Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 81 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Thumbs up Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

    Ma gandesc ca ar fi util sa avem un astfel de thread sa aflam ce seriale merita urmarite la ora actuala. Propun sa denumim un serial, si sa-i facem o descriere personala scurta. De asemenea as propune sa vorbim mai mult despre seriale cu o poveste care sa lege episoadele, lasand la o parte serialele de companie. Pentru acestea avem http://www.consolegames.ro/forum/f62...le-de-comedie/.

    Dexter (2006) - Un serial ce are drept protagonist un criminal in serie care lucreaza la Politia din Miami. Serialul exceleaza prin lupta sa interioara, dar mai ales prin monologurile sale absolut impresionante legate de societate. Recomand cu cea mai mare caldura.

    Veronica Mars - Bun venit in Neptune. Un oras din California in care ori sunteti milionar, ori lucrati pentru acestia. Aici traieste Veronica Mars, o tanara detectiva particulara care rezolva mistere unul dupa altu. Combinate cu povestea scrisa foarte frumos, si diferitele jocuri la nivel inalt care au loc in Neptune, avem un serial numai bun de urmarit. Situez serialul undeva sus de tot in topul preferintelor mele.

    Weeds - Nancy Botwin devine vanzatoare de droguri dupa ce devine viduva pentru a-si mentine stilul de viata. Cum vanzarea drogurilor nu vine fara probleme, Nancy intra in tot felul de incurcaturi din care trebuie sa iasa. Un serial "light", cu episoade de 30min si nu foarte multe intr-un sezon.

    House MD- 'nuff said. Everyone knows him!
    Attached Images Attached Images tv_series.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Fringe - Fringe - Fringe (2008) - Film serial - CineMagia.ro
    Flashforward / Sci - Fi Toata populatia de pe glob cade inconstienta pentru 2 minute si vad viitorul
    Heroes - Heroes - Heroes (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    Smallville - Smallville - Smallville (2001) - Film serial - CineMagia.ro Este vorba despre Superman
    Eureka - Eureka - Eureka (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    Merlin - Merlin - Merlin (2008) - Film serial - CineMagia.ro
    Nip Tuck sau Prietenie pe muchie de cutit - Nip/Tuck - Prietenie pe muchie de cutit (2003) - Film serial - CineMagia.ro
    Hotel Babylon - Hotel Babylon - Hotel Babylon (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    True Blood - True Blood - True Blood (2007) - Film serial - CineMagia.ro
    The Vampire Diaries - The Vampire Diaries - The Vampire Diaries (2009) - Film serial - CineMagia.ro
    Supernatural - Supernatural - Supernatural (2005) - Film serial - CineMagia.ro

    Weeds si Dexter dupa o vreme mi s-au parut plictisitoare...Veronica Mars in schimb mi-a placut la nebunie.

  3. #3 SP
    Member Cata25's Avatar
    Uită-te la LOST. Este vorba despre pasagerii zborului 815 care se prăbușește pe o insulă undeva �n Pacific. Lucrul care �mi place cel mai mult e cum reușesc scriitorii să ne spună povestea, astfel �nc�t la sf�rșitul fiecărui episod răm�i cu mai multe �ntrebări dec�t răspunsuri. Serialul are 5 sezoane iar al 6-lea (și ultimul) �ncepe �n Februarie.

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    Uită-te la LOST. Este vorba despre pasagerii zborului 815 care se prăbușește pe o insulă undeva �n Pacific. Lucrul care �mi place cel mai mult e cum reușesc scriitorii să ne spună povestea, astfel �nc�t la sf�rșitul fiecărui episod răm�i cu mai multe �ntrebări dec�t răspunsuri. Serialul are 5 sezoane iar al 6-lea (și ultimul) �ncepe �n Februarie.
    Cel mai bun serial care l-am vazut din toate timpurile! Nu sunt cuvinte pentru a exprima povestea adevarata a filmului.

  5. #5 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mie mi sa parut o aiureala ...but that's just me

  6. #6 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    pai 24 trebuia sa fie in primul post
    "24" (2001)
    cu toate ca ultima serie a cam luat-o pe ulei, seriile 1-4 sunt the best in topul meu. like, ever! in seria 3 este o scena care m-a facut sa uit ca trebuie sa respir. serios. prezentat in "real time" fiecare episod contine actiunea petrecuta intr-o ora, fiecare sezon are 24 de episoade. acting de nota +11, in special Kiefer Sutherland care s-a nascut pt a-l juca pe Jack Bauer, personajul in jurul caruia se petrece actiunea seriilor. Jack se gaseste pus in situatii extrem de dificile unde fiecare alegere are consecinte, hard, brutal and ugly choices.

    DEADWOOD
    "Deadwood" (2004)
    un psihologic foarte bine realizat despre nasterea si evolutia unei societati si de ce nu a intregii societati din ziua de azi. crime and corruption.

  7. #7 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    24 la fel e plictisitor dupa o vreme...asa cum a fost si prison break dupa sezonu 1 ...daca lasa doar 1 sezon ramanea serial bun...dar au inceput sa il strice.Deadwood a fost de nota 10

  8. #8 SP
    Member Cata25's Avatar
    Vă mai puteți uita la Criminal Minds (Minți Criminale). Este vorba de o echipă de analiză comportamentală a FBI-ului care se ocupă de găsirea criminalilor �n serie. E genul de serial la care povestea nu prea avansează, dar toate episoadele sunt bune, astfel �nc�t nu o să te plictisească prea repede.

    24 iar merge, dar din cele 24 de episoade din fiecare sezon, multe sunt de umplutură. Oricum, primele sezoane sunt foarte bune. Recomand

    NCIS
    este un fel de CSI, dar mult mai amuzant și cu cazuri mult mai variate. Este vorba de o echipă (formată din 4 membrii) care analizează cazurile ce au legătură cu Marina Americană. Adică atunci c�nd moare un marinar sau pur-și-simplu o persoană ce lucra pentru Marină, ei sunt chemați să investigheze. Diferența de CSI e că �n NCIS echipa se ocupă mai mult de treaba de detectiv, nu de analizarea dovezilor. Plus că nu folosesc procedee așa de avansate ca �n CSI-uri.

    LOST > (NCIS > Criminal Minds > 24)

  9. #9 SP
    Junior Member vali1989's Avatar
    nici un serial nu se compara cu prison break uitativa are 81 episoade

  10. #10 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Fringe - Fringe - Fringe (2008) - Film serial - CineMagia.ro
    Flashforward / Sci - Fi Toata populatia de pe glob cade inconstienta pentru 2 minute si vad viitorul
    Heroes - Heroes - Heroes (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    Smallville - Smallville - Smallville (2001) - Film serial - CineMagia.ro Este vorba despre Superman
    Eureka - Eureka - Eureka (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    Merlin - Merlin - Merlin (2008) - Film serial - CineMagia.ro
    Nip Tuck sau Prietenie pe muchie de cutit - Nip/Tuck - Prietenie pe muchie de cutit (2003) - Film serial - CineMagia.ro
    Hotel Babylon - Hotel Babylon - Hotel Babylon (2006) - Film serial - CineMagia.ro
    True Blood - True Blood - True Blood (2007) - Film serial - CineMagia.ro
    The Vampire Diaries - The Vampire Diaries - The Vampire Diaries (2009) - Film serial - CineMagia.ro
    Supernatural - Supernatural - Supernatural (2005) - Film serial - CineMagia.ro

    Weeds si Dexter dupa o vreme mi s-au parut plictisitoare...Veronica Mars in schimb mi-a placut la nebunie.
    Recomand din toata inima Hotel Babylon si Fringe. Si adaug si Criminal Minds si The Mentalist pe lista pe langa atotcunoscutele Grey's Anatomy, House etc.

  11. #11 SP
    Member richardm27's Avatar
    ....daca tot ai adaugat "The Mentalist" tind sa cred ca ai uitat de " Lie to Me" !

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Conform recomandarilo de aici, sunt la jumatea ultimului sezon din 24. Urmeaza Supernatural de curiozitate sa vad de ce se uita toata lumea la el si dupa probabil, LOST.

    Thank you guys and Entrholl especially cu 24. It's awesome!

  13. #13 SP
    Member richardm27's Avatar
    Mikoooooooo, la 24 stau in sevraj de cel putin 7-8 luni pana incepe sezonul nou acu' in ianuarie !!!!!!!!!!

  14. #14 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Se pare ca o sa termin fix la timp sezonul 7.

  15. #15 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    sper din tot sufletul sa-si revina la cap creatorii seriei ca pe mine m-a cam dezamagit season 7.
    oh, si va mai recomand
    TAKEN: http://www.imdb.com/title/tt0289830/ (produs de Steven Spielberg)
    o mini-serie foarte bine documentata. really good, guys!

  16. #16 SP
    Junior Member Runn3rX's Avatar
    Inafara de Dexter si House , din categoria "must see" :

    It's Always Sunny in Philadelphia
    Breaking Bad
    TheWire
    QI

  17. #17 SP
    Member vTGS's Avatar
    Prison Break...un serial excelent care merita vazut

    "Prison Break" (2005)

  18. #18 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Two and a half men,Dexter,CSI

  19. #19 SP
    Member richardm27's Avatar
    Mikooooooooo de maine bagam 24 sezon nou !

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Trust me. I can't wait. Dar cred ca dupa primul episod o sa astept restul sezonului ca pur si simplu cliffhangerele de la sf. episoadelor ma omoara si nu am rabdare sa astept o saptamana.

    In alte ordine de idei, m-am uitat la FlashForward (momentan in hiatus) la 10 episoade. Nu recomand. ideea este buna, dar se stinge incet incet. Si interpretarea actorilor lasa de dorit.

    Am vazut si Dexter sezonul 4. Absolut fenomenal. Nu a luat Golden Globe degeaba Hall.

    Si House sezonul 6... un pic difeirt fata de ce a fost pana acum, dar House ramane House.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 81 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts