Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 78

Thread: Filme Blu-Ray / DVD cu preturi bune

  1. #41 SP
    Member dayday's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Corect, aceeasi oferta exista si in Bucuresti, in Altex & MediaGalaxy.
    Si la cluj


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #42 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Blu-Ray-uri la super oferta pe Zavvi:

    2 for �10 Blu-ray | Zavvi.com

  3. #43 SP
    Member dayday's Avatar
    Pacat ca nu au sub si in romana.

    Nu stiti ceva site uri cu blu ray cu sub in romana la preturi mai mici de 70 100 ron


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #44 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Daca cauti doar cu sub RO vezi pe "celalalt site " era userul Vassy care avea o gramada de filme
    Mai sunt si altii totul e sa cauti....

  5. #45 SP
    Member dayday's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Daca cauti doar cu sub RO vezi pe "celalalt site " era userul Vassy care avea o gramada de filme
    Mai sunt si altii totul e sa cauti....
    am inteles ms de pont

  6. #46 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu stiu unde sa intreb, asa ca scriu aici.

    Filmele Blu-Ray au rezolutii de 1280x720 - 1980x1080 ? Sau sunt si unele cu 1920x800,816 etc ? Am "luat" si eu cateva filme, cele care nu sunt 720 sau 1080p au acea dunga neagra deasupra si dedesubt de film pe care nu o suport sa o vad. Vreau sa imi cumpar un Blu-Ray player dar n-am de gand sa dau banii pe filme care au dunga neagra.

    P.S: Stiu, TV-u e prea mare pentru mobila.

    Poza 1 - Film 1920-1080p
    Poza 2 - Film 1920-800p
    Attached Images Attached Images 20012012252.jpg 20012012255.jpg

  7. #47 SP
    Member MSlv's Avatar
    din cate stiu eu mai toate blu-ray ar fi 1080p, ce ai tu acolo este formatul imaginii, adica 1.78:1 pentru ecran acoperit complet sau 2.35-2.40:1 pentru dungi negre sus si jos. Acuma faptul ca in cazul filmelor cu raportul 2.40:1 barile negre sunt si ele parte din imagine la 1920x1080 sau ca de fapt rezolutia este 1920x800 si barile sunt puse automat de player ca sa nu distorsioneze imaginea originala pe tine te intereseaza mai putin ca oricum nu prea ai ce sa faci.

    daca vrei sa nu ai bari negre cauta doar filmele la care scrie pe spate 1.78:1 sau 1.85:1.

  8. #48 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    daca vrei sa nu ai bari negre cauta doar filmele la care scrie pe spate 1.78:1 sau 1.85:1.
    Asta am vrut sa stiu. Daca e intuneric in camera nu prea ma deranjeaza barile negre, ziua in schimb numa sus/jos ma uit si nu stiu de ce..

  9. #49 SP
    Member MSlv's Avatar
    chiar si asa, s-ar putea sa mai ai surprize la cate-un blu-ray (rar) sa scrie gresit pe carcasa formatul imaginii, de exemplu, sa scrie 1.78:1 dar sa fie 2.35:1 imaginea.

    Eu am patit la multe DVD-uri sa scrie 16x9 pe spate dar imaginea sa fie 4:3. acolo durere

  10. #50 SP
    Member MSlv's Avatar
    pe amazon.it se gaseste trilogia back to the future la 24.85 euro cu tot cu transport si TVA si cred ca are si subtitrare in romana. eu am comandat si astept sa vina, o sa dau mai multe detalii cand intru in posesie.

    la faza cu subtitrari pe pagina scrie doar:
    Lingua: Francese, Inglese, Italiano, Spagnolo
    Sottotitoli: Francese, Italiano, Spagnolo, Olandese

    dar daca va uitati atent la poza cu coperta spate se poate descifra un pipernicit "Rumeno" exact in coada listei cu subtitrari

    sper sa am dreptate. daca nu, pun setul la vanzare.

    orisicum, fata de pretul nesimtit la care se gaseste la noi (350 lei), ar fi de 3x mai ieftin!

    tot pe amazon.it se mai gasesc trilogia si "quadrilogia" x-men cu subtitrare in RO. prima costa 24 euro.
    Attached Images Attached Images bttf.png

  11. #51 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar

  12. #52 SP
    Member mitnic's Avatar

  13. #53 SP
    Member MSlv's Avatar
    ceva foarte tare:
    Quote Originally Posted by TheHut.com
    Dear [eu],

    Thanks for placing your recent order with us.

    As a result of continuing issues with delivery to selected countries we are temporarily removing them from the list of countries that we are able to ship to, unfortunately due to this we have had to cancel your order and temporarily suspend your account.

    Countries affected:

    Brazil
    Argentina
    Mexico
    Pakistan
    Romania

    We are currently reviewing delivery options within these countries with the view to switch them on again as soon as we have implemented these. We will notify you as soon as we have more information.


    Kind regards,
    TheHut.com Customer Service Team
    dau eu sa intru azi pe la 6 pe site, sa vad ce status mai au comenzile mele, si nu-mi merge loginul. incerc de mai multe ori, introduc manual din nou datele, nimic. apas pe "forgot my password", introduc mail si primesc raspuns ca mailul respectiv nu exista in baza de date... dupa care vad ca pe la 17 si ceva, cu mai putin de o ora in urma, primisem mail de la ei ca doar ce mi-au despatched un order.

    Misto mod de a interactiona cu clientii. Deci thehut momentan nu mai trimite in Romania.

    ---------- Post added 31-05-2012 at 12:56 AM ----------

    Quote Originally Posted by mitnic View Post
    se mai gasesc si prin diverta, la acelasi pret, 79.9 lei. Mai exista si alte combinatii fata de ce e pe site la provideo:

    Colectie 2 filme I AM LEGEND & BLADE RUNNER [BD] 5948211033446 - eMAG.ro
    Colectie 2 filme CONSTANTINE & V FOR VENDETTA [BD] 5948211033477 - eMAG.ro

  14. #54 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  15. #55 SP
    Member MSlv's Avatar
    au aparut niste filme interesante blu-ray la 29,90 la media galaxy, printre care hancock si un resident evil, ceva cu the rock... uitati-va aici:

    MEDIA GALAXY | Film - Blu-Ray - Muzica - Film
    si se pare ca ofera si livrare gratuita!

  16. #56 SP
    Member MSlv's Avatar
    Aviz amatorilor, la Carrefour si la Media Galaxy (pe site cel putin) a aparut seria "Jandarmii" cu Louis De Funes pe DVD la 7,8 lei fiecare! Eu personal de mult am asteptat filmele astea!

    Filmele sunt urmatoarele, in ordinea aparitiei:

    Le gendarme de Saint-Tropez
    Le gendarme � New York
    Le gendarme se marie
    Le gendarme en balade
    Le gendarme et les extra-terrestres
    Le gendarme et les gendarmettes

    Din pacate ele vin in plic de carton, dar macar asa ocupa mai putin spatiu

  17. #57 SP
    Member MSlv's Avatar
    sigur e o eroare, aparent pe mediagalaxy.ro este o reducere de 150 lei la filme blu-ray, ceea ce inseamna ca orice sub 150 lei are acum pretul 0,00 lei. Eu am sarit sa fac niste comenzi, daca le primesc bine, daca mi le baga cu pret anulez comanda

    siii... comanda a fost anulata si site-ul inchis acuma totul a revenit la normal
    Attached Images Attached Images medg1.png medg2.png

  18. #58 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Au modificat

  19. #59 SP
    ocy
    Junior Member ocy's Avatar
    Altex si Cineshop bd la 30 de lei:Transformers Dark of the Moon,Captain America,True grit,Untouchables...

  20. #60 SP
    Banned SWTFU's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Lansari filme blu-ray By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 8 Last Post: 01-10-2017, 17:24
  2. Replies: 36 Last Post: 11-09-2017, 22:44
  3. Filme Blu-ray Ultra HD in Romania By maniac360 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 28-01-2017, 14:50
  4. Blu-Ray Player 4K By Razzosinni in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 25-11-2016, 18:59
  5. Filme Blu Ray By Muthu Raoul in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 9 Last Post: 05-05-2009, 16:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts