Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 324

Thread: Console Club

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Lightbulb Console Club

    De cateva ori m-am lovit de faptul ca nu avem un thread generalist pentru chestiuni legate de console si am fost nevoie fie sa postez pe SpamBox, fie sa gasesc un thread alternativ. But not anymore! Incepand de azi, o sa va rog sa postati aici ce mai gasiti legat de console, sau intrebari generaliste, care nu se aplica doar pentru o anumita consola, un anumit joc sau arie. Imaginati-va ca sunteti intr-un club, cu o bere rece la indemana si aveti prietenii consolisti gata sa va raspunda (sau sa va intrebe). Have fun! Si hai noroc!
    Attached Images Attached Images gentlemens_club.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai sa incep tot eu cu o scurta intrebare (see what i just did in here? ): aveti idee daca s-au lansat si la noi prin Romania aceste tripple pack-uri de la Square Enix? Sau mai bine sa le achizitionez de-afara? Din cate stiu cam asta contine fiecare pachet (care in US se va lansa in Martie - in UE au aparut anul trecut):
    • The Ultimate Action Triple Pack: Tomb Raider, Sleeping Dogs & Just Cause 2
    • The Ultimate Stealth Triple Pack: Thief, Hitman: Absolution & Deus Ex: Human Revolution
    Attached Images Attached Images ultaction-360-fob-use-1.jpg ultaction-ps3-fob-use-1.jpg ultstealth-ps3-fob-use-1.jpg x360-ultstealth-fob-use-1.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Da, sunt la altex, in stoc.

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sunt chiar mai multe decat cele mentionate de tine. Cel putin asa am vazut la Vitan Mall.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks guys! Si daca tot suntem la o berica... ia spuneti-mi si voi (dar sincer), care este achizitia pe 2014 de care sunteti cei mai mandri si pe care o recomandati si celorlalti (ma refer la vreo editie de colectie, un joc mai special, vreo figurina dintr-un joc, ceva props)?

    Si ca sa nu doar pun intrebari... eu pe 2014 cred ca am fost cel mai happy de statueta venita in editia de colectie a lui Batman Arkham City, pe care am prins-o la super pret pe TheHut (sau sa fi fost zavvi?). Mi se pare geniala si are loc de cinste la mine in colectie
    Attached Images Attached Images batman-arkham-city.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu recomand oricui colectia asta, 7 jocuri extraordinare si un artbook, orice colectionar, fan Metal Gear sau gamer care vrea sa joace seria trebuie sa o aiba.
    Attached Images Attached Images 20140304_192842.jpg

  7. #7 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Pack-urile alea le am si eu in magazin

  8. #8 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu stiam ca exista triple packs cu jocuri diverse

  9. #9 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Am si eu o intrebare, din pura curiozitate, pentru cei care detineti console curent-gen: Mai folositi si consolele last-gen? Intreb asta pentru ca ma gandeam acum cateva zile daca Destiny pe last-gen este populat.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu folosesc X360 doar pentru seriile telltale, pe care le-am inceput acolo si n-am de gand sa le reincep pe Xbox One.

  11. #11 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Thanks guys! Si daca tot suntem la o berica... ia spuneti-mi si voi (dar sincer), care este achizitia pe 2014 de care sunteti cei mai mandri si pe care o recomandati si celorlalti (ma refer la vreo editie de colectie, un joc mai special, vreo figurina dintr-un joc, ceva props)?
    Pentru mine astea doua au fost highlight-ul anului 2014.
    Am zis sa aleg doar un model kit si doar o fiigurina de la CE.
    Attached Images Attached Images 2015-02-19-00.21.50.jpg 2015-02-19-00.22.12.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Pentru mine, cea mai importanta achizitie din 2014 a fost The Sky: The Art of Final Fantasy. Este un set frumos. Si frumos in cel mai pur sens al cuvantului. Exista atat de mult romantism in desenele lui Amano, atat de mult haos in dansul organizat al liniilor sale, atata risipa in aranjamentul perfect al culorilor, atata complexitate in simplitatea personajelor sale... Nu stiu daca o sa gasesc ceva care sa-mi placa mai mult decat arta lui Amano si nici nu cred ca vreau asta.
    Attached Images Attached Images fotografie0874.jpg fotografie0875.jpg fotografie0876.jpg fotografie0877.jpg fotografie0879.jpg fotografie0880.jpg fotografie0878.jpg

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by malpraxis06 View Post
    Am si eu o intrebare, din pura curiozitate, pentru cei care detineti console curent-gen: Mai folositi si consolele last-gen? Intreb asta pentru ca ma gandeam acum cateva zile daca Destiny pe last-gen este populat.
    Sa fiu sincer, eu am din ce in ce mai putin timp pt. next-gen (sau current-gen), daramite sa mai apuc sa ma joc pe cele vechi. Dar recunosc, cand ma apuca nostalgia, ma joc chiar si pe PS2... Nu stiu daca Destiny pe last-gen e super populat, dar sincer e pacat sa nu joci asa ceva pe ultima generatie (jocul arata si se misca impecabil).

    Frumos solecon! Incepusem si eu sa colectionez chestii legate de FF, si mi-am dat seama ca ma ruineaza treab asta. So i stopped. I suck, i know!

    In alta ordine de idei... in ultimele zile m-au catranit cativa romani de-ai nostrii de pe forum. Insa de curiozitate, am inceput sa ma "dau" pe alte forumuri si site-uri, sa vad ce si cum... si Dzeule Mare, prin alte parti e Hell Unleashed! Trolli peste trolli, injurii la greu, nu mai sta nimeni sa cenzureze cand isi baga si isi scoate cineva... E clar: acum au atat de multi oameni acces la internet, incat acolo unde este "puhoiul" mare, e aproape imposibil de moderat si de tinut totul curat. Prin urmare am ajuns din nou sa ma bucur de ce avem noi aici... avem si noi uscaturile noastre, dar prin alte parti e mai toata padurea uscata si mancata de termite...

  14. #14 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Eu unul sunt mandru de this bad boy . Bustul e de foarte buna calitate , foarte detaliat si greu ( polystone ) :
    Attached Images Attached Images joc-ps4-lords-fallen-collectors-edition-1_1.jpg

  15. #15 SP
    Banned Templier's Avatar
    eu de asta sunt super mandru ca am luat in 2014. anul asta sper sa imi completez colectia
    Attached Images Attached Images image.jpg

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Voi ce spuneti despre nebunia din ultima vreme cu Day 0, Day 1, Day Whatever Patch care mi se pare ca a scapat de sub control? Mie mi se pare pur si simplu exagerat... iei jocul si astepti cu orele sa poti juca ceva, pt. ca ai de descarcat 2-3-7GB. Sau mai rau 20-30GB... Unde s-au dus zilele in care un joc era testat pentru console pana in "maduva oaselor" si iesea produsul finit si finisat... cu aproape 0 issues?!?

    ---------- Post added 24-02-2015 at 17:34 ----------

    Ah, se pare ca nu sunt singurul care crede asta... pana si Sony spune ca e Out of control: Even Sony thinks that day one game patches are getting out of hand.

  17. #17 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Patchurile, broken games at launch si remasterizarile pisicilor ma termina psihic nowadays.

  18. #18 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Noi ca noi, dar cei din alte tari care nu se bucura de viteza la internet de care beneficiem noi..

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atari pioneer Steve Bristow passes away. R.I.P. & Respect for your work!
    Steve Bristow, who Nolan Bushnell called one of the world's most powerful gaming pioneers, has died, according to Atari historian Marty Goldberg. Bristow was an early Atari employee who helped birth the Atari 2600 (originally called the Atari Video computer System, or VCS) back in 1977. The pioneering home console was one of the first to use a microprocessor and game cartridges, and sold over 10 million copies by 1982. Bristow also headed Atari's coin-op arcade division during its heyday and helped develop classic games like Tank and Breakout. If you enjoyed the original games or remakes, why not hoist a drink to the man who built them (and his magnificent muttonchops)?

  20. #20 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Faza cu day1 patches a ajuns la unele jocuri in ultimul hal. Pe old gen erau patchrui micute care mai reparau niste bug-uri descoperite intre timp, nu dimensiuni fenomenale de X GB... Personal prefer si un delay de 1-2 ani decat sa stau sa astept patch-uri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 17 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Console Games Club - La un pahar de vorba By MonkY in forum Console Club
    Replies: 3597 Last Post: 03-08-2015, 18:32
  2. Console Club Timisoara By PET in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2011, 11:30
  3. New Ps Club By paull in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 24-05-2011, 06:40
  4. Club FIFA 11 By CooL in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 01-11-2010, 00:38
  5. Club Nintendo By Madk91 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 2 Last Post: 19-03-2010, 00:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts