Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 81 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #981 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    un serial fantastic, fantastic, mi-a placut foarte mult, pacat ca sunt prea putine episoade lansate, englezii chiar fac seriale bune, iar acest serial iese total din tipare si stereotipurile serialelor cu detectivi, in care in fiecare episod e un caz nou si povestea progreaza putin pe la sfarsitul episodului. Luther (TV Series 2010–2013) - IMDb

  2. #982 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    MARCO POLO Marco Polo (TV Series 2014– ) - IMDb

    Absolut fantastic, am dat play la primul episod si m-am ridicat de la TV dupa al 10-lea.
    F@ck yeah. Inca un hit de la Netflix.

  3. #983 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Chestia asta imi place mie la Netflix cand scot un serial. Apare sezonul întreg.

  4. #984 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Sons Of Anarchy 8/10

    Stiu ca e vechi dar sa terminat recent.

    La prima vedere pare un serial retardat by michael bay cu impuscaturi , explozi , motociclisti , boobs dar dupa primul sezon incepe povestea sa devina cu adevarat interesanta si caracterele sa prinda viata.

    A da , aseamanarea e izbitoare intre Charlie Hunnam si Brad Pitt

  5. #985 SP
    Member theusher's Avatar
    The Missing (TV Mini-Series 2014) - IMDb

    Antologie (a fost anuntat recent si sezonul 2 deci nu e mini-serie cum inca scrie pe imdb) dark & bleak (a la True Detective)

    In cateva episoade guest stars Dragos Bucur si Anamaria Marinca.




  6. #986 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Ascension, tot o mini-serie

  7. #987 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La sfarsitul lui februarie apare sezonul 3. Damn, abia astept:


  8. #988 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inca un trailer, de data asta la Better Call Saul:

    Attached Images Attached Images image.jpg

  9. #989 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Recomand serialul Fargo, mie mi-a placut foarte mult, un fel de dark comedy la inceput dar pe parcurs devine mai serios si te tine interesat sa vezi ce se va intampla cu personajele principale
    Fargo (TV Series 2014– ) - IMDb

  10. #990 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  11. #991 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Agatha Christie: Poirot
    Colombo
    Monk
    The A team

  12. #992 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Helix is back! Si daca tot suntem aici, a aparut si Twelve Monkeys. Sper sa fie ceva de el

  13. #993 SP
    Member enemigo's Avatar
    Umbre - e romanesc si foarte tare!

    Incepe mai lent, dar isi da drumul cu episodul 4.


  14. #994 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mi-ar placea sa vad seriale romanesti. Bine, nu ma refer la prostii gen La Bloc, las fierbinti si ce alte porcarii de genul mai sunt. Acum habar n-am de asta de mai sus, dar chiar mi-ar placea sa ma uit la ceva romanesc. O sa vreau sa ma uit la asta. Cate sezoane/episoade, unde se poate vedea?

  15. #995 SP
    Member enemigo's Avatar
    Sunt 5 episoade pana acum si e productie HBO. Primele 2 se pot vedea gratuit pe HBO GO, pentru restul iti va trebui abonament HBO Go, sau sa prinzi canalul HBO la TV. E in fiecare duminica. Alta alternativa ar fi sa cauti episoadele online (nu le vei gasi pe torrent sau youtube), dar calitatea lasa de dorit.

  16. #996 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    Umbre - e romanesc si foarte tare!

    Incepe mai lent, dar isi da drumul cu episodul 4.


    ca aproape orice produs de HBO e bine facut, filmat, montat, si in mare parte jucat etc.

    scenariile sunt ok (ca story, constructia personajelor).
    actorii sunt ok, dar replicile mi se pare trase de par si ... lipsite de realism, de autenticitate de multe ori. incercarile astea de a adopta stilul American da a vorbi la vocabularul romanesc mi se pare cam aiurea. si sincer Șerban Pavlu desi poate trece drept "mafiot" nu prea se potriveste cu textele de shaormar pe care le are uneori.


    in alta ordine de idei, serialul pare ca imprumuta foarte multe elemente din seriale precum Ray Donovan, Breaking Bad si Sopranos si mi se pare o mixtura intre cele 3 plasata in Romania anului 2014.


    senzatia generala pe care mi-o lasa serialul asta e cam acceeasi pe care mi-o dadea In Deriva (varianta romaneasca a lui InTreatment).
    sincer, ne-ar prinde bine putina originalitate, ca potential avem.


    PS: episoadele se gasesc online piratate, trebuie sa stii unde sa cauti, dar fiind o productie HBO, eu unul prefer sa platesc, astia fiind una dintre putinele institutii care chiar investesc in produse de calitate (la nivel global vorbesc). sigur, devine mai greu cand fiind abonat Digi nu ai access la HBO Go.


    PPS: episodul 5 a fost cel mai bun de pana acum

  17. #997 SP
    Geo
    Junior Member Geo's Avatar
    Puteti sa-mi recomandati o serie CSI? Las Vegas, Miami, New York, care vi se pare cea mai buna? Sunt indecis cu care sa incep.

  18. #998 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by Geo View Post
    Puteti sa-mi recomandati o serie CSI? Las Vegas, Miami, New York, care vi se pare cea mai buna? Sunt indecis cu care sa incep.
    CSI New York am vazut toate sezoanele si e destul de ok.

  19. #999 SP
    Member legokid220's Avatar
    Va recomand Serialul UMBRE nota 10 pt Romani !

  20. #1000 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu am vazut toate csi-urile, las vegas mi-a placut cel mai mult
    umbre e facut dupa asta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 81 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts