Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 81 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #521 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    New Girl si Modern Family mi se pare amuzante inca. Cred ca a inceput iar si Community.
    Recomand The Office.

  2. #522 SP
    Member Venom911's Avatar
    Spartacus: Blood and Sand si Spartacus: Vengeance.
    Nici acum nu imi vine sa cred ca Andy Whitfield s-a stins din viata... Parca Vengeance nu mai are acelasi farmec ca Blood and Sand fara el.
    Ordinea de vizionare ar fi cam asa: Spartacus: Gods of the Arena, Spartacus: Blood and Sand si Spartacus: Vengeance.

    Daca vreti sa vedeti un serial nu bun, ci foarte bun atunci recomand seria Spartacus.
    Attached Images Attached Images tv_spartacus_blood_and_sand03.jpg

  3. #523 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu n-am putut sa ma uit la sezonul asta din Spartacus. Am incercat primele doua episoade, dar mi s-a parut mult prea ciudat. Din punctul meu de vedere seria nu poate continua cu noul actor, primele doua sezoane insa au fost foarte bune.

  4. #524 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu n-am putut sa ma uit la sezonul asta din Spartacus. Am incercat primele doua episoade, dar mi s-a parut mult prea ciudat. Din punctul meu de vedere seria nu poate continua cu noul actor, primele doua sezoane insa au fost foarte bune.
    Asa am zis si eu dar a devenit pe parcurs din ce in ce mai bun.Minusul dupa parerea mea,e actorul care-l interpreteaza pe Spartacus.Referitor la ordine,intr-adevar gods of the arena e prequel dar nu incepeti cu el...spoiler ft mare la inceput si sfarsit,gods of the arena nu are nicio leg cu Spartacus,acest prequel a fost scos in speranta ca actorul care il interpreta pe Spartacus se va vindeca de cancer...din pacate nu a fost asa.In concluzie ordinea ar fi exact ordinea aparitiei:blood and sand,gods of the arena

  5. #525 SP
    Member Mariush's Avatar
    Povestea cu actorul initial din Spartacus e cel putin dramatica. Dupa aparitia Spartacus Blood and Sand, actorul care il interpreta pe Spartacus a fost diagnosticat cu o forma avansata de cancer limfatic (toata drama a durat 18 luni).

    Producatorii au decis sa scoata Gods of the Arena in speranta ca isi va reveni, si se pare ca chiar isi revenise inspre final, dar cancerul a revenit, iar deznodamantul il stim cu totii.

    Revenind la serialul in sine sunt de acord, Spartacus Vengence e mult sub nivelul primelor 2 (mai ales primului), dar e o continuare ok, merita vazuta si asa cum a zis si Dante23 devine mai bun pe parcurs. Din punctul meu de vedere cea mai mare greseala e ca au ales un actor care sa semene cat mai bine cu predecesorul, fapt ce inevitabil te face sa il compari si sa fim seriosi, nu prea exista termeni de comparatie...In rest, story-ul e bun, celelalte personaje sunt delicioase (multe pastrate din seriile originale), lupte sangeroase si spectaculoase. Overal, cred ca chiar si ultimul sezon, e un must see.

  6. #526 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    The Wire (TV Series 2002–2008) - IMDb

    Un pic mai old-school si nu arata foarte bine pe ecrane wide-screen dar trebuie vizionat.

  7. #527 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu n-am putut sa ma uit la sezonul asta din Spartacus. Am incercat primele doua episoade, dar mi s-a parut mult prea ciudat. Din punctul meu de vedere seria nu poate continua cu noul actor, primele doua sezoane insa au fost foarte bune.
    I'll just leave this here...

  8. #528 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se uita cineva la Touch? E foarte nou serialul, are doar vreo 4 episoade mi se pare si din trailer pare foarte interesant (mai ales ca e facut de cei din spatele lui Heroes si I Am Legend) si as vrea sa aflu ceva pareri.

  9. #529 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Se uita cineva la Touch? E foarte nou serialul, are doar vreo 4 episoade mi se pare si din trailer pare foarte interesant (mai ales ca e facut de cei din spatele lui Heroes si I Am Legend) si as vrea sa aflu ceva pareri.
    Un pic mai in urma a fost recomandat de mine,mie imi place ft mult

  10. #530 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Confirm si eu. Este chiar captivant. Are o abordare ceva mai interesanta zic eu, la nivel de suspans. Nu prea stii la ce sa te astepti.

  11. #531 SP
    Manager paul's Avatar
    Recomand Arrested Development (TV Series 2003-2006) , super comedie.

  12. #532 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Recomand si eu Touch.

  13. #533 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Recomand serialul Joey,nu stiu daca a urmarit cineva de aici e geinal,continuare de la Friends doar cu personajul Joey.N-am prea urmarit Friends,am vazut cateva episoade si nu pot face o comparatie intre cele 2.Insa va recomand cu mare incredere sa-l urmariti si pe acesta pentru ca este genial,n-ai cum sa nu razi.Matt LeBlanc e tare de tot.
    Joey (TV Series 2004–2006) - IMDb
    mv5bmtaxntyzmtqyndbeqtjeqwpwz15bbwu3mdk3mta3mje-._v1._sy317_cr18-0-214-317_.jpg

  14. #534 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by TheSpider View Post
    Recomand serialul Joey,nu stiu daca a urmarit cineva de aici e geinal,continuare de la Friends doar cu personajul Joey.N-am prea urmarit Friends,am vazut cateva episoade si nu pot face o comparatie intre cele 2.Insa va recomand cu mare incredere sa-l urmariti si pe acesta pentru ca este genial,n-ai cum sa nu razi.Matt LeBlanc e tare de tot.
    Joey (TV Series 2004–2006) - IMDb
    Attachment 164677
    L-am vazut eu. Este foarte foarte slab in compartie cu Friends (de aia a si fost oprit dupa 2 sezoane) dar oricum este mai bun ca foarte multe seriale de comedie. Matt Leblanc este un actor excelent.

  15. #535 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Cum vi se pare Castle?
    E interesant/captivant sau e mai... telenovela?

  16. #536 SP
    Manager paul's Avatar
    Serial nou:
    Centers on Miami mobsters and other characters from Miami Beach in the late 1950s.
    Magic City (TV Series 2012) - IMDb .

  17. #537 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Foarte slabe serialele in ultima vreme. Californication, The Walking Dead, How I Met Your Mother, House, toate astea au devenit plictisitoare.

    Recomand Shameless. Este o gura de aer proaspat.

    Shameless (TV Series 2011–*) - IMDb
    Azi m-am apucat de el si ma duce cu gandul la Californication in perioada lui buna.Recomand.

  18. #538 SP
    Member iUser's Avatar
    M-am apucat de Futurama, pana apar episoade noi la Family Guy...
    Daca mai stiti seriale de genul Family Guy, American Dad, South Park etc. spuneti-mi, va rog!

  19. #539 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar

    Don't Trust the B---- in Apartment 23
    e dragut dar nu sare din tipare ca sa fie extraordinar

  20. #540 SP
    Member RaduHawk's Avatar


    Recomand Person of Interest .Nu stiu daca s-a mai discutat despre el, dar parca nu l-am vazut pe aici. Este vorba despre un geniu al informaticii ce a realizat pentru guvern un sistem ce poate prevedea viitoare acte de terorism, violenta, etc bazandu-se pe inregistrarile miilor de camere de supraveghere din NY precum si pe datele din sistemul informatic al tuturor institutiilor. Acesta racoleaza un fost agent special pentru a-l ajuta in prevenirea acestora.
    Mi-a placut ideea, seamana cumva cu masinaria din Minority Report. Serialului i-as da cel putin nota 9 avand in vedere ca m-a tinut cateva nopti bune in fata calculatorului pina am terminat de vizionat cele 21 episoade turnate pina acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 81 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts