Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Doresc o arie Console Games dedicata orasului meu ?

Voters
94. You may not vote on this poll
  • DA

    65 69.15%
  • NU

    29 30.85%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Sectiune Speciala Dedicata Comunitatilor Locale

  1. #1 SP
    Member slabunator's Avatar

    Sectiune Speciala Dedicata Comunitatilor Locale

    Desi epicentrul consolistilor romani se afla in Bucuresti, exista mini-comunitati consolistice in multe alte orase.

    Ca este vorba despre schimburi sau pur si simplu, de socializare, cred ca o arie dedicata comunitatilor locale, cu o sub-arie pentru fiecare localitate in parte este binevenita.

    Va rog sa votati daca doriti sau nu o astfel de arie,dedicata comunitatilor locale. Alaturi de argumentele voastre pro si contra precizati si orasul din care proveniti.

    Asteptam desigur si cuvantul echipei CG.


    Multumesc pentru timpul acordat !!

  2. #2 SP
    Member octav's Avatar
    este o idee buna. putem face schimburi de jcouri si intalniri separate. de exemplu daca eu stau in timisoara nu mi-e prea la indemana sa vin la bucuresti la intalnire.

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu vreau sa mut vreo 2-3 baieti din Buc in vestul tarii. Stiu ei care...

  4. #4 SP
    Member Skaar's Avatar
    Well, nu prea vad rostul a zecilor de sub-forumuri care sa corespunda fiecarui oras din tara. Multe din ele vor fi pustii si altele vor avea 1-2 utilizatori care provin din orasul respectiv.

  5. #5 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Well, nu prea vad rostul a zecilor de sub-forumuri care sa corespunda fiecarui oras din tara. Multe din ele vor fi pustii si altele vor avea 1-2 utilizatori care provin din orasul respectiv.
    eu zic ca ar trebui sa se imparta pe judete

  6. #6 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by octav11 View Post
    eu zic ca ar trebui sa se imparta pe judete
    Tot ar fi mult prea mult... Romania are 41 de judete + Bucuresti

  7. #7 SP
    Member octav's Avatar
    se pot gasi solutii daca se doreste. sa asteptam poll-ul
    L.E.: Sunt din Focsani

  8. #8 SP
    Member Skaar's Avatar
    O solutie ar fi sa se faca pe regiuni, dar distantele de mers tot ar fi prea mari

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu va opreste nimeni sa faceti voi topicuri pentru intalniri/schimburi/etc. Nu inteleg de ce sa se creeze haos cu o subcategorizare stufoasa si inutila.
    Sunt destule sub-sectiuni care si-asa abia sunt populate, ce rost are sa mai despicam firul in 4?

  10. #10 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu va opreste nimeni sa faceti voi topicuri pentru intalniri/schimburi/etc. Nu inteleg de ce sa se creeze haos cu o subcategorizare stufoasa si inutila.
    Sunt destule sub-sectiuni care si-asa abia sunt populate, ce rost are sa mai despicam firul in 4?
    pai daca fac topic si se posteaza odata pe zi pe el ajunge in pagina 4 si nu se mai uita nimeni pe el!
    asa daca o sa fie o sectiune ar fi mult mai usor de verificat.

    edit: cel mai bine ar fi sa se ofere cate o persoana din judetul respectiv ca moderator pe sectiune, deci sa nu se creeze sectiuni pentru toate ci doar pentru cele care au request!

    Eu de exeplu stiu cel putin 10 persoane din Iasi care frecventeaza forumul asta!

  11. #11 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    stiind ca sunt din cluj si suntem multi consolisti si cg-isti aici am putea deschide o arie doar pentru noi. La fel pentru TM si Oradea dar intradevar sunt judete/orase care nu si-ar avea locul pentru ca pur si simplu activitatea pe aria respectiva ar tinde catre inexistenta...

  12. #12 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Well, nu prea vad rostul a zecilor de sub-forumuri care sa corespunda fiecarui oras din tara. Multe din ele vor fi pustii si altele vor avea 1-2 utilizatori care provin din orasul respectiv.
    Banuiam ca se va pune problema si in acest fel, asa ca am intocmit aceasta lista cu toti userii CG ce provin din Cluj-Napoca( de care stiu eu). Majoritatea id-urilor sunt luate de pe threadul cu schimb de jocuri PS3.

    DonAdryan
    Nekron
    Paul
    Milan
    maniac360
    ady_ro
    RonanN1
    sony94
    SUPERMAN
    aallex
    thedeadman14
    GeoGcX
    DraZziW
    eangel
    jansers
    predator1
    angellicus
    alex_01
    mighty
    nuyokamata
    livon swonk
    robertino_33
    markutzy
    ftghe
    serko
    AngelOfPain
    ciuflingar
    mot0pl
    popteodor
    aNaCoNdA
    nicuj0r
    game_boy1981
    johnnybbb
    pooaul
    L0GIX

    35 de useri,daca am numarat corect
    repet 99% din useri sunt cei ce au postat pe threadul cu schimb de jocuri PS3 Cluj-Napoca. Ceea ce vreau sa spun e ca in realitate probabil suntem mult mai multi.

    Suntem o comunitate destul de maricica spun eu.
    In plus
    avem 2 arcade-uri cu console next-gen si un loc de unde se pot inchiria filme blu-ray si jocuri de consola, inclusiv nextgen. Cred ca meritam o sectiune dedicata, lafel cum multe alte orase merita sectiunea lor proprie.

    @Khan nu a zis nimeni ca trebuie creata o sectiune cu 1001 de localitati. O posibila metoda de selectie ar putea fii urmatoare: un anumit user isi poate nominaliza localitatea ca fiind hot-spot consolistic si poate propune unui mod ca localitatea sa sa aibe o sectiune dedicata daca indica faptul ca in localitatea sa exista un anumit numar de useri cg/consolisti.

    P.S.: acum am facut o lista cu clujenii de pe cg, ceea ce e si normal deoarece si eu sunt din cluj, dar stiu ca exista multe alte localitati cu multi consolisti, niste exemple ar fii Iasi, Oradea, Timisoara, Brasov, Constantata.

    GAME ON !!

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    poti sa ma pui si pe mine la Cluj :"> . nu is din cluj napoca , da nu stau prea departe de el . si eu as dori sa se faca arie CG macar pt orasele mai mari , sau pentru anumite zone . Voi decideti ce si cum

  14. #14 SP
    Member tsuby's Avatar
    Eu sunt din Brasov si cred ca ar putea o sectiune din asta.Insa,sa fie numai una,si userii din orasele din afara bucurestiului sa faca threaduri pentru orasul lor (nu cred ca sunt useri din exagerat de multe orase,plus ca ar fi o simpla chestie acolo ).

  15. #15 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Si din aia 35 de clujeni, doar 5-6 au activitate pe forum...

  16. #16 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    si eu sunt din cluj

  17. #17 SP
    Member octav's Avatar
    eu si richardm suntem din focsani, poate mai e cineva macar din judetul nostru

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    pai daca fac topic si se posteaza odata pe zi pe el ajunge in pagina 4 si nu se mai uita nimeni pe el!
    asa daca o sa fie o sectiune ar fi mult mai usor de verificat.

    edit: cel mai bine ar fi sa se ofere cate o persoana din judetul respectiv ca moderator pe sectiune, deci sa nu se creeze sectiuni pentru toate ci doar pentru cele care au request!

    Eu de exeplu stiu cel putin 10 persoane din Iasi care frecventeaza forumul asta!
    Prea multi moderatori si imi sustin punctul de vedere in continuare: va fi haos.
    Nu mai bine vi se da o sectiune numita Console Games Local sau ceva de genul, unde va faceti voi topicurile dupa cum vreti?

    De exemplu:
    [Cluj] Schimburi
    [Timisoara] Intalniri
    etc.
    O singura sectiune, mai multe threaduri...

  19. #19 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Prea multi moderatori si imi sustin punctul de vedere in continuare: va fi haos.
    Nu mai bine vi se da o sectiune numita Console Games Local sau ceva de genul, unde va faceti voi topicurile dupa cum vreti?

    De exemplu:
    [Cluj] Schimburi
    [Timisoara] Intalniri
    etc.
    O singura sectiune, mai multe threaduri...
    Si asa este relativ ok.
    Eu am propus forma Arie console Games Local > Sub-Arie Oras doar pt ca am fost thread starter si trebuia sa propun ceva concret, dar desigur, asta nu e batuta in cuie.
    Forma este mai putin importanta si poate fii stabilita ulterior. Eu am vrut sa vad reactia forumului la acesta ideea nu la cum ea trebuie implementata. Oricum, acest aspect nu va fii hotarat de useri.

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Prea multi moderatori si imi sustin punctul de vedere in continuare: va fi haos.
    Nu mai bine vi se da o sectiune numita Console Games Local sau ceva de genul, unde va faceti voi topicurile dupa cum vreti?

    De exemplu:
    [Cluj] Schimburi
    [Timisoara] Intalniri
    etc.
    O singura sectiune, mai multe threaduri...
    + Sa fie cu acordul moderatorilor precum la News.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Locale setting By hydrarulz in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 11-09-2008, 11:31
  2. Propunere sectiune By Mika in forum Help Desk
    Replies: 9 Last Post: 05-08-2008, 01:42
  3. Logitech lansează o tastatura dedicata Wii By Xtm in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 03-08-2008, 21:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts