Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 83

Thread: Shadow of Mordor 2

  1. #21 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post


    Primu a fost o surpriza mai mult decat placuta si inca regret faptul ca l-am vandut. De atunci mi-am promis ca nu mai vand niciun joc
    Referitor la ultima parte iti dau 100% dreptate. Si eu am vandut multe jocuri si chestii gaming-related dupa care acum imi pare rau. Problema e ca Shadow of Mordor nu se incadreaza acolo.
    Nu vreau sa para ca ma iau de tine, dar din post history-ul tau prin topicuri Assassin's Creed, m-ai facut sa inteleg ca nu iti place template-ul ala de gameplay, desi acum vad ca pt tine SoM a fost o surpriza.
    Chestia e, ca pt mine, jocul a fost muuult mai plictisitor ca orice AC pe care l-am jucat (si le-am jucat pe toate). Pe cand in AC ai locatii istorice impresionante, in SoM totul parea facut intr-un "random landscape generator". Ca si gameplay, SoM nu mi s-a parut mult mai breaz ca Ac, poate pe partea de open conflict (combat) a fost mai dinamic, iar singura chestie unica a fost treaba cu ierarhia orcilor dar si aia si-a pierdut farmecul dupa x ore.

    Mai pe scurt ce vreau sa zic e ca vad cum toti critica AC dar pe de alta parte vai ce joc superb a fost SoM, desi diferentele sunt minime intre ele.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  3. #23 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cinematics peste cinematics

  5. #25 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie mi se pare OMG !

    este o evolutie fata de primul SOM , mie imi place maxim

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare o prostie. Nu inteleg daca mai este open world, ca pare sa fie doar pe batalii/regiuni. Si da, cinematic dupa cinematic. As vrea sa cred ca am o anumita putere in joc, nu doar sa activez urmatorul moment scriptat...

  7. #27 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    "Hey, uite bossul asta pe care-l prezentam printr-un cinematic lung"
    *il omoara un AI friendly in 3 miscari*

    Si sunt curios cat de lore-friendly este jocul. I mean, come on... e cam extravagant.

  8. #28 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    da, nasol , omori mai putini orci

  9. #29 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    eu sincer sunt mai mult bulversat din acest video decat lamurit cu privire la gameplay. observ niste abilitati noi, dar nu inteleg cum functioneaza sistemul de summon. adica asta tot cheama diversi helperi dar folosind acceasi comanda, iar ei vin pe rand exact cand trebuie??

    apoi, pare ca are executii nelimitate, poate datorita nivelului?!

    banuiesc ca e open world iar aceste fortarete functioneaza ca checkpoint-uri?

  10. #30 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai in clip personajul este level 45 parca, deci este "crescut" bine , probabil d-aia are si "dictai" armata si atatea abilitati si probabil d-aia nici nu mai trebuie sa se bata cu orice fraier ,atata timp cat are "oamenii lui" in spate

  11. #31 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Clipul nu prea te lamureste prea mult (cred ca nici nu doresc sa arate jocul din prima), dar hai sa nu facem judecati despre cum (credem ca) e jocul pana nu se lanseaza (sau in aprop ei cand vom avea date mai multe). Cum credem ca e a fost si cu primul joc, si mai recent cu horizon, si au iesit niste jocuri cel putin ok.

  12. #32 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ba tocmai asta o sa facem ca de aia locul asta se cheama forum. Altfel eram pe un site de stiri care avea comentariile disabled.

    In plus nu a zis nimeni ca jocul va fi rau ci doar s-au emis presupuneri despre ce inseamna bucatile de gameplay pe care le-am vazut.

  13. #33 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Acele videoclipuri nu reprezinta jocul terminat, din nici un punct de vedere. E un developer demo cu toate caracteristicile aferente, scopul sau este de a arata diferite schimbari survenite de la primul SoM, nimic mai mult.

  14. #34 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  15. #35 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Daca se pastreaz raportul de cinematics o sa aiba oficia 40 ore gameplay si real vreo 4.

  16. #36 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu cred ca e cazul de asa ceva.

  17. #37 SP
    Junior Member Phantasm's Avatar
    Middle-earth: Shadow of War - Mithril Edition PS4

    a aparut si editia de colectie, dar pretul este insane...
    cu banii aia iti iei consola PS4 noua

  18. #38 SP
    Member Sherwood's Avatar


    Q&A cu Mike De Plater :




  19. #39 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Shadow of War: Minas Ithil Gameplay Walkthrough in 4K


  20. #40 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Arata a "4k" de PS3/X360.
    Bineinteles ca e pre-pre alpha...au timp sa-i adauge detalii grafice (barba,floricele,pasarele) si sa-l faca mai iute de picioare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts