Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 38 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 ... LastLast
Results 661 to 680 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #661 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Iar al 3-lea seed of light pica garantat cand prezinti offering-ul in saptamana cu max curse pe dreaming city. Eu l-am pastrat pe titan si cand a venit resetul cu saptamana respectiva am avut a 3-a subclasa.

  2. #662 SP
    Member cosmins's Avatar
    Am al doilea seed of light si iarasi am incercat questul pentru lunas. Bineinteles ca de la Heroic am ajuns la Brave daca o tin tot asa ajung la Guardian

  3. #663 SP
    Member bdevil's Avatar
    Se mai poate lua Luna's Howl dupa incheierea sezonului de la sfarsitul lunii?

  4. #664 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pai daca se inchide sezonul nu mai sunt quest-urile? Ca daca e asa nici nu ma mai agit cu questul asta

  5. #665 SP
    Member bdevil's Avatar
    Unele quest-uri au niste conditii de intrunit, gen sa resetezi de 5 ori valor rank-ul intr-un sezon... Ele se pot lua... dar tot progresul e posibil sa nu mai conteze, daca ai ajuns la 3-4 reseturi si n-ai apucat sa faci 5 reset-uri intr-un sezon.

  6. #666 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Prostie mai mare nu cred ca puteau sa faca astia odata cu Luna/Forgotten. Si la nivel de "grind" si la nivel de "game balance".
    Stiu ca in ceea ce priveste grind-ul parerile (sigur) sunt impartite, iar PvP echilibrat nu va fi niciodata.. dar atata inconsistenta din partea astora de la Bungie, ceva de speriat.
    Odata cu sezonul 5 vor da probabil inapoi (dovada intrebari de genul de sus), si vor intoarce iar caruta. Totul, probabil, pentru a multumi un numar cat mai mare de oameni.. Nu e nimic nou sub soare, ma gandesc, intreaga "evolutie" D2 s-a "ghidat astfel".


    PS: nu am mai jucat de ceva vreme, dar nu m-am putut abtine.. odata cu noul TV, am zis sa fac niste quick play.
    Sa te fereasca sfantul RNG!? (nu am altceva) Foarte "interesant" si cum se comporta aceste arme (in special cea din urma), nu doar questul prin care le obtii.
    Era de-ajuns shotgun "oricand".. sau Telesto.. Cei 2 bani ai mei.

  7. #667 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pe mine ma enervează la questul pentru lunas ca depinzi foarte mult de cei din echipa, poti fi tu cel mai bun ( acum sa nu se înțeleagă ca sunt nu stiu ce mare jucător, sunt undeva pe la mijloc) daca ceilalți 3 sunt praf nu ai nici o șansa sa ajungi la fabled. Pana mea in Crucible in Quick play am ajuns la legendary de 2 ori.

  8. #668 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Pe mine ma enervează la questul pentru lunas ca depinzi foarte mult de cei din echipa, poti fi tu cel mai bun ( acum sa nu se înțeleagă ca sunt nu stiu ce mare jucător, sunt undeva pe la mijloc) daca ceilalți 3 sunt praf nu ai nici o șansa sa ajungi la fabled. Pana mea in Crucible in Quick play am ajuns la legendary de 2 ori.
    Adevarat, dar in quickplay nu dai decat inainte acolo nu poti face regres.

    Nivelul de randomness la solo competitive in momentul de fata este...fereasca d-zeu. Mi-a luat ~15 ore de grind pentru Luna (1700-2100 solo), dar cu o echipa de 4 care are un pic de sinergie, ajungi usor la fabled. Sunt si multe echipe total dezorganizate peste care treci usor. Cat despre Luna's howl , il poti bate usor la distante medii , peste distante de 28m are drop off la dmg si nu iti mai poate da 3 shot.
    Cea mai problematica arma din pvp in momentul de fata este Telesto , un cancer care trebuie adresat , no skill/random/retarded.

    Intreba cineva mai sus ce se intampla cu questurile Luna's howl / Redrix Broadsword. Questurile raman in continuare insa la sfarsitul sezonului (27 nov) se reseteaza rank-ul din pvp. Pentru questul de Luna asta inseamna ca daca pana pe 27 nu ai ajuns la 2100 rating, se va reseta, progresul de la ceilalti pasi ai questului se pastreaza. La fel si pentru Redrix , ai nevoie sa resetezi Valor rank-ul de 5 ori pana pe data de 27 altfel va trebui sa o iei de la capat.
    Questurile pentru Luna/Not forgotten raman neschimbate in sezonul 5 , nu vor face ce au facut cu Redrix.

  9. #669 SP
    Member cosmins's Avatar
    Ma ajuta si pe mine cineva la o misiune? Nu pot sa fac misiunea "The corrupted" pentru Malfeasance, am lvl 570.

  10. #670 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Luat si last word-ul. A durat vreo 3 ore, complet solo, partea pvp pt mine a fost cea mai usoara, aia cu public events a durat cel mai mult.

    Pe consola are prea mare recul cand ads, hip fire e god like!

    Abia astept sa vina thornul inapoi, poate aduc varianta d1 year 1...

  11. #671 SP
    495
    Member 495's Avatar

  12. #672 SP
    Member bdevil's Avatar

  13. #673 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Questul cu allegiance m-a rupt emotional, am stat un sfert de ora sa ma gandesc si sa cantaresc optiunile. Pana la urma am mers #teamDrifter, The Praxic Order imi suna a inchizitie, iar Vanguard au frecat-o la rece tot timpul cat am facut eu munca in astia 5 ani de joc. Plus ca they deal in absolutes and only sith does that, asa ca din punctul meu de vedere, the Drifter este alegerea potrivita. Vedem ce iese.

  14. #674 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Blasphemy!!!

    Vanguard ftw. Drifter are prea multe “ding ding ding” in cap. E dus.

    Terminat aseara questul. Terminat si thorn. Nostalgie 100%. Eu eram ala tryhard cu thornu’ in pvp. 40k kills doar pe thorn, humble brag, my bad.

  15. #675 SP
    Member adin33's Avatar
    Cine doreste un cod pentru season pass ps4, sa-mi trimita pm.

  16. #676 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Cum de nu vorbeste nimeni de asta Destiny Free to play

    sau uitativa la video daca va e lene sa cititi


  17. #677 SP
    Member bdevil's Avatar

  18. #678 SP
    Member cosmins's Avatar
    Mai joaca cineva D2? Am nevoie de putin ajutor la ultima misiune pentru Thorn, trebuie sa fac un strike.

  19. #679 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Revin cu aceasi întrebare de mai sus. Mai joaca cineva destiny 2 ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #680 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Da @AndRewqp in fiecare zi, cu romani, cu clan pe Xbox One. Insa nu stiu ce ti se pare atat de amuzant?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 38 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts