Am adorat acest joc in copilarie si m-am bucurat foarte mult cand am vazut lansarea pe consolele actuale.

Desi joc totul cu gamepad, la acesta am vrut sa ma intorc in copilarie si sa-l joc cu mausul. Este un couch co-op excelent.

Orice as incerca, pe XSX nu functioneaza, doar se poate iesi din filmuletul de intro apasand click stanga. Am incercat sa il joc pe XONE iar acolo merge insa unele chestiuni sunt implementate prost, ai nevoie sa ai un gamepad langa tine. Daca mori si vrei sa iei credite, trebuie sa apesi X. Optiunea de maus este inexistenta in meniu.

Pe web se gasesc extrem de putin informatii in legatura cu jocul, singurele sunt unele comentarii in tweet-ul oficial al producatorilor. Le-am scris si eu in legatura cu aceasta problema. Daca ar avea intentia cred ca s-ar rezolva foarte rapid acest bug.

Am filmat si acest clip, nu vreau sa mai fie posesori de XSX care au citit oficial ca functioneaza si sa se chinuie cum am facut eu.





Exceptand acest aspect, jocul mi se pare grozav. Un mare salt in grafica iar gameplay-ul si fizica inamicilor cand sunt impuscati se simt solide.

Jucat in CO-OP pe cea mai mare dificultate este o experienta distractiva si challenging.

Abia astept partea a doua, a fost dezvalutuita in 2019 insa nu au mai fost stiti de atunci.