Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 127

Thread: Call of Duty: Modern Warfare (2019)

  1. #1 SP
    Member ConuGeo's Avatar

    Call of Duty: Modern Warfare (2019)



    Call of Duty: Modern Warfare is the next game in the series, and it’s out on October 25.

    It was built using a new engine promising a photo-realistic experience, a new “hybrid tile based streaming system,” new PBR decal rendering system, world volumetric lighting, 4K HDR, DirectX Raytracing on PC, and more.

    Starting today, you can pre-order the various digital versions of the game for PC, PS4, and Xbox One.
    Attached Images Attached Images call-duty-modern-warfare.jpg

  2. #2 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Screenshots
    Attached Images Attached Images call_of_duty_modern_warfare_reveal-6.jpg call_of_duty_modern_warfare_reveal-5.jpg call_of_duty_modern_warfare_reveal-4.jpg call_of_duty_modern_warfare_reveal-3.jpg call_of_duty_modern_warfare_reveal-2.jpg call_of_duty_modern_warfare_reveal-1.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Hyped pana peste masura, nu ma intereseaza ce va spune lumea la momentul ala, more classic Call of Duty modern warfare, fara mizerii cu drone, zburataci, future ****, etc...
    Arata senzational!

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cross-play PS4-XboxOne-PC, fain. Să vezi înjurături pentru ăia cu m&k.

  5. #5 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Hai ca l-au scos de la naftalina si pe Cpt Price. Mai fac ceva banuti de pe urma nostalgiei

  6. #6 SP
    Member Mishy's Avatar
    Stai linistit ca si pe PS4 sunt o multime care joaca cu m&k, e plin Rainbow Six Siege de asa ceva

  7. #7 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Multiplayer Gameplay


  8. #8 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Multiplayer Reveal Trailer



    Gameplay



    Dupa modul 2v2, vedem multiplayer normal

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mi-a starnit putin interesul noul CoD, trebuie sa recunosc. Modul 2v2, plus multiplayerul care se indeparteaza de toate grozaviile din ultimii (multi) ani par ca aduc seria pe drumul cel bun. Chiar ma bate gandul sa il iau, ceea ce este o noutate pentru mine, avand in vedere ca ultimul care m-a convins sa il iau a fost BO 2 pe PC. Nu as fi crezut ca o sa ajung in situatia in care nu as lua un un joc BF (am sarit peste V) si m-as gandi sa iau un CoD. What a time to be alive.

  10. #10 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Relive the best moments


  11. #11 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    New one:


  12. #12 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ce imi plac mie aceste video-uri care nu sunt deloc regizate. Nu o sa dati vreodata de un lobby asa slab cum are asta in clip

    Vad ca inca nu au scapat de meteahna veche a armelor care trag cu gloante laser. Greu cu bullet drop-ul...

    Oricum, imi mentin parerea si hype-ul. Astept si BETA sa ma conving, dar pare ce trebuie.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-as zice ca-s regizate, de obicei cand apar video-uri de genul apar in urma unor evenimente unde se aduna multi jurnalisti intr-o sala si se joaca intre ei, fiecare filmand sesiunile. Aia sunt slabi pentru ca, guess what, asa sunt majoritatea jurnalistilor . I've seen it with my own eyes.

    L.E.: ah nvm, acum am vazut ca e de pe canalul IW, am crezut ca e unul din videourile de la GS/IGN/etc, ca si ei au tot urcat footage.

  14. #14 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Pnetru cine pofteste la noul Call of Duty

    https://www.newsweek.com/call-duty-m...nfight-1455297

  15. #15 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Good stuff, good stuff.

    Am incercat Alpha, modul Gunfight (2v2). Surprinzator de bun. Tactic, daca ai si cu cine sa joci si mai ales daca aveti mic pentru comunicare. Cu randomi va fi mereu 50/50. Ori sunt decenti, ori nu.

    - Sunet mult mai bun decat la multe CoD-uri, de obicei se aud ca niste prastii, oale si bete armele din joc, dar acum chiar sunt above average. Nu sunt la nivelul war tapes din BF (cu tot cu efecte), dar nu m-a dezamagit partea audio. Pe casti se aud clar pasii.

    - Grafica buna, nu am vazut vreo setare la FOV pentru ca ar mai merge ajustat (arma ia mult din ecran), dar per total se vede bine arma, carcaterul jucatorului si mediul inconjurator.

    - Au gandit bine cand au pus block pe lethal/tactical la inceput de runda, pentru ca altfel iesea spamfest ca in majoritate jocurilor CoD

    - Nu stiu care e faza, dar am vazut oameni jucand cu mouse. (probabil Hori si alte mizerii de astea). iti dai seama foarte simplu pentru ca in pre-match lobby, langa nume au un simbol, fie controller, fie mouse. Mi se pare penibil sa nu ai vreun filtru sa poti sa setezi controller sau mouse only lobbies, sau cel putin nu am vazut eu in setari. Nu e chiar asa balanced, mai ales ca eu joc cu aim assist disabled si la fel si target assist.

    - Gameplay solid, armele au feedback, unele din ele unde ai recoil si spread, altele trag laser. 2 pump shotgun, amuzant ca intotdeauna. Deagle..ca in zilele bune de CS 1.6

    - Hartile sunt average, nimic iesit din comun, dar bine balansate (era si greu sa nu le faca "in oglinda")


    Fun per total, cu siguranta o sa aiba succes acest gamemode. M-a convins in proportie destul de maricica sa il iau la lansare.

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu era cross platform? Poate de-aia vezi mouse in lobbies.

  17. #17 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asa m-am gandit initial, dar nu am vazut nicaieri mentionat ca este si PC-ul adaugat in acest test Alpha, din ce citisem doar pe PS4 este disponibil. Parca vorbeau ca vor sa il faca cross platform cand se lanseaza, dar sper sa aiba totusi un filtru pentru lobby, altfel este stupid.

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Open beta e live!

    September 21st to September 23rd: Open Beta on PS4, Xbox One, and PC

    PS4 - Call of Duty®: Modern Warfare® - Open Beta

    PC - BATTLE.NET® DESKTOP APP

    Xbox One - Call of Duty®: Modern Warfare® - Open Beta
    Call of Duty®: Modern Warfare | Beta

  19. #19 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Spec Ops Survival Mode va fi exclusiv pe Playstation pana in 1 Octombrie 2020 .

    https://www.eurogamer.net/articles/2...ivity-revealed

  20. #20 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Story Trailer



    Arata bine si povestea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Call of Duty Modern Warfare 2019 - PS4 By mihaif27 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 07-03-2022, 17:40
  2. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  3. Cumpăr Call of Duty Modern Warfare 2019 pentru Xbox One By Teo in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 01-05-2020, 15:25
  4. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 644 Last Post: 31-05-2013, 20:33
  5. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts