Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 81 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1381 SP
    Member Mousey's Avatar
    Watch Atlanta. Cel mai bun debut comedic de la Louie încoace. Also, e în derulare sezonul 2 de la Ash vs Evil Dead (pentru cunoscători). Încă se ține bine.

    Mă lupt cu Luke Cage de când a apărut, mai am vreo două episoade. Păcat, serialul avea potențial dar au decis să se rezume la writing tipic de supereroi, mehhhhhhhhhh... Să vină odată 2017 cu Twin Peaks.

  2. #1382 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Mda, frumos American Crime Story. Nu stiu de ce dar ma facea sa tin cu O.J, posibil si asta sa fi fost intentia ?

  3. #1383 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred ca a fost si este vinovat

  4. #1384 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    A, eu nu zic ca nu e vinovat, zic doar ce sentiment mi-a transmis serialul.

    Oricum foarte reusit. Recomand.

  5. #1385 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, foarte bun. Asta si cu Night Of sunt cele mai bune de anul asta dpmdv.

  6. #1386 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    House of Cards este, intr-adevar, de referinta. Si partea cea mai buna cand se lanseaza un sezon nou: e tot sezonul si poti sa te uiti la cate episoade ai chef. Asa am facut la ultimul sezon, vreo 5-6 unul dupa altul.

    Ca tot s-a vorbit de TWD, nu stiu, pe mine nu m-a prins absolut deloc, cu greu am putut sa ma uit la primul sezon. Si mi-am spus: "Huh, cam asa cred ca o sa fie, se plimba de colo colo, intrigi in grup, se mai mananca intre ei, schimba locatia si tot asa". Poate ma insel, dar cumva cred ca am ales bine. La fel si Breaking Bad, mi s-a parut prea mult hype pentru nimic. Primul sezon si apoi pauza. Am auzit ca "cica" actiunea incepe bine de tot in urmatoarele sezoane, dar am vazut multe chestii pe net si tot auzit oameni vorbind despre el, ca nici nu trebuie sa ma mai uit. Toti il comparau cu The Wire, care este de departe unul dintre cele mai bune seriale all time, dar nu stiu cum au ajuns la aceasta concluzie. Poate e de la mine.

    Narcos: am vrut sa-mi placa (Escobar is za sh!t), dar nu a fost iubire la prima vedere. Nici macar la a doua. Poate, vreodata, in lipsa crunta de orice, o sa-l mai incerc.

    Recomandare sincera, sa nu fiu total off-topic: BoJack Horseman. Acest serial de animatie este...wow. Atinge atat de multe situatii din viata si este prezentat intr-un fel foarte diferit fata de animatiile obisnuite de pe la americani, gen Family Guy, American Dad sau altele. Comedie-Drama de cea mai buna calitate.

  7. #1387 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Si eu am terminat recent primul sezon din BoJack Horseman si mi-a placut foarte mult. Recomand.

  8. #1388 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Apropo de Marco Polo, a vazut cineva al 2-lea sezon? Primul nu m-a dat pe spate asa ca nu ma grabesc sa-l vad, cam multa vorbarie-n el, e foarte incet. La fel si cu Vikings, cred ca am ramas la sezonul 4 si nu-mi vine sa ma mai apuc, se vorbea mult si prost, iar personajele deveneau enervante toate.

    The Night Of, intr-adevar, al 2-lea cel mai bun serial pe care l-am vazut anul asta, dupa Better Call Saul care usor-usor devine incredibil de captivant, iar regia e una din cele mai bune pe care le-am vazut intr-un serial. Zilele astea ma apuc si eu de Atlanta, mi-a placut Louie si CK e demential. Also, incercati Chance, sunt 2 sau 3 episoade iesite pana acum asa ca e inca devreme sa ma pronunt, dar pare ca se contureaza ceva frumos cu el, mai ales ca Hugh Laurie joaca... cum stim toti ca joaca

  9. #1389 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Mda, frumos American Crime Story. Nu stiu de ce dar ma facea sa tin cu O.J, posibil si asta sa fi fost intentia ?
    Dacă v-a plăcut dramatizarea, recomand și documentarul făcut de ESPN. La 8 ore e probabil cea mai detaliată incursiune în viața lui OJ, prezintă în paralel ce se întâmpla în America pe vremea aia, tensiuni rasiale, celebritate, etc.

  10. #1390 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E mai bun decat serialul dramatizat, serial care nu e rau, dar mai bun si cu subiect similar a fost si The Night Of

  11. #1391 SP
    Junior Member tasetasian's Avatar
    mai există si alte seriale gen Stargate, stargate atlantis ?

  12. #1392 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    A mai fost stargate universe, dar a fost anulat după doua sezoane.

  13. #1393 SP
    Junior Member tasetasian's Avatar
    cunoaștem..

  14. #1394 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    House of Cards este, intr-adevar, de referinta.
    House of Cards e bun şi cu siguranţă l-aş fi considerat excelent dacă nu aş fi văzut Boss înainte. E cu câteva clase peste.

    Boss (TV Series 2011–2012) - IMDb

  15. #1395 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tasetasian View Post
    mai există si alte seriale gen Stargate, stargate atlantis ?
    Cum spune si OEE, daca nu ai vazut Stargate Universe, iti recomand. Pacat, mare pacat ca l-au anulat, foarte bun serialul.

  16. #1396 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  17. #1397 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Ce parere aveti de Westworld ? Eu dupa 4 episoade simt ca ma uit la o telenovela, cred ca o sa renunt la el.

  18. #1398 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu ma uit mai mult pentru ca vreau sa vad ce se intampla si ce se afla in labirintul ala de vorbeste toata lumea despre el. In rest, nici nu-mi place, nici nu-mi displace. Dar daca lumea se poate uita la telenovela aia cu zombie numita TWD timp de atatea sezoane, asta e parfum

  19. #1399 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Da, cam asa sunt si eu, nu stiu daca sa ma mai uit la el sau sa renunt, foarte indecis. As incerca ceva nou, vad pe aici ca lumea lauda The Night Of dar din trailer pare politist si am zis ca nu ma mai uit la filme/seriale politiste. Chiar merita ?

  20. #1400 SP
    Junior Member tasetasian's Avatar
    am văzut tot ce aparține de stargate
    acum am început Stranger things

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 81 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts