Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 99

Thread: Recomandare scaun jocuri

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Recomandare scaun jocuri

    As dori sa-mi achizitionez un scaun de jocuri dar nu pot sa-mi dau seama care asa ca va cer si pararea voastra.Va rog sa va raportati la performantele acestora nu si la pret.Daca stiti voi altele mai bune va rog sa mi le aratati.
    Gaming Zone / Calculatoare - Shopix.ro, magazin online general
    Attached Images Attached Images rapidx-ferrino-line-white-gaming-chair-9.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Al 2-lea e EXCELENT

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    am testat in magazine toate scaunele prezentate mai sus.
    vreau sa iti zic ca la o inaltime de 1.80 doar in primul am stat destul de comod.
    le poti testa in magazinele altex/mediagalaxy/domo, de obicei sunt expuse.
    am optat pana la urma la un fotoliu aproximativ la acelasi pret, fara boxe sau altele, dar e mult mai relaxant.
    depinde mult si de pozitia tv-ului tau pe inaltime. daca e pus la peste 1.5m inaltime e foarte greu joci din astfel de scaune.

  5. #5 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Al 2-lea e EXCELENT
    De acord!

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ma gandeam si eu la un scaun din asta. Dar sunt zile cand nici nu ma ridic din pat si dau drumul la consola.
    Sa ma ridic din pat doar ca sa ma mut pe un scaun "pt gaming" pentru ca am dat bani pe el? Neah Sunt atatea jocuri care asteapta sa fie cumparate de banii astia.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca sa va faceti o idee, aveti aici un site cu peste 30-40 de modele: Game Chairs - VideoGame Chairs - Game Seats - Surround Sound Gaming Chairs
    Oricum, daca tot iti iei gaming chair, si nu te multumesti cu un fotoliu clasic, cred ca de baza ar fi (pe langa ergonomie) sa ai acel suport (mobil, rabatabil sau fix). Nu de alta, dar cred ca acela este singurul mod in care ai putea juca cu mouse/keyboard si sa stai intr-o pozitie mai relaxata... Chiar si asa... i wonder...

  8. #8 SP
    Junior Member Die Krupps's Avatar
    Interesant site-ul Monky,dar este cineva care poata sa aduca produse de acolo??(un scaun are cel putin 20 kg)

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Die Krupps View Post
    Interesant site-ul Monky,dar este cineva care poata sa aduca produse de acolo??(un scaun are cel putin 20 kg)
    Poate chiar de-acolo, nu. De fapt, e posibil, dar mai greu. Este totusi firma din US, chiar din New York mai exact. Insa sunt sigur ca daca te axezi pe un model, il vei gasi si pe site-uri din UK, de unde transportul e mai ok. Sau de ce nu, apeleaza la robertdinu si sunt sigur ca veti gasi o solutie. Bafta !

  10. #10 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Die Krupps View Post
    Interesant site-ul Monky,dar este cineva care poata sa aduca produse de acolo??(un scaun are cel putin 20 kg)
    S-ar putea sa te pot ajuta eu, dar nu-i sigur (din cauza dimensiunii). In maxim o saptamana iti dau un raspus daca te intereseaza. Posteaza te rog modelul care-l vrei.

  11. #11 SP
    Junior Member Die Krupps's Avatar
    Cu Robert Dinu am vorbit,de exemplu un scaun PM420-W Deluxe Wireless Sound Rocker� are 22.5kg+2 lire pe kg ajunge transportul mai scump decat scaunul,mai caut si te anunt maniac360.

  12. #12 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Pt console: fotoliul rulz
    Pt PC: un scaun ergonomic isi face treaba, fara boxe incorporate sau alte minuni care tripleaza pretul

  13. #13 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Die Krupps View Post
    Cu Robert Dinu am vorbit,de exemplu un scaun PM420-W Deluxe Wireless Sound Rocker� are 22.5kg+2 lire pe kg ajunge transportul mai scump decat scaunul,mai caut si te anunt maniac360.
    Evident nu se merita transportul pentru un scaun din USA sau UK, numai daca e ceva scump, astfel incat transportul sa fie cam 10-20% din valoarea de achizitie a produsului.
    Cel mai bun scaun e categoric fotoliul sau canapeaua sau daca vrei ceva mai mobil incearca asta Mobexpert .

  14. #14 SP
    Junior Member Die Krupps's Avatar
    Maniac360 am 2 fotolii,,para'' dar nu se compara cum stai intrun scaun pt.jocuri(eu am incercat un pyramat 440)

  15. #15 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    dar sunt destul de multe cazuri in care transportul este mai scump decit produsul insa asta nu inseamna ca investitia este una proasta. cine tine mortis sa aiba un anumit produs nu se uita la costul lui si la cel al transportului, ci ia in considerare pretul final. mi se pare aiurea sa spui ca produsul X nu merita achizitionat pentru ca transportul este mai costisitor decit produsul. il vrei sau nu? punct. asta e intrebarea. da, este normal sa cauti cea mai ieftina solutie de a ti-l procura, insa atunci cind nu ai alte solutii si trebui sa il importi de peste ocean (sau din asia) trebuie sa fii constient ca probabil transportul va depasi 50% din pretul total.

    PS un fotoliu de la IKEA pina in 250RON si un taburet cu bobiruze din polistiren pentru picioare e perfect pentru gaming.

  16. #16 SP
    Member justamodel's Avatar

  17. #17 SP
    Junior Member Die Krupps's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Ms. pt. link,arata bine scaunul chiar daca nu e gaming,dar este stoc epuizat.

  18. #18 SP
    Member justamodel's Avatar
    Pai asta`i scaun pt jocuri Ai tot ce vrei, masaj, piele + arata bine ... Doar nu o sa dai 500 Ron pe un asa zis scaund care are in plus doar niste boxe care dupa 5 minute de ascultat la ele te doare capul calitatea fiind.. proasta si nu sunt cofortabile daca esti mai inalt. Cele pt volan merita dar restul eu zic ca nu.
    Se vand ca painea calda. Uite aici alt link. Google ftw. Scaun cu masaj 035 | Mobshop.ro | Mese si scaune

  19. #19 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Parerea mea este ca astea de la IKEA sunt cele mai bune , poti sa le folosesti si la altceva nu numai sa te joci stand pe el. Sunt foarte ieftine, si foarte rezistente... si cand zic rezistente ... chiar sunt ...ne-am urcat doua persoane pe el, daca ma intelegeti, si nu s-a rupt. Mie nu-mi place sa stau foarte jos cand ma joc. Ori pe canapea/pat , ori pe scaunul de mai jos ...


  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    ne-am urcat doua persoane pe el, daca ma intelegeti, si nu s-a rupt.
    Poate sunteti mai mititei asa... lol Nu stiu ce sa zic, dar nu pare destul de rezistent pentru asemenea practici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts