4, e mult mai ieftin decat servere dedicate .

    poiuyt, bine ca exista bf pentru jucatorii aia super skilled ca si tine, sa poti sta 50 min intr-un tanc .

  5. #165 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Slava domnului !

    pacat ca n-au bagat si elicoptere , macar sunt avioane..

    oricum, slabut..la reactie ma refer

  6. #166 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Până una alta fiecare joc are targetul lui de jucători. Eu unul am incercat si bf si titaanfall2 si cod, însă tot la destiny ma întorc. Te mai enervezi cu lag in pvp, glitchuri in pve, dar suntem deja o gașcă care jucam împreună de aproape 3ani, iar destiny2 l-am luat in format digital să mă joc si cu pustiul meu de 10 ani. Eu sunt nerăbdător să apară.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  7. #167 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Multiplayer-ul in Destinty 2.. pentru ca lagfest.
    Probabil engine-ul nu poate mai mult.. la fel cum n-a putut la acest capitol nici Destiny 1. Dar probabil o sa auzim iar ca "aia CU COnsole sunt de vina", tragem in jos varianta de PC .
    Nu vreau sa imi inchipui (si cred ca nici baietii), de exemplu, vreo 30 de oameni la un loc cum se tarasc printre frame-uri.

    Totodata mentiona cineva ca l-au Overwatch-izat, pai cam aste e ideea.. ceva mai micut, controlabil, usor de echilibrat, dar in grup
    Activi$ion a invatat multe si din experienta Blizzard/WoW cand dupa indelungi dureri de cap si nemultumiri, s-au lasat battlegrounds (din "Vanilla") pentru sistemul de arene (introdus odata cu "The Burning Crusade").
    In sfarist, fara sa bat campii prea mult, nimic nu este intamplator. Este posibil ca si publicul sa ceara asa ceva. Sau cel putin nu pare a fi deranjat de un astfel de gameplay. Au facut baietii probabil destul de multe studii, nu doar calcule (bune, ca le mentionam anterior).
    Acesta reprezinta si unul din motive pentru care va fi disponibil prin intermediul battle.net. Exista un target (maricel) vizat.

    PS: Eu ma asteptam (cumva) la asa ceva, de cand cu reveal trailer cu "Cayde/there will be loot". E relativ clara directia in care se indreapta.
    Din pacate (pentru mine cel putin) sper sa nu avem din nou un alt joc (MMOFPSRPG-ish? de data asta) "desene animate" ce "prinde mainstream/la public".
    Mi-as fi dorit ceva mai serios, o experienta sci fi mai complexa, dar na, fiecare cu ale lui. Ramane de vazut totusi cum va arata in varianta finala (ce probabil va fi mai finala decat Destiny 1 la lansare).

  8. #168 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ba plm, puteti sa injurati si sa blamati cat vreti jocul asta, eu am trait momente frumoase in joc, fie ca eram in raid sau in trials sau in pvp mayhem, m-am distrat cu baietii si fetele pe chat cum n-am mai facut-o in viata mea (si m-am jucat destule, trust me). Restul, va compatimesc ca nu ati avut aceleasi experiente ca si mine, probabil de-aia si atitudinea acida, imi pare rau de voi.

  9. #169 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eagle, nu eu am zis ca e pt. cei care pierd vremea pe chat, eu doar punctam faptul ca platim cu bani grei un produs care poate fi mult mai bun decat ce ni se prezinta. Eu nu blamez jocul, blamez producatorii pt. ca se poate mult mai mult, au dovedit altii cu varf si indesat. Din contra, eu cred ca meriti si acum experiente si mai bune, nu sunt acid sunt doar realist.

  10. #170 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Da mai, ok. Destiny 1 a fost un succes. Dar pentru asta puteau sa scoata un add-on (la D2 ma refer), nu sa il vanda joc full cu 3 milioane (300 Ron pt aia mai sfertodocti ) .
    Sunt curios cum o sa fie raidurile in 4 sau in 6?!

  11. #171 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    (daca eram si eu vizat) nu injuram, si nu cred ca le-ar pasa oricum. Invart banii cu lopata.
    Ma bucur Eagle ca te-ai simtit bine si ti-a placut foarte mult, am vreo doua cunostinte ce iti impartasesc aceasta parere aproape in totalitate. Pana la urma asta e cel mai important, sa te distrezi.
    Pentru mine Destiny are un gunplay genial si o lume Sci Fi cu un potential urias. Jocul are niste elemente rafinate foarte bine. De aceea sunt si interesat de Destiny 2 (in ciuda a ceea ce poate pare
    Dar uneori, discuti, vorbesti, arati ce observi, ce nu-ti convine, mai o maslina, na, ca pe forum.

  12. #172 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Nu o mai luati personal cand zice cineva ceva nasol de destiny. De asta a si avut succes jocul asa mult, a fost foarte polarizant, ori ti-a placut si ai pierdut ani de zile in el, ori nu si te-ai lasat dupa ce ai terminat campania.

    Bimmer face parte din a 2-a categorie, dar el este un atlfel de jucator. Ma hazardez si spun ca bimmer in bf 1 (in 4 n-am avut onoarea sa joc eu el) da cu avionul/tancul cum da kraftyy cu sniperul in destiny. Daca e cineva care a jucat destiny pvp si nu il stie pe kraftyy, asta e un compliment adus lui bimmer! (sau lui kraftyy).

    Gun play-ul din destiny a fost ceva remarcabil de bine facut, si ma bucur ca se reintoarce nealterat in d2. Feelingul armelor, puterilor este de nota 10 si oricand schimbam jocul (foarte rar ieseam din destiny, discul a stat bagat in consola vreo 2 ani) si jucam alt shooter, imediat vedeam cat de superior este destiny la acest capitol.

    Eagle, daca erai minoritar mai intelegeam, dar majoritatea oamenilor iti impartasesc expierenta. Partyulri pline la orice ora din zi, raiduri la orice ora, pvp pana ce adormeam cu controllerul in mana jumatate din party etc.

    Asa cum m-am bucurat cand l-am dat jos pe atheon prima oara, nu cred ca voi mai vedea. Bineinteles, oryx si crota au fost foarte aproape, ca expierente, dar primul raid nu se uita!

    Tot nu inteleg decizia cu 4vs4 dar o sa ma obisnuiesc repede. Niciodata nu am fost 6 jucatori buni intr-un meci, sa stii ca te poti baza pe toti. Tot timpul se gasea o uscatura, chiar daca eram eu aia.
    As fi vrut un 8vs8, dar daca stau si ma gandesc, cum ar fi aratat hot zones pe harta, cand se activau supere, sau era heavy ammo, etc. Un haos total. Asa 4vs4 probabil va fi mai chilled down, mai tactic, mai ales modurile in care nu iti dai respawn gen trials of the nine sau countdown.

    PS: raidurile sunt in 6 in continuare.

  13. #173 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ba deci nu va inteleg, de fiecare data cand apare un joc, numai haterisme sunt, dc nu e asta asa, dc nu e aia asa etc. Nu va place, asta e treceti mai departe, tot aruncati aici rautatiile. Yeah e un forum, discutam aici si cele rele si cele bune, dar in fiecare topic e acelasi hate.

  14. #174 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu o iau personal, chiar sincer imi pare rau de cei care au jucat Destiny si nu au avut parte de experienta potrivita. Si inteleg si hate-ul ATAT TIMP cat e argumentat cum trebuie si nu hurr-durr puteau sa scoata 2-ul ca DLC cand e la mintea cocosului ca nu puteau sa faca asta pentru ca necesita mult prea multe schimbari, sa nu mai spun de faptul ca primul joc era limitat si de generatia veche de console. Dar na, e usor sa spui ca ce au prezentat putea fi scos ca expansion cand nu stii nimic despre procesele de development.

  15. #175 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai primul joc era limitat de generatia veche de console dar asta nou nu are nimic in plus la grafica.... desi nu e limitat. E ca la COD unde de 10 ani e acelasi motor grafic. O sa fie un joc bun dar parca toti producatorii au luat reteta Fifa la francize...


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #176 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Are cateva chestii in plus si nu a fost neaparat limitat doar dpdv al graficii. Vaultul nu putea fi facut mai mare din cauza consolelor vechi.
    Pe consolele vechi nu puteai nici sa compari armele intre ele la un moment dat, un feature foarte important.

    Asta va fi 4k, chiar daca e posibil sa fie cu checkerboarding si sper la un solid 30 fps, la primul mai aveam drops, rar, dar erau.

  17. #177 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oh come on, cum sa zici ca nu are nimic in plus la grafica? Nu am vazut aceleasi video-uri, ce naiba? E o diferenta clara.

  18. #178 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Diferență clară la ce ?

    Cine îl cumpără, nu îl cumpără pt. grafică, eu îl cumpăr pt. gameplay, este cel mai interactiv joc în materie de MP.

  19. #179 SP
    495
    Member 495's Avatar
    6 septembrie pe console.
    24 octombrie pe pc...

    pe 18 iulie avem beta!

  20. #180 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Deci vom avea (pe PS4 Pro) 30 FPS dar va fi in (dynamic) 4k?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 38 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts