Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 285

Thread: Grand Theft Auto VI - GTA 6

  1. #81 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    April Fools

  2. #82 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gluma de 30 Martie 2020

    Also, 100% n-o sa aibe nicio consola exclusiv mai mult de 30 de zile, in cazul in care o sa aibe.

    Dar nu cred ca-l anunta in vara cu lansare in iarna. Nu au facut asta cu absolut niciun joc pana acum, din cate stiu si sigur nu vor incepe acum. Chiar si ei au nevoie de hype ca sa vanda.

  3. #83 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Astepti degeaba, mai devreme de 2021 nu il lanseaza.Fac o gramada de bani din Online, nu se grabesc.

    ---------- Post added 30-03-2020 at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Gluma de 30 Martie 2020
    Daca o faceam de 1 Aprilie era mai usor sa va dati seama

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Logic. Asta era ideea unei glume de "April Fools". Altfel e doar o gluma proasta, unii ar spune ca e trolling care se sanctioneaza conform regulamentului

    Dar da si eu sunt de parere ca nu iese anu asta, desi sper sincer sa iasa. Nu ma deranjeaza nici exclusivitatea

  5. #85 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    As vrea si eu sa iasa mai repede, chiar si exclusiv.Nu-i nimic, astept pana vine pe PC.
    GTA pt consola nu mai cumpar in vecii vecilor.

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vedeti primele 20 minute (doar in primele 5-7 discuta despre zvonurile actuale).

    Dupa ultimile informatii din interior (presupun), se pare ca se adevereste povestea initiala si anume faptul ca Rockstar lucreaza la 1 singur joc mare prin toate studiourile, in acelasi timp, iar dupa GTA V, toti oamenii au mers spre RDR2, iar dupa RDR2, probabil ca toti angajatii au mers spre GTA VI, ceea ce inseamna ca abea de ~1.5 ani au inceput lucrul si vom mai asteptam 4-5 ani pana la GTA VI.

    Totodata, se pare ca va fi o experienta mai mica, urmata sa fie actualizata constant prin content nou - probabil DLC-uri SP gratis - sunt curios daca asta o insemna ca vor adauga si bucati de harta sau doar de poveste

    Discuta destul de multe baietii.


  7. #87 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Vaideno, cum ziceau Divertis in anii '90.

    Pāi daca un joc dintr-o serie precum GTA ajunge sā fie lansat la interval de 10-12 ani, ce ne asteapta in viitor? Cate un joc la fiecare 20 de ani? Personal, sunt mare fan TES, dar da-o-ncolo de treaba, se fac aproape zece ani si nici un cuvinţel concret despre stadiul in care se aflā urmatorul joc.

    Uneori am impresia cā marii dezvoltatori se culcā prea usor pe laurii bogāţiei si ai succesului, iar de la o vreme încoace simt tot mai acut o derere-n cot/coor vis-a-vis de gameri.

  8. #88 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, pentru ei e bine asa, pentru ca inca fac bani buni cu GTA V si al sau Online si nu e neaparat o idee rea ca toate studiourile sa se focuseze pe un proiect mare odata (si RDR2 a demonstrat ce pot face la comun) cat timp calitatea nu are de suferit.

    Pe de alta parte, acum doar cu "confirmat" ca lucreaza la un GTA game, nu la GTA VI sau GTA Online 2 sau cine stie ce episodic GTA game.

    Si eu speram sa iasa anul asta GTA VI si clar era un joc care, asa cum se specula cu acea exclusivitate, imi facea decizia asupra consolei achizitionate initial, mult mai usoara.

  9. #89 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Am vazut ca de obicei Rockstar cand dau drumul la un trailer mai dureaza cativa ani pana apare jocul. Asa ca mai avem de asteptat.
    Este foarte trist ca pe generatia actuala nu am avut un GTA facut de la zero pentru PS4/Xone.
    M-am saturat de remasterizeri generatia asta.

  10. #90 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Din pacate trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca noua generatie GTA nu va aparea prea curand. Va garantez ca tot ce a fost postat aici in ultima perioada este 100% informatie falsa. Am lucrat timp de 6 ani domeniu (la o companie careia nu-i voi da nume) si spre asta se indreapta industria.
    Pana nu primim nimic oficial de la Rockstar putem sa asteptam mult si bine. Este trist intradevar faptul Rockstar nu s-a sinchisit sa lucreze la un joc GTA pentru generatia asta si nici cel din generatia care bate efectiv la usa nu este nici pe aproape de stadiul terminal, dar haideti sa privim si partea pozitiva. Un joc la care se lucreaza sa zicem 10 ani nu are voie sa nu se ridice la nivelul asteptarilor asa ca oricat de tarziu ar lansa Rockstar urmatorul GTA trebuie sa fim constienti ca va fi un joc la care atentia la detaliu va fi printre primele obiective. Eu sincer as astepta din moment ce sunt multe alte jocuri ce se anunta a fi geniale care bat la usa deci next-gen GTA poate sa mai astepte.
    Promit ca va voi va tine la curent cu orice informatie legata de acest joc care mi se pare cat de cat reala. Numai bine !

  11. #91 SP
    Member ymess's Avatar
    Cred ca orice studio dezvolta ca prima versiune baza pe PC fara devkit, asta incepand cu PS4/Xbox One. Inainte aveau arhitecturi diferite, platforma era importanta, acum nu mai e la fel. Ei dezvolta pe PC si in functie de consolele prezente adauga / scad complexitate. Abia la final cand se vede framerateul se fac optimizarile / taierile, de aceea imi si explic numarul jocurilor cu downgrade grafic din conference trailer vs launched product.
    Parerea mea e ca GTA e un joc care are nevoie sa fie top la calitate grafica, straluceste la detalii, dar conteaza si timmingul, aici RDR2 a prins extraordinar pe generatia asta.

  12. #92 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu cred că o sa avem parte de un GTA nou atât de târziu. Merg pe o dată de lansare 2022, daca scapăm de Covid anul ăsta

  13. #93 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    "A Rockstar Games industry insider claims that recent reports are incorrect, stating Grand Theft Auto 6 is actually 60 to 70 percent complete."


    https://gamerant.com/grand-theft-aut...progress-done/

  14. #94 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Fingers crossed! Cu putin noroc vom avea un nou GTA un an sau doi dupa lansarea noilor console.

  15. #95 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    "GTA 6 Has Been In The Works Since 2014 And Will Feature a Large Map At Launch"


    https://dintol.com/gta-6-is-in-the-w...map-at-launch/

  16. #96 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Orice e posibil.

    Correction: Take-Two clarified to GamesBeat that this marketing-obligation metric refers only to its contracts with third parties. It does not reflect its marketing budget for internal studios like Rockstar Games. That means this does not indicate a timeline for Grand Theft Auto VI. I apologize for this misleading error.

  18. #98 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Ultimele zvonuri despre GTA 6 de pe Reddit aparute acum 9 luni.
    Tipul care a publicat spune ca a lucrat la Rockstar si chiar si-a pus poza cu badge-ul.
    https://www.reddit.com/user/aFloatin...credible_leak/

    Zvonurile principale:
    -jocul e setat pe Vice City (Miami), in anul 2017-2019 , dar si cu flashback-uri prin anul 1985
    -va avea o harta cat cele din GTA V si RDR II la un loc
    -vor fi trei personaje principale care au conexiuni cu un cartel de droguri sud-american si vor fi similare cu Michael, Franklin si Trevor :
    1. Johnathon Brooks, un barbat alb de 38 ani care sufera de criza varstei mijlocii, cu o cariera indelungata de criminal, nascut intr-o familie saraca, traieste intr-o vila de 1,8 milioane de dolari dupa ce a facut afaceri frauduloase cu haitieni, iar FBI-ul e cu ochii pe el .
    2. Samuel "Shotta" Stevens - membru al unui gang haitian, negru, are 26 ani, traieste din camatarie si reposesie, pacalit clienti, vandut cocaina, traieste intr-un apartament cu bunica sa, Amy. Il admira pe Johnathon ca pe un mentor.
    3. Xavier Gonzalez - barbat latino de 40 ani, un kingpin al cocainei , excentric, maniac, traieste intr-un penthouse de 1,5 milioane de dolari in Dowtown Vice City.

    -Vom reintalni personaje din GTA V ca Michael si sotia sa Amanda care se muta in Vice City , Trevor care e proprietar de club de stripteasse, dar si pe Lamar care ajunge la puscarie.
    -vom avea un sistem de customizare mult mai bun - vom putea personaliza inele, lanturi, ceasuri, rubine, diamante, incaltaminte, imbracaminte, tatuaje, freza.
    -Tatuajele vor putea sa se degradeze duopa un timp.
    -putem face baie si sa ne barbierim
    -este reintrodus sistemul de "RESPECT" din GTA San Andreas
    -ne putem duce sa mancam la restaurant sau fast-food ori sa comandam mancare online la domiciliu
    -putem cumpara locuinte si masini
    -vom avea abilitati noi de agilitate si putere care vor avea impact asupra jocului
    -vom avea sistem de customizare/vopsire/reparare masini mult mai avansat
    -vom avea un sistem de drug dealing din GTA China Town Wars - putem livra, cumpara si vinde droguri ca heroina sau cocaina
    -se reintorc cazinourile si cluburile de noapte unde putem dansa, bea, fuma si agata gagici
    -putem pescui si vana
    -putem sa ne jucam biliard si bowling
    -vom putea manca snacksuri, ciocolata, bauturi ca Cola, sortimente de bere si vinuri, vom pute fuma trabucuri cubaneze sau tigari
    -putem sa jefuim magazine
    -vor fi introduse farmacii pentru med kits, de asemenea le putem jefui si pe acestea de bani
    -caracterul se va putea ingrasa
    -daca tragi cu pusca, si civilii si politistii vor avea o reactie si mai realista- vor putea simti mirosul de praf de pusca si vor comenta despre asta
    -daca nu faci baie si mirosi urat, civilii te vor insulta
    -daca esti ranit si iti curge sange, civilii iti vor simti mirosul de sange ori se vor uita ciudat la tine, si vor suna la urgente sau la politie
    -vom avea Strangers and Freaks, cu mistere si ghicitori de domeniul paranormalului
    -vom avea uragane ocazional si inundatii
    -toate strazile vor avea nume pe harta
    -se intorc masinile cu GPS si asistent vocal
    -vom avea avioane cu autopilot
    -vor fi sase stele - la cea de-a sasea stea te vei trezi cu fortele FBI
    -vor exista mai multe agentii - VCPD, GSCPD, CPD, SPPD, Highway Patrol , FBI, CIA, Viceland State Patrol, NOOSE
    -vom avea sistem de arestare si de urmarire ca-n Red Dead Redemption.
    -vom putea inchiria camere din hoteluri si moteluri ca safe house atunci cand suntem urmariti de politie , inclusiv localuri de 5 stele cu jacuzzi
    -vom putea juca la bursa
    -centuriste si stripperite la greu
    -noaptea vom putea admira orasul plin de lumini de neon de diferite culori exact ca-n GTA Vice City
    -drone? N-a zis nimic de ele, dar mi s-ar parea firesc sa fie in joc!

  19. #99 SP
    Manager paul's Avatar
    Tot ce scrie acolo e plauzibil, cu exceptia lansarii in 2021, cand vine GTA V Online next-gen. Mai degraba 2023. Nu ne ramane decat sa asteptam sa aflam daca zvonurile sunt adevarate.

  20. #100 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Al doilea leak de pe reddit.
    Sa aflam si versiunea astuia.
    https://www.reddit.com/r/GamingLeaks...n_about_gta_vi


    -va fi o harta mare cat GTA V si RDRII la un loc
    -actiunea va fi amplasata nu doar in Vice City, ci in toata Florida cu trei orase mari si unul mic
    -povestea are loc in prezent, dar si in anii 80'
    -vor fi patru protagonisti masculini : Walther Wallace, un sofer, un israelian fost agent din IDF, Thomas Branigan care e traficant, si Markus Burke care face trafic de droguri
    -putem sa ne controlam *****ul cand facem pipi
    -misiunile nu vor fi lineare
    -vom putea vizita o insula din America Centrala
    -vor fi numerosi copiii
    -switching-ul dintre caracterte va fi mai amuzant
    -sistem de parkoour ca-n Sleeping Dogs
    -arme mai realistice
    -il vom reintalni pe Mori Kibbutz din GTA IV
    -putem sa ne ingrasam sau sa facem muschi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online By Walkman in forum Console Club
    Replies: 5620 Last Post: 10-12-2023, 06:55
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V - Help! By Molurus in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 14-03-2014, 23:10
  4. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts