Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 38 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #301 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Eu nu prea am jucat Destiny 1, nu am fost atras de el si din cauza faptului ca povestea nu era, la inceput. Insa cand am intrat in Destiny 2 si am jucat prima misiune, am ramas masca, am fost placut surprins cat de misto e.

    Eu sunt multumit, merge bine pe PRO, n-am avut probleme cu jocul (asa cum au reclamat altii), dar misto sa joci cu prietenii.

  2. #302 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Am iesit in sfarsit din joc. Aveam 20 de ore continue de la 00:00 UK cand s-a dat drumul, terminat campania cu titanul, level 251, gata de nightfall, toate 3 clase deschise.

    Nu mai vreau sa aud de destiny pt cateva zile! Nu faceti ca mine!

    Jocul a fost genial, de la inceput pana la sfarsit, mult peste primul in materie de poveste, character development, cutscenes etc.

    10/10


    mai intrecut 19 ore incontinu eu

    au reusit sa ma surprinda sincer a fost mai bun decat ma asteptam.
    imi da senzatia ca pana acuma am fost in beta cu destiny 1

  3. #303 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pentru cine este interesat:


    PS: sper sa nu ajungem sa vedem in Destiny 2/Everess un fel de EA/Dead Space platesti pentru arme.. ****. O sa ne capieze microtranzactiile astea incet, incet.

  4. #304 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Rat king quest done! 6:20 ramase pe ceas in nightfall. Is blocat pe la 277. Trebuiesc exotice sa cresc.

  5. #305 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    diseara sper sa il fac si eu. vre-un sfat ceva ca nu depasesc timpul?

  6. #306 SP
    Junior Member battleaxe22's Avatar
    Hello. Se aude de un clan pe cg ?

  7. #307 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Merita 270 de lei sau sa astept sa apara baietii pe olx cu oferte mai ieftine ?
    Eu am venit tarziu la petrecerea Destiny, am cumparat in decembrie Collectionul, mă prinsese, jucam seara de seara cateva ore cand veneam de la munca.
    Dupa,la inceputul lui ianuarie am avut operatia la deget si pana in martie nu am putut juca, asa ca mi-am pierdut interesul pentru joc. Am incercat sa mai joc dar degeaba


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #308 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Din punctu' meu de vedere merita, mi se pare mult mai reusit ca primu. Si povestea parca e mai bine facuta, la un moment dat te prind rau caracterele

  9. #309 SP
    Junior Member battleaxe22's Avatar
    Sustin. E mult mai fain ca primul.

  10. #310 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Mie mi-se pare la fel, în plus caracter-ul ăla este mut că doar ghost vorbește, ăștia nu au fost in stare să îi facă câteva replici.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #311 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    E careva intr-un clan de romani ?

  12. #312 SP
    Member bdevil's Avatar
    Yep, noi suntem destui la un loc, si o ardem chill, over 30+ la ani dar pasionati. In clan mai sunt si niste americani, dar joaca-n paralel cu noi ... pun umarul la Clan XP.

  13. #313 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Cum se numeste ? Sa aplic si eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #314 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    10/10


  15. #315 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Cum se numeste ? Sa aplic si eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://www.bungie.net/en/ClanV2/Chat?groupId=2117728

  16. #316 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    ok....angry bogdanleica review incoming.


    Partea de poveste e misto realizata. activitatile interesante. si pana aici
    urmeaza partea de endgame care e stricata la destiny 2, de ce?
    1. numai exista grimoare dupa care sa farmezi sa petreci mai mult timp in joc.
    2. 50% din exotice au quest pe care il vezi pe harta.
    3. numai exista questuri secrete.
    4. numai exista ghost-uri dupa care sa alergi.
    5. activitatile sunt degeaba dupa ce ai sarit de pragul de 265.
    6. strike-urile sunt o pierdere de vreme, pentru ca dureaza mai putin sa faci un public event si iti iei acelasi reward.
    7. drop rate marit fata de destiny 1 la exotice.
    8. power-ul e stricat. deci teoretic pana la 265-270 cresti din orice dupa aia cresti doar din questuri/challenge-uri/nightfall unde scrie ca primesti powerfull gear, asta e teoretic, practic....e stricat....am facut al doilea titan mutat toate itemele de pe primul ca sa fac activitatile unde primesc powerfull gear....si unele iti dau mai mare unele nu...e total random....am 289 albastrele imi pica peste tot de 279, legendarele care le iau de pe la vendori 277....
    9.daca in destiny farmai pentru o arma anume in destiny 2 toate armele au perkuri predefinite. asa ca odata ce ai luat arma aia asta a fost, eu dupa 3 zile de jucat pot sa zic ca numai am ce sa fac decat raid si trials pentru loot, care si alea dupa ce le fac de cateva ori, o sa am tot.
    10. pvp-ul cu toate ca acuma e 4vs4 si trb sa gaseasca mai putin oameni....ai de asteptat destul de mult pana intri intr-un meci de pvp.
    11. shaders, daca in destiny 1 erau permanente ale tale dupa ce la gaseai, aici numai e asa, pentru ca odata ce ai folosit pe un iteme dispare din inventar si trb sa il gasesti din nou (iar alea care arata bine le gasesti extra greu). iar pe langa asta acuma trebuie sa pui shade pe fiecare item nu iti pune pe toate itemele cum era pe destiny 1. (toate astea defapt sunt o masca ca sa te oblige sa dai cu cardul)
    12. daca in destiny tot ce cumparai cu bani reali erau doar cosmetice in destiny 2 poti cumpara si moduri pentru arme si gear care te ajuta in gameplay (plus dupa power 280 poti schimba 3 moduri albastre pe unul mov la gunsmith, moduri care au iti adauga si 5 power la gear).


    Din punctul meu de vedere jocul a fost mult prea tare simplificat.


    pot sa zic ca mi-au placut povestea insa ca si hardcore destiny player sunt dezamagit de endgame, o sa ma apuc sa termin si celelalte 2 clase, fac platina la el si cred ca cam asta a fost.




    clan HARD TO BE CREATIVE [H2BC] care vrea sa intre, 100% romani in el, lvl 2 clan (maxim cat se poate saptamana asta) toate reward-urile de clan deblocate, nightfall si crucible. sau ingame dati add bogdanleica pe psn si va dau invite eu.

  17. #317 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cine va pune sa jucati non-stop 3 zile si dupa sa urlati ca e jocul scurt? Cred ca orice joc in care petreci 30-40 ore se cam termina, exceptand Witcher 3 sau alt RPG dedicat. Cred ca minusul pe care il vezi tu este ca Destiny 2 necesita mai putin grinding (Care era plictisitor in opinia mea) fata de Destiny 1 (unde faceai de 100 ori un anumit strike sa iti pice nu stiu ce element de armura specific) si acum „cad” mult mai usor arme/armura cu level mai mare

    Asteptati ceva patch-uri , tweak-uri. Daca nu ma insel, nici Destiny 1 nu a ramas la stadiul initial, a devenit mai bun cu fiecare patch. Si eu sunt de parere ca parca au devenit mai usor de urmarit quest-urile, dar pana la urma e o chestie de pathfinding, inainte cunosteam zonele de patrula perfect dupa atata plimbareala, e mai comod acum, dar nu avem de unde sa stim ca nu sunt si quest-uri secrete, pe care nu le-am observat inca.

  18. #318 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    ok....angry bogdanleica review incoming.


    Partea de poveste e misto realizata. activitatile interesante. si pana aici
    urmeaza partea de endgame care e stricata la destiny 2, de ce?
    1. numai exista grimoare dupa care sa farmezi sa petreci mai mult timp in joc.
    2. 50% din exotice au quest pe care il vezi pe harta.
    3. numai exista questuri secrete.
    4. numai exista ghost-uri dupa care sa alergi.
    5. activitatile sunt degeaba dupa ce ai sarit de pragul de 265.
    6. strike-urile sunt o pierdere de vreme, pentru ca dureaza mai putin sa faci un public event si iti iei acelasi reward.
    7. drop rate marit fata de destiny 1 la exotice.
    8. power-ul e stricat. deci teoretic pana la 265-270 cresti din orice dupa aia cresti doar din questuri/challenge-uri/nightfall unde scrie ca primesti powerfull gear, asta e teoretic, practic....e stricat....am facut al doilea titan mutat toate itemele de pe primul ca sa fac activitatile unde primesc powerfull gear....si unele iti dau mai mare unele nu...e total random....am 289 albastrele imi pica peste tot de 279, legendarele care le iau de pe la vendori 277....
    9.daca in destiny farmai pentru o arma anume in destiny 2 toate armele au perkuri predefinite. asa ca odata ce ai luat arma aia asta a fost, eu dupa 3 zile de jucat pot sa zic ca numai am ce sa fac decat raid si trials pentru loot, care si alea dupa ce le fac de cateva ori, o sa am tot.
    10. pvp-ul cu toate ca acuma e 4vs4 si trb sa gaseasca mai putin oameni....ai de asteptat destul de mult pana intri intr-un meci de pvp.
    11. shaders, daca in destiny 1 erau permanente ale tale dupa ce la gaseai, aici numai e asa, pentru ca odata ce ai folosit pe un iteme dispare din inventar si trb sa il gasesti din nou (iar alea care arata bine le gasesti extra greu). iar pe langa asta acuma trebuie sa pui shade pe fiecare item nu iti pune pe toate itemele cum era pe destiny 1. (toate astea defapt sunt o masca ca sa te oblige sa dai cu cardul)
    12. daca in destiny tot ce cumparai cu bani reali erau doar cosmetice in destiny 2 poti cumpara si moduri pentru arme si gear care te ajuta in gameplay (plus dupa power 280 poti schimba 3 moduri albastre pe unul mov la gunsmith, moduri care au iti adauga si 5 power la gear).


    Din punctul meu de vedere jocul a fost mult prea tare simplificat.


    pot sa zic ca mi-au placut povestea insa ca si hardcore destiny player sunt dezamagit de endgame, o sa ma apuc sa termin si celelalte 2 clase, fac platina la el si cred ca cam asta a fost.




    clan HARD TO BE CREATIVE [H2BC] care vrea sa intre, 100% romani in el, lvl 2 clan (maxim cat se poate saptamana asta) toate reward-urile de clan deblocate, nightfall si crucible. sau ingame dati add bogdanleica pe psn si va dau invite eu.
    Fa si celelate doua clase pana la 280 power

  19. #319 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Am terminal campania, facut cateva strike-uri si putin crucible. Pana acum mi se pare un Destiny 1 cu poveste si cam atat. Cele cateva strike-uri mi s-au parut cam usoare iar la crucible au facut un mare **** up: sa nu poti alege tipul de joc ...? Ua da fac. 5 jocuri la rand mi-a picat numai survivor.

    Pana acum sunt cam dezamagit, sper sa-si revina pe parcurs

    PS Muzica este intradevar deosebita.

  20. #320 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Cine va pune sa jucati non-stop 3 zile si dupa sa urlati ca e jocul scurt? Cred ca orice joc in care petreci 30-40 ore se cam termina, exceptand Witcher 3 sau alt RPG dedicat. Cred ca minusul pe care il vezi tu este ca Destiny 2 necesita mai putin grinding (Care era plictisitor in opinia mea) fata de Destiny 1 (unde faceai de 100 ori un anumit strike sa iti pice nu stiu ce element de armura specific) si acum „cad” mult mai usor arme/armura cu level mai mare

    Asteptati ceva patch-uri , tweak-uri. Daca nu ma insel, nici Destiny 1 nu a ramas la stadiul initial, a devenit mai bun cu fiecare patch. Si eu sunt de parere ca parca au devenit mai usor de urmarit quest-urile, dar pana la urma e o chestie de pathfinding, inainte cunosteam zonele de patrula perfect dupa atata plimbareala, e mai comod acum, dar nu avem de unde sa stim ca nu sunt si quest-uri secrete, pe care nu le-am observat inca.
    atunci cand iti place un anumit joc te joci mult in el. witcher am jucat cateva saptamani in el. destiny 1 la fel luni de zile

    ideea e ca ca si design e putin broken cum au facut sistemu de power si cum cresti. nu stiu ce power esti tu acuma. dar dupa ce sari de 280 ai sa vezi ca am dreptate. iti da albastre de 279 si legendare de 277, plus ca odata ce ai ajuns 265-270 nici o activitate numai are rost sa o faci. armele lei iei foarte rpd pe toate.

    eu ma refeream strict ca au ajuns cu destiny la un punct anume si au evoluat foarte bine si acuma parca zici ca au uitat tot si incep iara ca prostii fara sa stie nimic cum ar trebui sa fie destiny. adica ma asteptam sa evolueze cu destiny 2 nu sa involueze.

    sincer am petrecut foarte multe ore in destiny 1 si in vanilla si in dlc-urile care au urmat si speram sa fie la fel si in destiny 2.
    si din ce vad eu destiny 2 o ia pe calea monetizarii lucrurilor din el, si simplificari foarte multe a tot ce faci in joc.

    daca ai jucat destiny 1 stii cat de fun era sa gasesti o exotica intr-un quest secret sau sa bati vre-un boss nasol la care te chinuiai destul de mult. in destiny 2 totul pare prea usor. quest-urile pentru arme exotice sunt prea usoare din punctul meu de vedere. iar legat de grinding da, o vad ca o problema ca nu are asa mult. pentru ca asta inseamna ca in viitorul apropiat multa lume o sa il lase deoparte ca numai are ce face cu el.


    astept cu nerabdare raid-ul pe care sper sa il faca cum trebuie, sa aibe secrete si mecanici misto.


    cosminbad nu ma intelege gresit, nu sunt impotriva la destiny sunt doar putin dezamagit pentru chiar imi doream sa iasa foarte bine sa am ce ma juca in toamna asta, pentru ca pentru mine, cu destiny m-am apucat de gaming hardcore pe consola, si chiar imi doresc sa petrec in destiny 2 atat de multa vreme ca si 1.


    mersi taz uitasem de chestia cu crucible ca acuma nu poti sa iti alegi modul care vrei sa il joci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 38 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts