Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 38 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #421 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Point not taken, no worries De-acord in parte, problema este ca nu stiu in ce masura este doar "ne plangem doar de dragul de a ne plange" si nu cumva are legatura si cu lipsa inovatiei.
    In locul ei avem din ce in ce mai multa mediocritate si autosuficienta. Avem insa din belsug tot felul de manevre care mai de care mai presante pe buzunarul consumatorului si nu pe provocarea acestuia cu lucruri iesite din tipar sau mecanici revolutionare. Nu mai vorbesc de storyline. Totul este cat se poate de simplist.
    Lucruri ce sunt in puternica antiteza cu acele titluri pe care le mentionai, ce la vremea lor, au venit cu ceva nou. Era/este normal ca la nivel de acceptiune, lucurile noi sa fie privite cu reticenta avand in vedere ca se pune la indoiala o paradigma sau un status quo, la un anumit moment din timp/piata.

    Din pacate ce se intampla in aceasta industrie (si nu numai), nu prea mai tine de "moft", "gusturi", "perceptie".. banuiesc ca (in parte) am ajuns la un nivel de saturare, de stagnare, iar asteptarile sunt destul de mari vis-a-vis de evolutia (fireasca?) asteptata de consumatori.
    Avem toate uneltele la dispozitie, maldare de bani, milioane si milioane de oameni cu putere (sau nu) de cumparare, iar in schimb primim lucruri de o calitate indoielnica sau incompleta. Rareori se mai risca sau se mai indrazneste sa se investeasca in concepte noi, sau in convingerea noastra de calitatea unui produs sau a unui serviciu (ca tot e foarte popular acest termen).
    Nu suntem naivi, totul se invarte in jurul banului in lumea in care traim, bai dar parca prea mult se pune accent pe profit, si prea putin pe produs. Pe convingearea cumparatorului cu privire la calitatatea acestuia. Nu mai bine cautam tot felul de metode (sigure) de asigurare a profitului si de reincalzire a ciorbei.
    Si aici ma refer per ansamblu, ca tot am discutat intr-o nota relativ generala. Nu vizeaza Destiny, punct cu punct.

    PS: oricat de multe litere am bate, oricat de vocali am fi sau oricat de relaxati sau nepasatori am fi, totul se rezuma la fiecare dintre noi si pe ce votam cu portofelul. Pana atunci, "astia" pot sa faca absolut orice.

  2. #422 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Stiu ce zici dar indiferent cat de mult ne-am dori mereu, termenul de "ceva nou" in gaming are anumite limite.

    Din experienta personala iti spun ca oamenii care lucreaza la dezvoltarea unui joc, mai ales AAA, trec tangential pe langa ciroze hepatice si atacuri cerebrale datorita presiunii si mizeriilor care se intampla in background, fara ca ei, designerii/developerii/testerii de rand sa aiba macar 1% putere de decizie.
    Vine un neavenit la tine si-ti da un target. Pana la data X trebuie sa fie gata, ca asa s-a dictat din camera de sticla. Si incepe balamucul.

    Exemplificand, la Destiny 2, ceva nou ce? Ca daca il schimba prea mult, nu mai este Destiny.
    Daca luam ca exemplu seriile Call of Duty astea toate de pana acum cu futuristic stuff, de te suiai pe pereti, multe avioane multe drone etc, si eu am fost unul dintre cei care au criticat.
    Au ascultat oamenii, l-au facut pe asta (care strict ca parere personala are o campanie foarte buna).
    Nu e bun nici asta, ca are doar 7 harti nu 15, ca story campaign tine 4 ore nu 7, ca x nu y.

    Inteleg ce spui despre suficienta, in general in viata nu este buna, dar dat fiind cum stau lucrurile in gaming, noi ca si consumatori pasionati de gaming avem 2 variante.
    Prima sa criticam in continuu si sa fim vesnic nemultumiti ceea ce oricum nu schimba nimic, pentru ca ei oricum vor face totul conform retetelor lor.
    A 2-a sa incercam, printre randuri, sa apreciem si sa ne bucuram de lucrurile bune din jocurile astea, pentru ca nu e suficient timp.

    Si eu am fost sa stii la tranzitia de la Xbox360/ps3 -> Xbox One/PS4 extrem de vocal si nemultumit de absolut tot. Pana cand mi-am dat seama ca viata oricum e prea scurta ca sa imi mai pierd timp si energie sa critic orice.
    Asa ca am ales ca culeg partea frumoasa din activitatea asta.
    Sunt un completionist nu imi permit sa pierd 1/2 din marile titluri ale unui an doar pentru ca vreau sa "le arat eu lor" cu portofelul. Dar sunt de acord ca asta este un caz dintr-o mie, nu inseamna ca atitudinea mea este si una corecta.

    Personal, fiind pasionat pana la extrem de Xbox si tot ce inseamna el, as fi fost in stare sa ma duc la Seattle in fata sediului sub geam la Major Nelson acolo si sa il amenint ca imi dau foc daca nu deschid ochii sa aduca Xbox Live si in Romania.
    Pana cand mi-am dat seama ca eu pentru ei nu insemn nimic. Si atunci m-am odihnit, si parca ma si bucur mai mult de jocuri.

    Vesina nemultumire si inclestare in care traiam nu imi dadea voie sa mai gust nimic din activitatea mea preferata.

    Nu are nimeni cu ce sa mai vina prea nou. Au venit astia in 2014 cu Destiny 1 si deja in 2017 vrem altceva. N-au nu se poate...
    La fel, au venit baietii aia de la Ubisoft cu ceva total nou in For Honor. In 2 timpi si 3 miscari l-au desfiintat si pe ala, nu retin de ce. Dar nu a fost bine oricum.
    La afirmatia ta insa referitoare la jocurile care ies incomplete si de o calitate proasta, subscriu 100%.

  3. #423 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Este o chestiune principiala, nu o chestiune practica.

    Mie unul nu-mi permite timpul si rabdarea sa fiu compeltionist, si tind sa ma plictisesc repede de majoritatea jocurilor, dar daca prind ceva foarte bun.. stau un pic mai mult sa zicem. De terminat, termin tot ce incep.
    Totodata (mai nou) sunt foarte selectiv, cumpar doar daca eu consider ca merita. La inceput am avut si eu chestia ca "nu-mi permit sa pierd titluri" dar am ajuns la concluzia ca imi permit Mai bine sar ceva (oricum de la an la an au inceput sa fie toate cam la fel) dar stiu ca nu am incurajat practici cu care eu nu sunt de acord.
    Picatura intr-un ocean, dar consider ca momentan aceasta este abordarea corecta (cel putin in ceea ce ma priveste). Si-asa de-abia am timp sa ma joc. Backlog-ul de jocuri este atat de mare incat nu voi avea timp fizic, in viata asta, sa joc tot ce am cumparat sau voi fi cumparat.

    PS: ei Doamne, nici sa le dam foc acum dialogul si conversatia constructiva, cu argumente, este calea cea mai potrivita. Am mai vazut/citit tot felul de grozavii. Nu imi place expresia asta, dar cred ca se aplica in acest caz: "it is just a game".

    LE: nu inteleg atitudinea asta M$, ca tot fi vorba, dar deja suntem in off-topic. For Honor, l-au umplut de sange cu match-making-ul peer-to-peer. Au fost si niste decizii luate pe genunchi in ceea ce priveste "monetizarea" acestuia. Altfel concept nou, palaria jos.
    Destiny.. sa mai scriu si on-topic, am zis in urma cu cateva pagini, sunt un fan Sci Fi care a vrut ca aceasta franciza sa reuseasca (avand in spate si un halou de experienta.. sa zicem), am cumparat jocul de 2 ori, editii diferite, DLC-uri, 2 conturi separate.. Destiny 2.. n-a fost sa fie Poate un ESRB rating mai mare si un game design mai indraznet, ar fi facut ca lucrurile sa fi aratat altfel (pentru mine cel putin), n-am idee. Nu mai continui ca.. mi-i pun in cap pe unii de pe-aici Pana la urma ma bucur ca place multora. Asta este cel mai important, ca oamenii sa se simta bine si sa joace/faca ceva cu placere.

  4. #424 SP
    495
    Member 495's Avatar


    zeci de schimbari inspre bine!

  5. #425 SP
    495
    Member 495's Avatar
    100% agree


  6. #426 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    100% agree

    Ești cam singurul activ pe aici, eu acum m-am apucat de el. Poate cu dlc ăsta de azi revin oamenii. Pe aceeași tema, un clan cât de cât încă activ avem și noi pe forum?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  7. #427 SP
    495
    Member 495's Avatar
    te-ai apucat tarziu. ori cauti oameni care s-au apucat odata cu tine, ori nu vei juca 90% din contentul original si treci direct la dlc.

  8. #428 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    te-ai apucat tarziu. ori cauti oameni care s-au apucat odata cu tine, ori nu vei juca 90% din contentul original si treci direct la dlc.
    Niciodată nu e prea târziu, si chiar acum au început să miște și Bungie ceva, până acum a fost așa de acomodare

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #429 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

  10. #430 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ei numesc asta "expansion", ma amuza de fiecare data cand vad.

  11. #431 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    stie careva cand da drumu la dlc? ca stiu ca azi, parca nu? dar pe la ce ora are careva idee?

  12. #432 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    stie careva cand da drumu la dlc? ca stiu ca azi, parca nu? dar pe la ce ora are careva idee?
    Cam în maxim o ora, e deja pe maintanance

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #433 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce am inteles eu din DLC-ul asta (so far):
    (Read Death + Bad Juju)^2 = noul hand cannon
    Uriel's Gift + better stats + kill clip = noul auto rifle legendar
    Infinite ammo glitch pe hunter + arma cu kill clip = bye-bye bosses.

    Mai jucam si-n seara asta

  14. #434 SP
    Junior Member croky222's Avatar
    Quote Originally Posted by goguxxx View Post
    Cam în maxim o ora, e deja pe maintanance

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Si eu m-am apucat recent, abia am terminat campania. Daca vrei sa jucam sa exploram si noi pana in dlc , add me. ChrisXYLO -PSN

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  15. #435 SP
    495
    Member 495's Avatar


    Misiunile din dlc story solo gameplay + noul public event.

    Mi-a placut mult, cred ca mi-era dor de destiny, nu mai intrasem de o luna, doua.

    A fost fain sa fac iar level, nu inteleg de ce nu a fost dupa pana la 30 sau 40 chiar, o singura data am patit sa imi cada gear si sa nu am levelul recomandat. E fun sa intri iar in cursa to max level. Sunt abia 319 si am jucat doar pe warlock. Hartile noi din pvp sunt faine, nu prea am inteles faza cu osiris quickplay insa.

    Forge va scoate de la mine cateva zeci de ore pana deschid toate armele/armurile. Practic acum ai motiv sa faci events/pvp/strikes/adventures pt acele consumabile necesare la forge.

    Are nota de trecere de la mine.

  16. #436 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Astazi la ora 12 m-am convins eu pe mine insumi in singuratatea mea la tigara pe balcon sa imi vad de treaba ca iarasi cad in prapastia Destiny si iarasi nu ma pot opri si iarasi nu mai joc nimic 1 luna.
    Acum il downloadez... trist... sunt slab.
    @495 porti o mare parte din vina!!

  17. #437 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu știu de ce, dar mie nu îmi funcționează HDR-ul in jocul ăsta, deși au anunțat că ar avea după cel mai recent update.

  18. #438 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă aveți arma jucați pvp.

    http://www.eurogamer.net/amp/2017-12...apon-is-bugged

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  19. #439 SP
    Member bdevil's Avatar
    Au adus ghost-ul din Destiny2 pana la rangul in care personalitatea sa este zero! I-au schimbat doua voci, treptat, l-au facut femeie din barbat si din ce in ce mai prost. In jocul asta ghost-ul este un simplu accesoriu din pacate ... cu personalitate zero. In D3 m-astept ca Ikora Rey sa fie transexual.

  20. #440 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred că mai vedem D3 in ritmul ăsta...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 38 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts